Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
30. jún 2011

@mia114 dakujem, aj ja som robila podla toho...mam to vsetko nachystane, len to neviem dat dokopy...preto ma zaujima, ze ked chcem laliu, ale iba tak polozit na tortu, ze ako sa to robi, ci sa iba prilepuju k sebe listky, ci ako 😕

lusil2005
30. jún 2011
mizulienka
30. jún 2011

@lusil2005 dakujem, len ja mam formicku na laliu, ze kazdy lupienok zvlast, nemam taku kompaktnu vykrajovacku, ako ta pani...nevadi, vyskusam iba tak, ze dat do formovaca a nejak zlepit dokopy 🙂

lusil2005
30. jún 2011

@mizulienka ja som to robila tak ze som si tu vykrajovacku vytlacila, vystrihla a radielkom vykrojila podla toho z hmoty 😅

mizulienka
30. jún 2011

@lusil2005 to je dobry napad 🙂 ale ja chcem vyuzit tie vykrajovacky na laliu, co mam, tak to vyskusam a uvidim 🙂 ale dakujem za napad 🙂

lusil2005
30. jún 2011

@mizulienka to poznaaaam!!! 😀 nove nemoze ostat nepouzite! 😝 tak drzim palec!

lamps
30. jún 2011

@mrka2 tá je náááááááááádherná, moja malá ju vidí a že: "aj mne takú upečeš?". Ale ja si na tieto 3D torty netrúfam, akosi sa toho bojím. Neviem, či by sa moja mačka podobala na mačku 😀 😀 😀

lussy23
30. jún 2011

baby kde sa dá zohanť ten smartflex a koľko stojí? Alebo to k2? chcela by som vyskúšať rôzne druhy modelovacích hmôt a tú z ktorej sa mi bude najlepšie modelovať si budem kupovať. lebo WI sa teda so mnou veľmi kaamrátiť nechce. =) =(

dadka212
30. jún 2011

@lussy23 pozri tu majú smartflex 750g alebo 1,5 kg alebo 7 kg balenie http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/potahovac...

dm1
30. jún 2011

@mizulienka toto je on http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/farba-spr... ale je este jeden vacsi a v prepocte za lepsiu cenu ten mam teraz ale ten prvy sa mi viac pacil veru ked miniem kupim znovu ten

dm1
30. jún 2011

@petusko material + za robotu 5-10 EUR podla velkosti a narocnosti

mizulienka
30. jún 2011
mia114
30. jún 2011

moja dnesna lalia,prva kvetinka na drotikoch.

jakelina
30. jún 2011

@mia114 ta je krásná

mia114
30. jún 2011

trocha som mdala moc velky a hruby ten stred, nabuduce sa snad podari lepsie.

mizulienka
30. jún 2011

@mia114 perfektna je 🙂

zuzkat1
30. jún 2011

@reruna prosim ta z tej MMF hmoty robis aj ozdoby? rozmyslam ze skusim zajtra ten mliecny marcipan na nejaky kolacik🙂 a mozno by som skusila aj tu MMF hmotu potom... a ked robis aj ozdoby tak to hned sa musi pouzit?ci mozem aj urobit napr. tyzden dva dopredu? a aj ta hmota sa da farbit? ci nie? dakujem

katy1979
30. jún 2011

@mia114 nádherna. ach jaj kedy sa ja toto naucim

reruna
30. jún 2011

@zuzkat1 ano i ozdoby, barvit se dá, nemusíš to hned použít, nemá se tam co zkazit, je to jen cukr a bonbony...

mia114
30. jún 2011

Dakujem baby 😵 no celkom to islo rychlo spravit aj bez vykrajovatka, len tak som si nakreslina na papier tvar a vyrezavala s hmoty a tvarohova.

zuzkat1
30. jún 2011

@reruna dakujem🙂

jakelina
30. jún 2011

Teď jsem dodělala jednu dětskou pro desetiletého kluka. Snažila jsem se namíchat travní zelenou, ale špatně se to fotí teď večer.

lusil2005
30. jún 2011

@mia114 lalia je kraaaasna!!! ja tiez neviem odhadnut ten piestik 😅

@jakelina je perfektna!!! ta zelena vyzera super.

mizulienka
30. jún 2011

@jakelina krasna je, ako si sa rozbehla s tymi tortami 😉 vyborne 🙂 ako si miesala tu zelenu, vyzera super, mne sa este take tmava nepodarila

alicc
30. jún 2011

dievcence vsetkym vam dakujem za paci sa, ste velmi mile, vzdy ma to potesi 😉 😉 😉

zuzkat1
30. jún 2011

baby na ten moj zajtrajsi pokus o tortu 😅 som si zvolila takyto krem... mate niektora skusenost s niecim podobnym... vanilkovy puding s maslom plus tvaroh... nad to chcem dat ribezle a tortu na zaver potriet pod potahom len maslo + cukor + citron... co myslite? prezije to ten potah? v sobotu to beriem asi hodinu autom...

tica
30. jún 2011

ahojte tak torty dorobene
@mia114 krásna ľaľia

jakelina
30. jún 2011

@lusil2005
@mizulienka děkuju. Míchala jsem zelenou Kelly Green od Wintonu a trošku černé. Původně jsem chtěla udělat dole trávu, ale jsem nějaká unavená a zítra musím ještě dodělat jednu dortu. Tak jsem to jenom otlačila kosticí. Navíc mi dnes večer volala kamarádka z jižní Moravy, že mi zítra přiveze meruňky. Tak budu muset zavařovat a dělat marmeládu. Dnes jsem zavařovala broskve a dělala rybízovou marmeládu a mám dost, jsem utahaná jak hrom.
Vždycky se to navalí na jeden den všechno najednou. 😒

jakelina
30. jún 2011

@zuzkat1 já jsme do krému citron nedávala tak nevím. 😒

mrka2
30. jún 2011

@tica panabeka, ty sa coraz viac zdokonalujes! ruzicky su prekrasne, aj papucky, no uzas. a to lietadlo... no nemam slov! krasa!!! 🙂

jakelina
30. jún 2011

@tica moc hezké. 😉