Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
22. aug 2011

@broucek2 podla mna 100% Kitty 😅 ja mam doma trojrocnu a uz mame kittynky vsade...uz len cakam kedy k nam niekto dotrepe kitty hajzlak 😀 😀 😀 co tu budeme mat, kym bude mat 8 rokov...nechcem domysliet 😅 😝

lucula73
22. aug 2011

@broucek2 aj mne lezú krkom,už ich ani nekupujeme....teda oblečko,bloky a pod. 🙂 ..predtým letel macko pú 😀

lucula73
22. aug 2011

@pipka aj u nás tak 😀

dm1
22. aug 2011

@pipka 😀

@lucula73 ja usi lepim zvlast. Urobim si gulicku a trosku ju stlacim aby bola nie okruhla ale taka placata trosicku aj do ovalu a dam nachvilku zatvrdnut aby nezosadala potom ja davam na balicek vaty pekne do makkeho 😝. Potom nalepim usi.

dm1
22. aug 2011

ked to tak citam tak esteze mam chalana doma 😀

pipka
22. aug 2011

@lucula73 ale tak zas si hovorim...lepsia kitty jak spidermann alebo podobne hovadiny 😝 😝 🙄 😅

daducha
22. aug 2011

@anibas uzasne,ta orchidka je fantasticka,myslim ze toto mi bude hoooodne dlho trvat kym sa naucim,klobuk dole,nadherna praca 😵

lucula73
22. aug 2011

@dm1 tou guličkou si myslela asi hlavičku?a ušká také tenké ti tam potom držia?nešlo mi to pekne prilepiť...boli dále čudné tie ušká

broucek2
22. aug 2011

@lucula73 tady je zatím moje jediná udělaná Kitty v životě, peklo byly šaty, ty mi trvaly nejdýl (Nějak se mi nahrála neotočená)

broucek2
22. aug 2011

teď pro změnu poletí šmoulové, to bude šílené tvarování.

broucek2
22. aug 2011

tak udělám Kitty a uvidíme

vejka8
22. aug 2011

@broucek2 veď je peknučká,mne keď sa nedarila hlava,tak šaty som už ani neskúšala 😀

dm1
22. aug 2011

@pipka jj presne suhlasim. spiderman sice vymodelovat pohodicka ale to malovanie je na nervy 😝

@lucula73 ano hlavicka a uska take tenke len vyrezem z hmoty co ja viem asi 5mm hrubej takze to nei je uplne tenucke a pekne to drzi

dm1
22. aug 2011

no veru saty su najhorsie aby pekne to zvlnenie bolo. ja si urobim kruh a po krajoch zvlnim. Ale potom urezem cast toho kruhu lebo to by bolo moc tie saty take nazberkane a ten spoj dam na chrbatik a zahladim. Co este vidiet zamaskujem vzdy tak ze dam na krk maslicku dozadu a akoze stuhy z masle idu az dole po tom spoji

lucula73
22. aug 2011

@dm1 no však vyskúšam,ak bude príležitosť,ďakujem za rady 🙂

broucek2
22. aug 2011

@vejka8 nejhorší je, že ji stejně dnes brácha od oslavenkyně zničil - spadla mu na ze a polamaly se šaty, tak jsem je musela opravovat a i tak už jim zase spadla. Neteř si ji chtěla nechat

mia1111
22. aug 2011

ahojte kočky, no zasa ste krásne tortičky urobili, ja len zíram...
@anibas - tá orchidejka je ako živá, klobúk dole 😵
Bavíte sa o Kitty, tak tú som ja robila prvýkrát z WI, no poviem úprimne, trvalo mi to 2 hodiny, kým som ju urobila...
@dm1 - Ty už môžeš robiť kittynu aj so zatvorenými očami, že? 😉
Tu je moja 😅

dm1
22. aug 2011

@mia1111 nooo to zase nie 😅 ale je to rozhodne rychlejsie ako nieco co som este nerobila 😎

lucula73
22. aug 2011

@mia1111 aj tvoja je pekná..ako sa dívam,ani zvlnené šaty nemusí mať 😉

mia1111
22. aug 2011

@lucula73 - ďakujem...ja som si to zjednodušila, len som prstom kde-tu trošku podvihla ten lem, aby to bolo také šatičkové a toť vsio. A vzadu som ten spoj odrezala došikma a hore som dala ten žltý kvietok - akože gombík a bolo to celkom dobré. Len som ju zabudla zozadu odfotiť 😅

dm1
22. aug 2011

@lucula73 nemusi mat zvlnene ved su rozne uz aj take som 2 robila co chceli podla foto 😉

vlada111
22. aug 2011

@dadka212 juj tak to neviem. vody daj koľko píšu a ostatné podľa chuti 😉

swiss
23. aug 2011

dievčatá neviete mi poradiť ako zafarbiť na hnedo (nemusí byť úplne tmavá) MMF niečim prírodným nie farbami? Ešte jedna otázka, trocha od veci. Z koľkých vajec by ste spravili piškótu na plech 33x40 aby to nebolo moc nízke?

dm1
23. aug 2011

@swiss kakaom 😉 . A ja robim zo 4-5 podla receptu

dadka212
23. aug 2011

ahojte práve dokončená zebrová 😝

bože v chladničke mám ešte jednu je plnená parížskym pravým s tmavou aj bielou čoko, ako sa mi nechce do toho neviem či to vydrží cestu 😝 síce je to len 10 minúť ale už po 2 minútach sa všetko roztápa 😝

jajuuus
23. aug 2011

baby pomooooooc.... musím vymodelovať žeriav... nemáte nejaký postup??? 😅

swiss
23. aug 2011

@dm1 to kakao len tak na to nasypať a zmiesiť, či to v niečom rozmiešať a nechať to nejak nasiaknuť? som ako trúba 😨 , ale je to prvý pokus na výročie, tak stresujem, že až.

dadka212
23. aug 2011

http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11761

kočky idem robiť tento recept a nie je písaný prášok do pečiva? to tam nejde? nemáte skúsenosť....nemám chuť vyhodiť tolko vajec 😝

jajuuus
23. aug 2011

@gabika11 ďakujem ti veľmi pekne! určite v niečom pomôžu 😉