Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
3. aug 2011

@mrka2 jasně, jenom se nesmějte u mých prvních dortů. 😀 😀 😀

lusil2005
3. aug 2011

baby? toto je ta formicka co je vsade inde odfotena modra? ci to je ina?
http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sf-babatko/

vejinka
3. aug 2011

@lusil2005 ano vyzera ze ano. A ty ako? Dnes lepsie ako vcera?

anibas
3. aug 2011

@jakelina morbidný ?????????? veď je nádherný, krásne vypracovaný, čisté prevedenie 😨 😨 😨

anibas
3. aug 2011

@lusil2005 vraj sú 2 druhy - každé bábätko sa pozerá do inej strany POZOR !

lusil2005
3. aug 2011

@anibas to je fakt! nebudem riskovat, idem pohladat to modre... kto to mal na FB take lacne silikonove formicky? nepametate si?

yamahafazer
3. aug 2011

cely den sme neboli doma a idem pozret ci @lusil2005 este nerodis a ty nic co tu este vypekas 😀 moja svagrina mala teraz 1 narodky ja mam 6 a moja mama 13 tak sme same levice 😀 ale asi si ani nebudem nic piect ako vidim lebo mala som len jednu tortu mat na tento tyzden a nakoniec ich robim az 5 co sa mi vcera par ludi ozvalo co by surne potrebovali no tak sebe asi ani piect nebudem a ani nemam akosi na sladke take chut uz.Len este trpnem aby mi hmota vysla lebo akosi sa mi zrazu minula aj som si vcera objednala len zatial nic neprislo tak hadam mi to doi piatku pride
@jakelina to ako nechapem preco ta torta ma byt morbidna ved je peknucka jemna akoze ked neni biela,ale hneda uz ma byt morbidna? ved co aj ked sa robia cokoladove cele torty tak su morbidne?

petusko
3. aug 2011

@jakelina ta toritcka je uzasna, tiez nechapem, co je morbidne na cokoladovej torticke 😅 mne to praveze pride o to viac sladsie, laskyplnejsie 🙂 😵 je nadherna 😵

vejinka
3. aug 2011

@jakelina podla mna je nadherna mozno ju miatli tie tmave farby ze cierna ruza tmavy potah asi jej to skor pripominalo tortu na kar. Ale mne sa to paci aj taketo tmavsie.a ja som hrozna na hodnotenie toriet.takze u mna mas jednotku za cistu pracu a farebne je to sice tmavsie ale velmi solidne a decentne. 😉 len tak dalej

jakelina
3. aug 2011

Ta kamarádka mi pak psala, že se ji na svém počítači viděla jako šedý podklad a černá růže a ta dečka, tak asi proto. No ale stejně z toho mám divný pocit, ale manželovi se moc líbila a obdivoval, kdy jsem to stihla tajně upéct a ozdobit i s dětma.

dadka212
3. aug 2011

@jakelina aj ja ju vidím ako šedú s čiernou, ale aj tak je krásna...

gabika11
3. aug 2011

@mizulienka kocky, je to normalne? Tak som porovnala ceny z tej ceskej stranky http://www.cukrar-shop.wbs.cz/Patchwork-krajky.... na ten patchwork cutters, tak ak dobre vidim, tak cena je riadne nadhodnotena napriklad v porovnani s tymto shopom http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... . To ako zarabaju na tom slovensky predajcovia 😠

lucula73
3. aug 2011

pekný večer 🙂
tak som sa dnes dozvedela,že tá tortička čo som sa na ňu včera pýtala,má byť na 50ku....skúsila by som ten šampus v bedničke...........teda niečo podobné 😉
http://www.tortyodmamy.sk/netradicne/bednicka-s...

neviete mi prosím povedať,tie boky sú len poťahovka alebo je tam aj niečo iné? 🙂
ďakujem krásne.

lusil2005
3. aug 2011

@gabika11 to je ako kde... ked sa pozries sem, tu maju napriklad ceny za ten patchwork lepsie ako na tej ceskej stranke... http://www.cakedecorations.eu

lusil2005
3. aug 2011

@lucula73 myslim ze to je iba potahovka...

