Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
3. okt 2011

@janula18 viem,ze sa nepytas mna,ale mne sa najlepsie robia so smartflexu ten rychlo schne u mna je jednotka lepsi aj ako WI

janula18
3. okt 2011

@yamahafazer ten smartflex sa asi len kupuje, že. A ten WI je čo?
Ja sa chystám robiť synovi tortu, len mne sa tie poťahové hmoty nejak nedaria, zo sušeného mlieka vôcer, z tých marshmalow sa mi nepáči, minule som robila tu varenú hmotu, no neviem.

maya30
3. okt 2011

dievcata dosli mi vykrajovacky gerbery z mmb, chcem sa spytat to sa dodava v takom rozobratom stave ? Toto su moje prve na piestiku takze netusim ako to ma byt, ale tieto mi dosli rozobrate na kusky, musim spekulovat ako to vobec ma byt, je to v poriadku alebo mam reklamovat ?

zuziq
3. okt 2011

@molka jeeej dik za super odkaz, tohto obchodnika som pred tym nenasla, ma velmi dobre ceny 😉

molka
3. okt 2011

@zuziq rado sa stalo, to som dala prvý, odkaz, ktorý som našla.
Aj som váhala, či vám spomenúť ten ebay, ale keď ja som taký ebay-fanatik, rada odtiaľ nakupujem. Samozrejme, že nie všetko sa oplatí a treba sledovať aj poštovné, ale väčšina Číňanov posiela zdarma, takže sa to nenormálne oplatí.

desmodka
3. okt 2011

@maya30 ja som mala doteraz vzdy v celku, asi by som tam volala

zuziq
3. okt 2011

@molka ja tiez odtial vela nakupujem, ale vacsinou na ebay.com ale na tohto obchodnika som pred tym nenarazila 🙂

kukucka26
3. okt 2011

ako sana tej stranke ebay.com prepratava kurz, alebo ako to funguje s objednavkou posta, platba, atd..
@zuziq

desmodka
3. okt 2011

@kukucka26 pri kazdom produkte najdes pod obrazkom "shipping and payments" to prirataj k cene a prerataj si cenu aktualnym kurzom (niektori neposielaju na slovensko)

havi
3. okt 2011

@janula18 robim zo smartflex velvet,predtym z white icing,ale s toho uz len ruze robim

dajna11
3. okt 2011

@vlada111 teeeeeeeeeeeeeeeeeeeda ten je ukážkový ako z časopisu....toto ja nikdy nezvládnem....tak bez chyby adokonale to urobiť:(

lusil2005
3. okt 2011

@maya30 to som este nepocula ze by prisli rozobrate... aj mne vzdy pridu v celku.

lusil2005
3. okt 2011

@janula18 preco sa ti nepaci MMF? 😕 ako ze zle sa ti s nim robilo?

janula18
3. okt 2011

@lusil2005 nikomu to nechutilo, a je tam cítiť cukor

molka
3. okt 2011

@kukucka26 navolíš si kategóriu, ktorú hľadáš (napr. cake decorating alebo cutter fondant), vyhľadá ti to strašne veľa vecí, vpravo trochu vyššie máš také okienko "Sort by:" a tam je napísané "Best Match" - ja si to zmením na "Price+Shipping: lovest first" - takto sa mi veci zoradia podľa ceny vrátane poštovného od najlacnejších.

molka
3. okt 2011

@kukucka26 aha, a ešte kurz - keď mám cenu v dolároch, tak ju násobím x0,8 (čiže 10dolárov je približne 8eur) - nie je to presné, záleží od denného kurzu, ale aspoň orientačne si to viem takto prepočítať. Ak mám cenu v librách, tak násobím x1,2.

jakelina
3. okt 2011

@vlada111 nádherný šašek
@havi máš to krásně připravené 😉

katulkaaaaaa
3. okt 2011

@wlada111 no nemam slov ten saso je ako ozajstny 😵
baby my co sme objednavali z ceskeho mmb tie lacne pomocky mne sa uz dve vypichovace pokazili,hviezdicka a srdiecko 😒

jakelina
3. okt 2011

@katulkaaaaaa fakt a co se ti s tím stalo???

