Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
15. aug 2011

ahojte,
bola som už číňanov a skoro nič nemali, len pár vykrajovačiek a gumené obrusy, mali malé len jeden druh vid foto, keby niekto chcel zbehnem kúpiť stáli 95centov a ešte mali asi 10 druhov na celý stôl tiež čipkované gumené....len tie stáli 4,50 či tak nejako tak to som nekúpila....

jakelina
15. aug 2011

@dadka212 tak alespoň něco máš. Já se na ty ubrusy chystám už dlouho. Dokonce jsem i měla asi dva doma, co mi dala tchýně, ale já bych si to na stůl nedala, tak jsem je dala na charitu, aby mi tu neležely. To jsem ještě nepekla dorty. Teď se mi mohly hodit, ale co už. 😀 😒

dadka212
15. aug 2011

@jakelina ja som bola minule lakomá som ich nekúpila ale teraz už hej 😀 no teraz nájsť niekoho komu to otlačím na poťahovku 😅

lamps
15. aug 2011

@dadka212
@jakelina ahojte, asi nie som v obraze, na čo zoháňate tieto dečky? Ja som naplnila tortu, chladí sa v chladničke. Inak v čokoláde na varenie z Lidla bola taká plastová kartička, ja som ju použila na vyhladenie krému na torte, robilo sa s ňou úplne super 😀

dadka212
15. aug 2011

@lamps chceme ich použiť ako odtláčaciu podložku na hmotu na tortu 😉

lamps
15. aug 2011

@dadka212 aha, už som v obraze. Tú podložku dáš pod alebo na poťahovku a potom prejdeš po tom valčekom?

dadka212
15. aug 2011

@lamps áno presne 🙂

lusil2005
15. aug 2011

@jakelina ja stale hovorim "co sa nehodi, to sa sikne" 😝

@dadka212 dadi a kupila by si mi taky jeden? ja stale neviem u akych cinanov sa to da zohnat, a buduci vikend idem k sesternici do Jura, tak by sme mohli zbehnut za tebou pre to 😅

dadka212
15. aug 2011

@lusil2005 ja som kupovala u takých, kde majú všetko aj domáce potreby....oki kludne ti kúpim tento týždeň, nemyslím, že idú na dračku takže určite budú mať 😀

eliska22
15. aug 2011

dievčence neviete mi poradiť, ako upiecť korpus na plechu aby mal približne rovnakú hrúbku? Lebo potrebujem vykrojiť potom z toho číslo 2 a mne to nejde tak do rovna upiecť ☹ v strede to mám hrubé a po krajoch tenké 😖

dm1
15. aug 2011

@eliska22 ja to roztahujem na plechu takou tou sterkou do roviny teda aspon sa o to pokusam a celkom sa to da

eliska22
15. aug 2011

@dm1 no o to sa aj ja vždy pokúšam a nejde mi to 😅 a podľa akého receptu robíš korpus? ja obyčajný piškót, nemôže to byť tým 😕

katy1979
15. aug 2011

@eliska22 ja to robim podla triku ktory som nasla. spajdlou pobehat krizom krazom po ceste v plechu. cesto sa ti pekne vyrovna. pre istotu to este vzdy kontrolujem s tou spajdlou na troch miestach. odvtedy ich mam rovne

katy1979
15. aug 2011

@dadka212 vidis a tu nic take nemali. nie je cinan ako cinan

dm1
15. aug 2011

@eliska22 ja robim tiez tak aj obycc. piskot aj orechove cesto

eliska22
15. aug 2011

@katy1979
@dm1 díky baby, skúsim to s tou špajdlou 😉

ikula2
15. aug 2011

Prosim vas dievcata ako sa sprava bielkova poleva na potahovke? Netopi sa to pri vysokej teplote, lebo ju chcem dat na tu svadobnu a mam trosku obavy. Inac robila som z bielkov tie motyliky a teda z 10tich bude asi len jeden cely ☹ vsetky sa mi pukli a rozdrobili, neviete v com je chyba?

dm1
15. aug 2011

@ikula2 ked budes robit na potahovku nejake zdobenie bielkovou polevou nic sa nestane neboj drzi to ono to na potahovke uschne rovnako ako na pernickoch. Co sa tyka motylikov tak samotna poleva je velmi krehka treba velmi opatrne s tym robit

reruna
15. aug 2011

@dadka212 ¨no vidíš, něco podobného mám doma, různé vzorky, kdysi jsem to dostala od babičky 😅 t

ikula2
15. aug 2011

@dm1 dakujem tak dnes idem urobit aspon 30 nech mam nejakych 5 kusov dobrych 😝 , uz som to aj tak na necisto skusala, len som myslela ze co ak sa zacne pustat potahovka, zrovna tento tyzden je teplo a neviem si predstavit ze budu mat vonku na stole torty v tomto teple 😝 , tak preto zvazuje co bude lepsie ci modelovat alebo to bielko

dadka212
15. aug 2011

@katy1979 tu je dosť číňanov ale majú to len u jedného

@reruna ja som hladala v babkinej skrini ale nič som nenašla len klasické látkové dečky...

dadka212
15. aug 2011

kočky mala som telefonát, baba mi povedala, že dostala kontakt na mňa, lebo jedla tortu odo mňa a vživote nejedla lepšiu, že ich nelúbi ale toto bola bomba 😵 tak ma velmi potešila a že chce tortu pre chlapca na 11 narodeniny ale nevie čo, nech vymyslím...na šport moc nie je, no tak teraz sa mi parí z kečky....

katy1979
15. aug 2011

@dadka212 no vidis aka pochvala 😉 tak nieco musi mat rad. nejaky film ci postavu ci auta formulu popr. notebook

lussy23
15. aug 2011

@anibas - nádherné torty
@mia114 - krásna fotka

jakelina
15. aug 2011

@dadka212 to je super a jakou zrovna jedla dortu??? Myslím korpus a krém???

dadka212
15. aug 2011

@katy1979 no že tak autíčka môže, ale aké čo...no skúsim jej potom cinknúť a dať jej pár tipov nech si vyberie, ja ho nepoznám a nechcem urobiť blbosť...som tiež rozmýšlala nad mobilom, notebookom, šiltovkou, 3D autom, alebo klalsická okrúhla a tam znak ferrari alebo čo ja viem....netuším čo má taký 11 ročný chlapec rád...ja mám len 4 ročného 😅

@jakelina robila som mramorový korpus ale len biely, tvarohovo-pudingovú plnku a ovocie čučoriedky, jahody, maliny, černice 🙂

mariann2
15. aug 2011

ahojte kočky, mám objednávku na tortu pre 8-ročného chlapca, ktorý má rád vojakov, neviete mi prosím poradiť nejakú tortičku s vojenskou tematikou?

dadka212
15. aug 2011

@mariann2 ja by som urobila maskáčovú a na vrch tank, alebo možno 3D tank....

mariann2
15. aug 2011

@dadka212 ďakujem, vyskúšam, len ja poťahujem mmf a ten ofarbiť na maskáčovo, no neviem...musím to vyskúšať

karaa
15. aug 2011

ahojte, poradite mi prosim dobru bielu cokoladu? mala som teraz znacku Carla a veru absolutne neodporucam 😒 cena dobra ale kvalita otras. Predtym som pouzivala Callebaut - kvalita super ale cena 30eur za 2,5kg trosku vysoka.
pripadne mate skusenosti s coko polevou zo sikovnej mamy? naozaj je podobna cokolade? ako rychlo vybavuju objednavky? dakujeeeeeeem 🙂