Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. jún 2011

@mia114 a ty zašleháváš máslo do pudinku nebo pudink do másla??? Já jsem na ten pudinkový pako, skoro vždycky se mi srazí. Zašlehávám do našlehaného másla pudink.

mia114
27. jún 2011

@jakelina ja si najprv rozslaham puding aby bol jemny a bud si v inej miske zaslaham maslo a potom pridavam puding, alebo rozmiesam len trocha masla a pridam puding a zbytok masla pridavam postupne podla potreby, ale aj mne sa uz parkrat stalo,z e s ami zrazil, ale to preto, ze osm sa moc ponahlala, a puding alebo maslo boli kazde inej teploty ytak preto, ked su obe dlhsie odlozene na linke tak maju rovnaku teplotu a vyslahaju sa pekne, a ked sa uz zrazia tak ich premiesam ponornym mixerom a vecsinou sa to pekne vymiesa potom.

mia114
27. jún 2011

@mizulienka ano pozuivam zase ten novy extra cokoladovy a do toho cokoladu a maslo 😉

mizulienka
27. jún 2011

@mia114 mnam ja mam taku chut na sladke, ze az 😕 co si mam urobit tortu? 😀

mizulienka
27. jún 2011

@monika_123 a kedy mozme zacat objednavat?
chcem sa spytat, funky abecedu budes mat? dakujem

lussy23
27. jún 2011

@mrka2 @vinka - ďakujem za rady. ja ich vlastne nemaľujem, leb oslabo vidím, radšej spravím očká z hmoty. No keď som napríklad robila toho medviká, čo je pr i lineke s am istále deforomoval, tak som to niekoľkokrát robila, tú hlavičku.
@ada9557 - nádherné torty
@reruna - ano, ale takmer som to nestihla. 😒 jedna spolužiačka mi trochu pomohla, lebo mám slabý zrak.

lamps
27. jún 2011

Ahojte, čítam tu aké krémy robíte do tortičiek vy, ja som sem už raz dávala tento: 1,5 dcl mlieka, 1 bal. vanil. cukru, 1-2 žĺtky, lyžica hladkej múky, 180g masla, 100 g cukru. Do odmeraného mlieka dám žĺtky, múku asi tretinu cukru, vanil. cukor, dobre rozmixujem a vlejem do ostatného horúceho mlieka. Uvarím hustý krém a dobre ho vychladím. Potom si vymiešam čerstvé maslo so zvyšným cukrom a po troške doň vmiešavam vychladnutý krém. Všetko spolu vymiešam a plním tortu. Zatiaľ sa mi ešte ani raz nezgrcol. Dávala som ho aj pod MMF a bolo to dobré a chuťovo je tiež veľmi dobrý. 😉

jakelina
27. jún 2011

Byla jsem dnes v Kauflandu a koupila nějaké jejich bonbony v akci - Katy Mallow za 19,90- je to taková směs barev, ale třeba na hnědou je to dobré a levné. Je to velké balení 250 g.
Tak kdo je používáte nakupte si. 😉 😉

dm1
27. jún 2011

@monika_123 no tak ja si pockam teda az na tie krajky nebudem teraz objednavat 😉

jakelina
27. jún 2011

A ještě jsem zapomněla na sýr Eidam plátky 45 % za 10.40 balíčkovaný 10 deka. Pro ty co pečou slané dorty, to je myslím dost dobrá cena.

lenocka23
27. jún 2011

Ahojte, zase len cumim, ake uzasne torty ste popridavali, este ze pribudla moznost "paci sa mi to"... 😀
pridavam moju dnesnu pre starsieho syna do skolky... podarilo sa mi pri tom zlomit pretlacatko na cesnak.. 😉

dadka212
27. jún 2011

@monika_123 no akurát gerbery zháňam, tak sa teším, určite daj vedieť keď sa bude dať objednávať 😉 a samozrejme aj iné potrebné veci objednám 😀

zuzkat1
27. jún 2011

@miminkad dakujem🙂 ked nieco vyparatim tak dam vediet ako to dopadlo🙂 este mam mesiac cas na studium a potom na jej meniny nabehnem do praxe🙂

miminkad
27. jún 2011

@zuzkat1 jasne,ozvi sa.ale podla mna to zvladnes.skus si to raz natrenovat a potom to bude ok 😉

ikula2
27. jún 2011

@monika_123 ja napr. pouzivam aj tekute farby tusim je tam slovensky vyrobca a som velmi spokojna, len je vacsinou problem zohnat nikdy nemaju skladom, ale tiez pouzivam wilton mas pekne vecicky v obchode

zuzkat1
27. jún 2011

@miminkad to asi nevydrzi v mrazaku? ci hej? lebo by som skusila buduci tyzden (tento to nestiham-stale nieco mam) ale len tak to robit nechcem,lebo je to zbytocne potom co s tym... ?vyhodit nechcem

lenocka23
27. jún 2011

@monika_123 ja tiez pouzivam Wilton gelovky... (teda dnes prvy krat.. 😉 ) no a u teba si robim zalusk na tu sadu kostic.. 😉

ada9557
27. jún 2011

@lenocka23 mne sa to tiež už podarilo a mm sa čudoval že ako sa mi to podarilo pri pečení 😀 tak aspon nie som sama...aj druhé to dokážu 😀 😀 😀

miminkad
27. jún 2011

@zuzkat1 neviem,do mrazaku som to neskusala dat.vzdy ju miniem.skus si spravit ruze a listky

tortelinka
27. jún 2011

chcem sa opytat, ked davate okolo torty trubicky, ako sa prilepia?drzi to?

ada9557
27. jún 2011

@lamps tiež môžem potvrdit že ten varený je super krém a tiež sa ani raz nezdrcol 😉

zuzkat1
27. jún 2011

@miminkad a tak to odlozit?alebo skusit spravit a nieco upiect🙂

dm1
27. jún 2011

@tortelinka drzia na kreme ktorym su boky potrete

lamps
27. jún 2011

@ada9557 jááj tak to sa veľmi teším, ja ho robievam aj s kakaom a vždy mal zatiaľ úspech 🙂 🙂 🙂

lamps
27. jún 2011

@mia114 keď dáš také drobné ovocie na krém, nepustí ovocie šťavu? Ja už som nad takouto kombináciou uvažovala len sa bojím, aby mi šťava z ovocia nevytekala z torty. Zatiaľ som dávala na krém len čerstvé jahody a tie boli v pohode.

mia114
27. jún 2011

@lamps zatial sa mi to nestalo, vzdy dam plnku na to ovocie a este na to plnku, a v pohode, maliny davam mrazene aj , cucoriedky a cernice zavarane a v pohode, nikdy netieklo von.

lamps
27. jún 2011

@mia114 ďakujem asi naberiem odvahu a vyskúšam aj ja 🙂 😉 🙂

mia114
27. jún 2011

@lamps ja to ovocie davam viac do stredu, teda nedavam az ku kraju uplne.

lamps
27. jún 2011

@mia114 no to ma tiež napadlo, že tam urobím z krému takú obrubu pre istotu. 😉