Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
18. júl 2011

baby robili ste niekto bezlepkovu tortu?teraz som dostala objednavku na september,aku mozu plnku?fuha musim si to nastudovat 😕
inak otec mi priviezol krystal cukor z nemecka stal 0,55 centov 😲 a to je u nas najlacnejsi ked je v akcii 0,88centov...ja nechapem preco my mame take drahe potraviny ked mame najnizsie mzdy 😠

katulkaaaaaa
18. júl 2011

nasla som tortu bez muky pre celiatikov asi vyskusam co poviete?
http://varecha.pravda.sk/recepty/bezlepkova-tor...

ellise
18. júl 2011

holky, když dáváte na potahovku perličky, cčím to přilepujete? stačí voda nebo máte nějaké spešl lepidlo?

broucek2
18. júl 2011

@ellise používám vodu a zatím držely

jakelina
18. júl 2011

@katulkaaaaaa zlata peče pro syna bezlepkové dorty, tak jedině se zeptej jí. Ona bude vědět. Má tam i recepty na korpusy. Krém by podle mě mohl být jakýkoliv bez pudinku a mouku tam taky dávat nebudeš.

katulkaaaaaa
18. júl 2011

@jakelina dakujem...tak teraz mam chaos v jednom clanku sa pise ze sa nesmie puding a druhy najdem zase ze sa moze...asi sa spytam aj tej pani pre ktoru ma byt torta

jakelina
18. júl 2011

@katulkaaaaaa já taky nevím, nemáme nikoho v rodině kdo to má, ale myslím, že pudink je škrob z brambor, tak to nevím jestli oni můžou nebo ne. Raději ze zeptat, to je nejlepší.

dadka212
18. júl 2011

@katulkaaaaaa ja som túto tortu robila pre kamošku celiatičku a fajn dopadla dobre a aj chutila (kamoška ale nie je silná celiatička ak by bola neriskovala by som), torta chutila úplne normálne keby som nevedela, že je celiatická tak ma to ani nenapadne, len namiesto pudingov som cesto robila zo zlatých klasov a krém bol tiež zo zlatého klasu a s ovocím... pudingy, pr. do peč. a iné veci má dr. oetker bezlepkové...alebo salkový je bezlepkový...
ale celiatici mávajú často aj pridružené alergie tak sa na to spýtaj....len ak je ten dotyčný silný celiatik, tak mu uškodí aj stopové množstvo a to sa u nás v kuchyni môže stať...viem, že zlatka má tuším vela vecí dvojmo mixér, misky, formy a podobne...

dadka212
18. júl 2011

@ikula2 no ja som hladala a nič som nenašla tak som improvizovala..no nevadí dúfam, že bude aspoň chutiť je to pre kamošku za suroviny a ona je pohoďáčka takže ma to až tak netrápi 🙂 nabudúce budem vedieť...

@reruna 😀

lusil2005
18. júl 2011

@vlada111 no ja neviem cim to bolo. vela bab robi s lidlackou cokoladou a su spokojne... ja neviem kde soudruzi udelali chybu 😒

dadka212
18. júl 2011

@lusil2005 tiež som robila tú čokohmotu z lidl čokolády a drobilo sa mi to hrozne 😠 ani guličky mi z toho nechceli ísť...to ma nenapadlo že to môže byť v čokoláde, ja že som už úplná neschopáčka 😀

motylek
18. júl 2011

Tak se jdu pochlubit se svým druhým kouskem. Ráno mi vytrhli pětku a odpoledne jsem pekla 😀, je to z MMF a konečně se mi povedla, i to chutnalo moc dobře na tom dortíku (ale marcipán je marcipán 🙂) )

desmodka
18. júl 2011

baby omylom som si kupila dve Wilton gelovky zlatozlte, mate niektora zaujem??? za 2 evry alebo vymenim za extra ciernu (doplatim)

a kolko schnu asi postavicky z mmf??? lebo zo SFV su pomerne rychlo suche, z MMF to trva si dlhsie, ze??
a ako mam skladovat spravenu hmotu z MMF, staci dat do sacku?? alebo nieco specialne (ospravedlnujem sa za privitivne otazky 😅 ) dakujem

lusil2005
18. júl 2011

@desmodka ja mmf skladujem len v sacku, a veci z MMF schnu odost dlhsie ako SFF - aspon v tomto teple. SFV som neskusala.

lusil2005
18. júl 2011

Inac, ja som zas minule objednala omylom dve sady vypichovaciek na pruzine - holubice, a dve praskove farby spring green. nechce niekto kupit alebo vymenit?

mizulienka
18. júl 2011

baby prave som dostala objednavku na svadobnu tortu, vid obrazok dole...co myslite, co je to dole, krajka? alebo iba urobene tie vlnky?

lussy23
18. júl 2011

@motylek - krásna tortička
@janulkamartinko - krásne topánočky

broucek2
18. júl 2011

@mizulienka myslím, že krajka - asi bych použila patchwork

mizulienka
18. júl 2011

@broucek2 dakujem, ktory patchwork mas na mysli?

eliska22
18. júl 2011

@lusil2005 len tipujem, ale nie je to tým, že figaro má 100g a tá lidlácka čokoláda má tuším 200g? či som vedľa? 😅

eliska22
18. júl 2011

@katulkaaaaaa ja som robila teraz poslednú svadobnú bezlepkovú, lebo nevesta je celiatička a dala som si všetky suroviny odsúhlasiť a robila som tento korpus a v pohode 😉 http://varecha.pravda.sk/recepty/bezlepkova-tor... plnku som robila tvarohovú s pudingom 😉

eliska22
18. júl 2011

@katulkaaaaaa ha ha teraz som kukla do predu a ty si ju už našla 😀 😀 😀

mizulienka
18. júl 2011

baby ake kremy davate do svadobnych tort? chcu nejaku lahku plnku, mozno nejaku ovocnu...

@lusil2005 ta s tym kokosom je tiez taka lahka, ze?

katy1979
18. júl 2011

@lusil2005 ty si nakupovala v blave v zeelandii. predaju aj bez zivnostenskeho listu ci ako to u nich funguje. chcem tam vyslat muza tak nech mi potom odtial nasraty nevola.

mizulienka
18. júl 2011

@broucek2 dakujem, to by bolo super, akurat taky mam 🙂
ten vrch je asi zdobeny bielkovou polevou, ze?

lencza
18. júl 2011

holky pracovaly jste některá s jedlou fotografií? jde mi o to, jestli ji můžu položit jak na krém, tak i na potahovku......díky moc za odpověď

angie777
18. júl 2011

Dievčata,potrebujem prosim poradiť, chcem robiť mramorovy korpus na tortu štvorec 30x30, aku davku surovin mi treba,aby bola akurat ?Alebo link kde to najdem.Prosim! 🙂

lencza
18. júl 2011

@angie777 zkus tady http://lpualbum.ic.cz/dorty/index.php?typ=krychle tam ti vyjde počet vajíček a pak už si to upravíš podle svého receptu