vejinka
3. aug 2011

@gabika11 pane boze to je teda strasny rozdiel

dm1
3. aug 2011

@gabika11 jj ako lusil pise treba dobre porovnavat ceny lebo vsade je to inak a urcite by si nasla aj drahsi ten patchwork v CR ako tu na SK 😉

katy1979
3. aug 2011

@lucula73 pod tou fotkou mas presne napisane ako to robilo j z coho to je
majovka - samozrejme že napíšem nie je to tajomstvo a rada poradím. Upiekla som piškotové cesta , vykrojila som tvar bedničky, naplnila, zaťažila a nechala stuhnúť. Z piškotoveho cesta som vykrojila tvar fľaše - prierez fľašou. Merala som to z originálu. Natrela som to lekvárom a na tom nakopila zmes urobenú z piškotových odrezkov a čokoládového maslového krému a tvarovala som z toho fľašu . Prikryla som to fóliou a nechala stuhnúť. Fľašu som potom potrela krémom a obalila zeleným marcipánom, urobila som etiketu. Zlatá fólia na štopli je originálna. Potom som fľašu preniesla na tiež potretú tortu - bedničku. Urobila som na spodnej časti fľaše zárezy. Urobila som svetlohnedý marcipán nie však mäkký. Vyrezala som obdĺžnik tak aby na vrchnej časti presahoval cez tortu o také 3 cm. Naznačila som pravítkom delenie na tri dosky a opakom noža som naznačila štruktúru dreva. Tieňovala som to práškovým kakaom. Nakoniec som urobila hoblinky z bielej čokolády. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne. Budem držať palčeky aby sa zadarilo.

mia114
3. aug 2011

@lussy23 hehe, nie to by deti este nevedeli spravit take odobky, kazdy si povedal co by chcel a sme narychlo spravili 😉

lucula73
3. aug 2011

@katy1979 ano máš pravdu,ja som nečítala celú diskusiu,hladala som hlavne obrázky 😒 🙂 .ďakujem.

katy1979
3. aug 2011

@lucula73 😉

mrka2
3. aug 2011

@jakelina nikto sa smiat nebude, ved aj my sme nejako zacinali... vsetky torticky mas super 😉 a vidno,ze su pecene s laskou a to je najdolezitejsie! 🙂

vlada111
3. aug 2011

@jakelina taký komentár si zaslúži len úsmev. Ako toto môže dať dokopy so slovom morbidný? Tak to ma podrž.

katulkaaaaaa
4. aug 2011

baby kamoska zije v mexiku chcela by spravit tortu ale tam neexistuje puding...dalo by sa to niecim nahradit? 🙂 dnes ma caka tazky den,tri torty z toho jedna poschodova,a maly ma horucky od zubov 😠 to bude veselo
@jakelina torta pre manzela je nadherna!

dadka212
4. aug 2011

@katulkaaaaaa a keby skúsila ten krém z mikrovlnky?

petusko
4. aug 2011

@katulkaaaaaa ja napr. cokoladovy krem robim tak, ze na 1dlc mlieka dam 100 g horkej cokolady (ja pouzivam tu z lidla). Ked sa to rozvari a potom vychladne, je to huste a zaslahavam len maslo a cukor do toho.

gabika11
4. aug 2011

@lusil2005 veru som si pozrela, tu stranku, co si mi poslala, a su tam patchworky v dobrej cene, ale prave ten co chcem, teda ten kosikovy vzor tam chyba, ale nevadi, vsak kupim inde... 😉
Mne dnes maju dojst chocotransfery z peceniehrou a objednala som aj spicky s vreckom, juuuuj, som taka zvedava, chcela by osm sa naucit kreslit spickami na tortu, kocky, dajte linky na videa, ako sa s nimi pracuje, please, dikes.
S druhe, co si budem musiet neskor zadovazit, je ten patchwork... poradte ktory vyuzivate hodne casto, a hodi sa na vacsinu tort?

gabika11
4. aug 2011

@katulkaaaaaa a to mas cez den akoze upiect aj naplnit a ozdobit? Tak, ak ano, mas moj obdiv, ze to pri dvoch detickach stihas. Ty si vyucena cukrarka?
a kocky, otazocka, ked peciete tie torty na zakazku, mate z toho aspon nejaky cisty zisk? Ono, by s ato oplatilo keby bol na tortu v priemere 15 eur a to bez pocitania energii a surovin... 😒

reruna
4. aug 2011

@gabika11 musíš projít více obchodů, já jsem taky teď porovnávala ceny, a taky někde mají to, jinde zas ono, najít obchod, kde mají vše, co chci a za dobré ceny, to trvá, já jsem brala teď ten patchwork vzor výšivka, co jsme se o něm včera bavili, je tam toho hodně a má podle mě hodně možností použití
@jakelina já ten dort vidím na počítači hnědý, mě připadá krásný

mizulienka
4. aug 2011

@petusko jaaj to je dobry napad s tou cokinou 🙂 vyskusam...a kolko masla potom davas?