Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
17. sep 2011

@zuzana124 je krásna hladunká a jednoduchá. Nič jej nechýba

zdenallicka
17. sep 2011

@pipka Vyválej si hmotu natenko, nechej ji chvilku proschnout, nakrájej si ji na kousky, abys nemusela vykrajovat z velkého kusu, dej pod kousek i na kousek jednuvrstvu sáčku nebo fólie a pořádně zatlač a tou lištou jakoby pojezdi po stole.. Jednou rukou tlačíš na lištu s písmenkem a druhou otáčíš s lištou doprava a doleva v půlkruhu.. Určitě se ti to povede..🙂

vlada111
17. sep 2011

@jakelina @pipka u nás je to podobne a navyše našej chutí Smartflex a chodí neustále vypytovať. Hovorí guľa, lebo jej z neho robím malé guľky, aby jej to trvalo dlhšie. Dám jej ich na tanierik. Ale prišla na to, že ich zlíže s jazykom a o sekundu je zase pri mne, pýta guľu 😀

pipka
17. sep 2011

@zdenallicka no skusim...uz mam aj nafoteny postup co mi tu babulky dali, ale mne sa to vzdy roztrhne ked to idem vyklopit 😝 tak skusim este dat preschnut a snad sa dnes konecne podari 😅

mariann2
17. sep 2011

@pipka pri výrobe písmeniek skús hmotu vyvaľkať na úplne tenučko a po vyvaľkaní nechaj trochu preschnúť, možno ti to pojde lepšie 😉

mariann2
17. sep 2011

pozerám, že @zdenallicka bola rýchlejšia 🙂

pipka
17. sep 2011

@vlada111 😀 😀 😀 😀 vidis, tak to nasu este nenapadlo...len sleduje zatial 😉
ale ked peciem z kysnuteho cesta, to je schopna zjest suroveho cesta aj plnu misu...sila 😅 😝 😀 😀

ale verim, ze nebude dlho trvat a aj u nas sa zbytky hmoty budu v bruchu stracat 😀 ked nie v Hankinom...tak urcite Tomaskovom...bo ten je jak kyselina 😅 😀 😀

pipka
17. sep 2011

@mariann2 dakujem 😉 mozno mam aj zlu sablonu 😒 take prilis ozdobne pismo...ale vyskusam urcite, asi ked bude ta hmota tvrdsia, lepsie sa to bude vyklapat 😉

ikula2
17. sep 2011

Este som nepridala tak nocny vytvor 🙂 , mala velky uspech, dufam ze budu spokojni aj schutou.

pipka
17. sep 2011

@ikula2 wooow paradna golfovaaa 😵 😵 😵 tie golfove palice su z coho? 😕 sparatka?

vlada111
17. sep 2011

@zdenallicka taká rýchlovka, ani som ju sem nechcela dávať, bola na grilovačku. Ale keď som zbadala tvoju, nemohla som inak 😀

vlada111
17. sep 2011

@ikula2 tá je krásna, to si sa piplala s trávou cez cesnakový pretláčač alebo je to kokos?

katulkaaaaaa
17. sep 2011

@dm1 drzim s malym palce!!!neboj dobre to dopadne 🙂

katulkaaaaaa
17. sep 2011

@ikula2 wau!

ikula2
17. sep 2011

@pipka no golfove palice som robila 2x lebo stale sa mi nepacili nakoniec to je z drotiku na kvietky 20tky a na konci je potahovka a zamalovane striebornou farbou
@vlada111 vladi kokos, ale viac sa mi paci ako potahovka, pride mi prirodzenejsi
dakujem 😵

pipka
17. sep 2011

@ikula2 no sikulkaaaa, krasne to je fakt 😎

ikula2
17. sep 2011

@zdenallicka nebije sa to mne sa hodi super hneda a ruzova 😉

pipka
17. sep 2011

@vlada111 tak tieto ja mam najradsej 🙂 🙂 🙂 a gastanovu obzvlast 😝 😀

broucek2
17. sep 2011
zdenallicka
17. sep 2011

@vlada111 Krásná...🙂

zdenallicka
17. sep 2011

@ikula2 JO, to jo, mně se to bije s tou mašlí a balícím papírem.. Ale není energie.. 😀 😕

vlada111
17. sep 2011

@zdenallicka ako tvoja 😀

vlada111
17. sep 2011

@ikula2 vyzerá to super s tým kokosom

yamahafazer
17. sep 2011

@pipka ten napis mena sa ani mne nedaril hlavne E to som tolkokrat robila co sa mi trhalo nebolo mozne ho spravit takze to meno je roztrasene,ale cisla tie mi pekne isly
na topanky sablonku nemam tie som si vymyslela 😀 lebo som nemohla ziadnu sablonku na sandalky najst tak je to tak od oka robene tiez som ich prerabala aby to trochu sedelo 😅
@vlada111 no nasa ta je zavislak na tejto ovecke timmy 😀 my mame doma uz hotovy salas sama ovecka 😀
@dm1 malinkemu zelam skore uzdravenie

aj vase torticky su vsetky krasne a dakujem za paci sa mi 🙂

lussy23
17. sep 2011

@katulkaaaaaa - krásnučké
@petusko - nádherné tortičky
@dm1 - krásne torty a nech všetko dobre dopadne
@martinex - ´žasné prasa, ako živé =)
@adka_praha - krásne torty a tá druhá... nádherná. @m.a.r.t.i.n.a - nádherná torta @mariann2 - krásna @lawli - parádna

lussy23
17. sep 2011

@vlada111 - krásna tortička
@ikula2 - skvelá krásna, waw

yamahafazer
17. sep 2011

@zdenallicka ake zaujimavo mas mena spravene na stojato na tortach

lussy23
17. sep 2011

@zuzana124 - krásne tortičky
@zdenallicka - krásne torty
@yamahafazer - krásnučká

dadka212
17. sep 2011

@mizulienka idem robiť tortu krtkovu a mám za predlohu tvoju 😎 dúfam, že sa mi aspoň spolovice taká krásna podarí...

yamahafazer
17. sep 2011

@ikula2 a ako si robila ten batoh na tie palice je to len z hmoty?sa ti krasne podaril