artepf
3. okt 2011

@havi holky pročítám teď vaši diskusi, už jsem taky zkoušela smartflex velvet (s mandlovou příchutí), pracuje se s ním opravdu dobře, ale měla jsem problém, že po nějaké době skladování se mi na zbytku hmoty udělala taková tvrdá krusta, kterou jsem musela okrájet a tím jsem ztratila dost hmoty 😒 . A to jsem ji měla v igelitu a v tom originálním kbelíčku. Taky abych pravdu řekla mi nechutná, přijde mi hodně podobná jako MMF, samý cukr, jen tam je navíc ta mandlová vůně.
@janula18 s tím cukrem máš pravdu, u nás to taky nikomu nechutná, nejlepší na chuť je podle mně potahovka z mléčného marcipánu, vyrábím si ji v pekárně, ale je to taky pracný.
Jinak můžete mi prosím holky poradit, jaké jsou nejlepší kleště na vymačkávání nebo spíš které dělají nejlepší tvary a jak se s tím pracuje? Přemýšlím nad tím, že si je objednám, ale nemám zkušenosti, moc dík 🙂 .

raci
3. okt 2011

Ahojte všechny vás tu po dlooouhé době zdravím, nestíhám sem chodit... 😝 😅 dlooouho jsem nepekla, ale teď jsem konečně dostala zakázku udělat dort pro 10letého klučíka se 'srandovní mouchou' tak tady je (mamince se moc líbil tak snad i chutnal..) 😕 no a jinak ještě musím vymyslet dort na sobotu pro tátu k 50-tinám a nevím co, tak jsem sama na sebe zvědavá.. 😀

lusil2005
3. okt 2011

@artepf no mne ten mliecny marcipan vobec nechuti, a robi sa mi s nim tiez strasne zle. akurat teraz cez vikend ma sesternica poprosila aby som jej s tym potiahla tortu - urobila si sama tortu aj marcipan. a do mmf si tiez mozes dat aromu aku chces. ja davam puncovu, a chuti ako puncova zmrzlina... jasne ze vsetky tie hmoty su citit cukrom (su sladke) ked vacsina ich konzistencie je cukor...

katulkaaaaaa
3. okt 2011

@jakelina ta pruzinka sa pokazila,nejde mi to vypichnut z toho
kamoska volala tak na zajtra dve torty 😀 a ze sa ja nudit nebudem 😀

jakelina
3. okt 2011

@katulkaaaaaa a zkoušela jsi to rozebrat a znova složit???

reruna
3. okt 2011

@artepf u nás zase mmf chutná všem! mě teda to připadá moc sladké a moc to nemusím, ale ostatní by se po tom utloukli, takže sto lidí, sto chutí, smartflex mě zase chutná více, než mmf a pravý marcipán mi moc nechutná.... takže to fakt záleží na každém. Kleštičky mám vlnovku a zoubkovaný oblouček, vypadají pěkně a dělá se s tím úplně jednoduše, hmota nesmí být moc tenká a musí se to udělat hned po potáhnutí, aby hmota nestihla oschnout, vyzkoušej si to napřed na kousku hmoty, než to zkusíš na dortu. Jo a ta krusta na tom smartflexu - nevím, já to skladuju taky v igelitu a v tom kyblíku a žádnou krustu nemám, možná jsi to měla zkusit nahřát v mikrovlnce a prohníst

dadka212
3. okt 2011

Kočky čo so mnou objednávate z českého MMB, tak ten tovar ešte nemá, to hlavné, čaká v utorok 😉

jakelina
3. okt 2011

@dadka212 díky za info

danciacik
3. okt 2011

ahojte ja som tu už hrooozne dlho nebola, ale konečne mám čas aj na net. určite neprejdem všetky stránky čo ste popísali no tortičky sú nádherné. Chcem sa opýtať či niektorá používate pílku na korpus alebo si vždy vystačíte s dlhým nožom?
Moje minulotýždňové:

janulkamartinko
3. okt 2011

@yamahafazer No s tym stihanim mam problem aj ja,ale manzel mi pekne pomaha,som jedina cukrarka v dedine,a nedokazem povedat nie,moja chyba,ale klamala by som keby poviem ze ma to nebavi....
co sa tyka cukru,muky s tym problem nemam skor ta cokolada a margarin pozerala som aj e shopy ale nejak vo vacsom baleni som nic nevidela,je to cenovo dost narocne ked mam kupit 20 krat maslo alebo heliu....

dm1
3. okt 2011

@janulkamartinko ja mam niekedy doma aj 30-40 masiel ak je v akcii a nikdy ani do mrazaku nedavam len v ladnicke mam lebo to stihnem do mesiaca minut skoro vzdy 😝 . Aj muku a ostatne tiez vo velkych baleniach aj cokoladu vzdy po 10 kupujem v lidly. Cerstve vzdy vajcia a slahacky