Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jajuuus
15. júl 2011

@katulkaaaaaa áno, celučkú ju dokončím, popriliepam postavičky a písmenká a natriem ju celučičkú celučkú olejom... len raz, keď som Kittynke maľovala fúziky čiernou gelovkou, tak tej som hlavičku nenatrela, lebo by som ich zotrela 😀
no a je to tento štetec:
http://www.jysk.sk/210/346/1933000/a/catalog

lusil2005
15. júl 2011

@katy1979 no, ja mam zatial len to stvorrocne... ale po par hodinach rozpravky prestavaju fungovat 😠

lusil2005
15. júl 2011

@mizulienka dopadla som tak ze som isla spat o tretej, a rano o pol siedmej som mala budicek od malej... tak som doprala, vyvesala, umyla kuchynu nech sa mi dobre pracuje, a prave idem dat druhy korpus do truby.. potom s malou k lekarke, cestou domov kupit dzem do lidlu (nemoze sa stat aby som na nieco nezabudla!!!!), a mozem zacat s dnesnym planom 😅

ja som tam tu capicu tiez len polozila, nepotahovala som celu...

katulkaaaaaa
15. júl 2011

@jajuuus dakujem si zlata!

lusil2005
15. júl 2011

@mizulienka neriedila som to, ta nutela je taka tuhsia bez masla. a chcela som aby to drzalo tie dve oplatky. natrela som to aj zvrchu, ale len tak trosku, aby sa potahovka prilepila. a ked budes zahybat potahovku dospodu, natri tu oplatku aj tam. inac ti tam ten potah nebude drzat...

jakelina
15. júl 2011

@lukika drátky, prstýnky a vlastně všechno kupuju v cukrářských potřebách na internetu. Krabičku jsem jenom vykrojila srdíčkem, vykrajovačkou a vrch a boky té krabičky jsou ozdobené válečkem se vzorem.
@vlada111 jestli ta oplatka nenavlhne nevím, ale jedna pekařka tam dala fotky jak to dělá a i nevěsta si sundala vrchni patro z dortu a nechala si ho stát před sebou na stole a zbytek nakrájeli a na tom spodním patru byla jenom vidět trochu ta mřížka, jak je ten vzor na oplatce a jinak to bylo úplně krásně čísté.
Tak snad to tak funguje, psala tam, že to tak dělá už roky.

vlada111
15. júl 2011

@dajna11 hej, len kamenné obchody bývajú drahé a teraz som to mala bez poštovného a hneď 😀

vlada111
15. júl 2011

@jakelina je to lákavý nápad, alebo to urobím tak, že dám oplátku a pod ňu niečo pevné tenké, nie kartón. Ja mám v úmysle používať tzv. HPS, je to pevný plát tenkej bielej umelej hmoty a budem si to rezať. Máme to doma, manžel je dizajnér a používa to na 3D modely 🙂

jakelina
15. júl 2011

@vlada111 no tak to máš super, já to taky vyzkouším a budu věřit, že to funguje, když to někdo doporučuje. Ta paní psala, že na velké dorty to třeba udělá ze dvou i tří kusů, že to nevadí, ono se to přilepí zespodu k tomu korpusu.

dajna11
15. júl 2011

@vlada111 no to je super,ja som včera objednávala a veru som u niektorých bola prekvapená že maju už konečne lacnejšie niektoré vykrajovačky.....dala sa aj sada za 5eu nájsť...bez piestika.

cistko
15. júl 2011

Ahoj🙂 ak mate prosim niekto podrobny ale naozaj podrobny postup ako vyrobit mcqueena z rozpravky cars cca pre 10-13 ludi tak budem rada ak mi ho poslete do posty, dakujem kraaaaaaaaasne🙂 😀

mia114
15. júl 2011

@jajuuus kraaaaasna torticka, bocian uzastny 😵 😵
ja dnes robim kamoske tortu ako darcek jej zoberiem tak dorabam kvtinky k lalii, tu su zatial co mam,

daria77
15. júl 2011

@lusil2005 nádherné,ten zub je krásny,perfektne si sa vynašla,super nápad 🙂 ,promočná wau. , vždy rozmýšľala ako sa robí čiapka,ale tortové oplátky ma nenapadli 😅 ......ty si teda nezmar 😀 .klobúk dolu,nádherné práce robíš(bábiky,košíky.....) .......už sa šetri 😉
@jakelina krása,tá krabička na prstienky je nádherná,úplne ako ozajstná 😀
@jajuus krásny tortička,bocian úplne super..a ten lesk 🙂

mia114
15. júl 2011

@jakelina krasne ozdoby take pekne rovne, nie ako moje krive 😅

mia114
15. júl 2011

@lusil2005 kraaasny zub 😵

daria77
15. júl 2011

@jajuuus (sorry,nechtiac som Ti upravila meno,jedno "u "sa mi zmazalo 😒 )
@mia114 aj tvoje kvietky sú krásne,nevidím nič krivé 😉

mia114
15. júl 2011

@daria77 no som robila tie bilee kvetinky tak strandovne, som si vyrezala hviezdivku a potom jeden spic som otrhla aby som mala 5 a vselijako som to formovala 😀 no proste to vyzeralo ked osm to robila 😀

jakelina
15. júl 2011

@mia114 vždyť jsou nádherné a vůbec je nemáš křivé 😉 😉

kvojtanikova
15. júl 2011

ahojte chcem sa opytat ako potahujete tortu v tvare kvadra (upecenu vo forme na chlebik) - neviem ako mam urobit tie rohy aby som to tam nemala prekryte - vyrezete akoby plast toho kvadra aleako potom spojite bocne hrany aby to nebolo vidno? lebo ked vyvalkam obdlznik a ho tam dam, nepasuje mi to, vzdy jedna strana je dobre a druha zle. Neviem ci som sa vyjadrila jasne...

jakelina
15. júl 2011

@kvojtanikova musíš si každý roh jakoby povytáhnout a uhladit, až máš všechny čtyři rohy hezky uhlazené, tak urovnáš ty rovné plochy mezi nimi.

jakelina
15. júl 2011

@kvojtanikova dám ti sem video, je tam potahování různýc tvarů.
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=424&...

jakelina
15. júl 2011

@kvojtanikova určitě se ti to podaří.

kvojtanikova
15. júl 2011

@jakelina dakujem, pozriem sa, chcem totiz urobit synovi akoby vlacik a chcem to upiect v tej forme na chlebik a budu to akoby vagony.

janulkamartinko
15. júl 2011

@bzucinka2 s tou penazenkou zvlast na torty je dobry napad vyskusam ja ja 🙂

@dadka212 tak to je zlaty manzel 🙂 snad mu dokazem ze na tom nieco zarobim,lebo ved mam stale cosy robit a nic z toho?

@katy1979 ,
@lusil2005 tak niesom sama co ma taketo problemy....ale ved si pytam asi tak ako vacsina babeniek,no uvidime,dakujem

lussy23
15. júl 2011

@jajuuus - nádherná

yamahafazer
15. júl 2011

moja dokoncena na dvojitu oslavu a este zajtra robim jednu slanu

lussy23
15. júl 2011

@mia114 - nádherná torta

lussy23
15. júl 2011

@yamahafazer - krásna

dadka212
15. júl 2011

@janulkamartinko hej je zlatý....on mi robí vlastne takú peňaženku na zárobky za torty 😅 sama by som asi neušetrila...

daria77
15. júl 2011

@yamahafazer krásna,aj pre dievčatko,aj pre chlapčeka 😀