Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
10. okt 2011

@lucula73 ja som tú pivonku už skúšala a nedopadlo to dobre 😀 . Ale tiež sa ju chcem naučiť snáď sa mi to niekedy aj podarí, že sa bude na skutočnú pivonku aj podobať 😅 . Ja som mala doma tiež také zúbkované srdiečko, používala som ho pri pečení vianočných medovníčkov a záhadne mi doma zmizlo 😉 .

lucula73
10. okt 2011

@mizulienka aj ja som zvedavá,čo vykúzliš....sa teším 🙂

lucula73
10. okt 2011

@lamps nooo tak to ja teda ani nejdem skúsšať radšej 😀

lamps
10. okt 2011

@eliska22 prečo? si len prehnane sebakritická. Tortičky máš pekné.

vlada111
10. okt 2011

@mizulienka špeciálne repete pre teba 😀 Kakaový krém bešamelový: 6 dkg hladkej muky, 6 dkg masla, spravit zaprazku, zaliat 400 ml mlieka, po zovreti odstavit....
po vychladnuti spojit s 20 dkg masla, 20 dkg praskoveho cukru, kakaom

vlada111
10. okt 2011

@pipka ale no, nepreháňaj 🙂 . Ja tiež len skúšam. Ale tá lienková fakt super, aj tie kvietky na trubičkách bol výborný nápad.

lamps
10. okt 2011

@lucula73 ale nie ja som to nemyslela tak, aby som ťa odradila. Len skúšaj a potom sa pochváľ ako sa ti podarila, určite sa podarí. Aj ja sa budem snažiť.

alenv
10. okt 2011

@lucula73 to musím taky uznat, že tohle číslování je fakt dost nepovedený..

mizulienka
10. okt 2011

@vlada111 specialne ti dakujem 🙂)))

katy1979
10. okt 2011

@mizulienka nevedela vyrezala ako som myslela ze to je ok a dotvorila podla obrazka. vies ze sa vzdy bojime toho co sme este nerobili. tiez by som sa pri psovi asi pototo a nespala kvoli tomu. ja som macku napr. pred casom odmietla

mizulienka
10. okt 2011

@katy1979 ja som pani napisala, ze si to potrebujem premysliet, trapne, ale nevedela som, co ine jej napisat 😕 😕

pristela
10. okt 2011

Holky prosim vas na akých vahach vazite hotove torticky?

katy1979
10. okt 2011

@pristela ja na detskej vahe ta je do 20kg. ale pokial viem tak baby na osobnej vahe. odvazis seba bez torty a s tortou.

@mizulienka tak ja som to robila pre kamosku a nerucila vysledkom. viem ze som pocitala s alternativou ze ked sa to nepodari tak peciem kruh s krtkom na vrchu

mariann2
10. okt 2011

@dajna11 ja dávam aj želatínu, lebo sa mi to zdá riedke

dm1
10. okt 2011

@pristela male na klasika kuchynskej ale ta je len do 5kg a ostatne na osobnej. Najskor sama 🤐 😔 a potom s tortou

desmodka
10. okt 2011

na zajtra pre sestru na kruzkovicu (studuje rozvoj cestovneho ruchu a agroturizmu)

lusil2005
10. okt 2011

@dm1 to by som mala depresie keby som sa mala vzdy pri torte stavat na vahu a pripominat si kolko vazim 🤐 radsej robim len do 5 kg 😅

dm1
10. okt 2011

@lusil2005 😀 prave preto davam coraz castejsie vazit torty manzelovi 😅

pristela
10. okt 2011

@katy1979
@dm1 holky dakujem, vsak to ze ja mam kuchynsku odveci 😠 a taku tu osobnu ta si vazi asi len podla sympatií 😀 tak pozeram co by som kupila a nasla som balikovu vahu 😀 do 25kg s presnostou na 2g ci co to tam pisali, prosto vazi aj listy za 29€ tak tuhô premyslam 😖

dm1
10. okt 2011

@pristela fuha tolko penazi za vahu mi pride veru dost 😒. Ja mam osobnu taku super ze vazi o 10 kg menej ale aj tak je to hroza co tam vidim 🤐. Vzdy odvazim najskor seba potom seba napr. s 5kg cukru pre skusku ci dobre vazi a potom s tortou 😝

pristela
10. okt 2011

@dm1 no z tychto balikovych bola najlacnejsia, a mohla by som na nej vazit aj suroviny, co ma ale hooodne odradza ze sa na nej isto nebude dat vynulovat vaha trebars misky ☹ a zas mrkala som aj osobne, tie su ale len od 5kg vyssie 😒 by som chcela vsetko v jednom 😀 a za malo euráškov 😀

dadka212
11. okt 2011

@vlada111 no máš za sebou pár tort, ale tie torty sú fakt dokonalé 😵

katulkaaaaaa
11. okt 2011

@lamps dakujem za odpaz na stranku ....toto sa mi zda super pre chlapa o ktorom nic neviem,a rodina povie nechavame to nas....takze uz len vybrat ktoru 🙂 hlavne sa spytat do akej sumy sa mam zmestit 😵

anibas
11. okt 2011

@pristela ja keď robím nad 5kg - odvážim každé poschodie samostatne a potom zrátam - ke&´d mám len jedno veľké poschodie - cca 7kg auto - tak som si odvážila bez krému a potom osobitne krém na potretie a osobitne PDT a tak zrátam

jakelina
11. okt 2011

Holky a nějaká váha co ubere deset kilo není???,Tu bych potřebovala pro sebe 😀 😀

dajna11
11. okt 2011

@jakelina pošlem ti mojho syna,pred ním ked niekto je,tak muto vždy zoberie,alebo slintá že ma až chuť prejde.....takže radšej nejem... 😀

jakelina
11. okt 2011

@dajna11 pošli pošli, budu ráda. 😀

mizulienka
11. okt 2011

@jakelina 😀 😀 😀 ty si cislo 🙂

dajna11
11. okt 2011

@jakelina jemine nemáš toho doma dosť?????musí byť veselo.....moja dcera ide do puberty,minule zjedla doobeda pol bochnika chleba....ach toto bude kto živiť?

jakelina
11. okt 2011

@dajna11 ani se neptej kolik kupuju denně rohlíků. Už se mě asi dvakrát ptali u pokladny v supermarketu, jeslti jsem vedoucí z nějakého tábora. Mysleli si, že nakupuju snídani pro dvacet dětí 😀 😀