Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. okt 2011

@lusil2005 a to je ta pani, co odo mna chcela toho psa, tak toho psa som vtedy odmietla, tak nemozem odmietnut aj tu loptu, to by uz bola aka hanba 😀 😕 😕 😕

mizulienka
25. okt 2011

baby modelujem toma a jerryho ale mne ztoho toma vysiel netopier, co s tym??? 😀

anibas
25. okt 2011

@mizulienka odstrihni krídla a hotovo 😉 😀

katy1979
25. okt 2011

@mizulienka vsak netopier je mys s kridlami tak kridla zozer a ostane mys hod foto

mizulienka
25. okt 2011

baby ale sak ja este len hlavu mam a uz sa to podoba na netopiera 😀 😀 😀 😀

wewe4
25. okt 2011

Baby, vedela by mi niektorá pomôcť.. 😕
Hladám nejakú cukráreň alebo sikovnú mamičku, u ktorej by som si mohla objednať upečenie torty pre môjho synceka...Bratislava-Senec a okolie.
Niečo na spôsob tejto na obrázku...ale potrebujem to už na túto nedelu 😲
Vopre ďakujem za každý návrh 🙂

lusil2005
25. okt 2011

@katy1979 ale tom bol kocur 😀 😀 😀 😀

mizulienka
25. okt 2011

baby opravujem on sa podoba na psa 😕

vecernicci
25. okt 2011

@irriss tady je pěkný králíček, je to přibližně v polovině stránky 😉

katy1979
25. okt 2011

@lusil2005 to neva tak z toma bude jerry 😀

@mizulienka no pes a macka celkom sa blizis

mizulienka
25. okt 2011

ten jazyk ma tam matie

vlada111
25. okt 2011

@dajna11 určite hej, sú krásni

dadka212
25. okt 2011

@mizulienka veď je perfektnýýýý

lusil2005
25. okt 2011

@mizulienka tiez si myslim ze je suprovy!!!! co sa ti nepaci? si prepracovana! 😀

mizulienka
25. okt 2011

@dadka212 uz som ho tolko krat prerabala, ze uz mi pripomina vsetko mozne len nie toma.

vlada111
25. okt 2011

@anibas no paráda

mizulienka
25. okt 2011

@lusil2005 najskor asi ano a ked si predstavim koniec tyzdna tak ma zamrazi...zobrala som 3 torty a vsetkomodelovacky ktore som este nerobila, dnes sa dozviem ci bude aj 4 😕 a v sobotu rano odchadzame k nasim na 2 tyzdne,to znamena este aj balenie...joj, keby ma tak niekto zbalil 😀 😀

vlada111
25. okt 2011

@dadka212 ďakujem pekne za vypichovače z MMB. Dnes som si bola pre balík a veľmi sa vytešujem. Si zlatá, že si sa na to podujala.

mia114
25. okt 2011

Ahojte
Neviem kedy si vas precitam tolko ste toho popisali, ja som chora ☹ a aj ma je este stale chora tak som unavena a nechce sa mi ani nic robit. nastatie mam tento tyzden len jednu tortu na stvrtok tak sna dju dako spravim. Mozno sa dokopem spravit este par postaviciek na dlaise torty, akurat som dokoncila macka pu s kamaratmi zase 😀

vlada111
25. okt 2011

@mizulienka šak je perfektný

irriss
25. okt 2011

@mizulienka
Prosim Te, jak dlouho vydrzi takto doma vyrobene marcipanove zviratko? popr. jak nejlepe uchovat..
muzu udelat hnedou barvu za pomoci kakaa??Tady je to problem s potrebnym materialem..mam jen bily cukrovy prasek na rozvaleni na plat a marcipanovy prasek na udelani bileho marcipanu..jen nevim,jak s barvama..tu jsem nesehnala☹
diky za pomoc 🙂Sub bbnautFlash_FSCommand(ByVal command, ByVal args)
call bbnautFlash_DoFSCommand(command, args)
end sub

dajna11
25. okt 2011

@vlada111 dakujem....od teba je to pocta 😀 😀

dadka212
25. okt 2011

@mizulienka podla mňa je super fakt to myslím úprimne 😉
@vlada111 som rada, že prišlo v poriadku a že ťa potešili 🙂

dadka212
25. okt 2011

@irriss a nie je u vás dostať žiadnu poťahovú hmotu? Pasta dama je myslím tialianska...určite sa bude dať zohnať cez nejaký e-shop a použitie je velmi jednoduché...

lusil2005
25. okt 2011

baby? nemate niekto fotopostup na nema a doris a tak? mam robit nemovsku tortu, a nemam ani poriadnu inspiraciu, nieto este postup na modelovanie 😒

irriss
25. okt 2011

@dadka212
Nevim, jestli je to primo italske, casto daji necemu italsky nazev a pak to tu ani neexistuje a to se tyka i detskych kocarku..jsou italske a na zdejsim trhu nejsou😉..ale to je mimo.. 🙂
Mam toto: Marzapane - marcipan F.lli Rebecchi 225gr (na co mi to staci?
Testo cukrove - modelovaci bile, 225gr..
dekukju za pomoc 🙂

dadka212
25. okt 2011

@irriss na pasta dame je napísané, že talianska výroba, preto sa pýtam ja s tým pracujem a som spokojná...
a zarábané hmoty som nikdy nerobila tak s tým neporadím kolko toho je alebo čo , ale na jednu klasickú tortu s ozdobami potrebuješ cca kilo poťahovej hmoty...

irriss
25. okt 2011

@dadka212
jeeeeezis..no tak to asi nepujde..tato jedna krabicka mne stala 8 euro a je to jen 225gr...to je tak na to zviratko uprostred ☹ 😢
(pocitam, ze by se mi to nepovedlo na poprve a druha sance by opravdu byla draha)
No s dcerkama se tu na Vas chodime divat a ona si vcelku nic moc nepreje, ale na ocich byla znat touha po necem podobnem jako je tady u Vas... ☹

lusil2005
25. okt 2011

@irriss a marshmallow cukriky u vas nedostat?