Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

tamichloe
9. nov 2011

baby,prosím vas,nejaky jednoduchy rychly marcipan,nie z cukrikov,ten so suš.mliekom...potrebujem tochu žlteho dik...

katy1979
9. nov 2011

@lusil2005 a zajtra ti volam teda dufam ak vsetko dobre dopadne tak okolo obeda by som sa mala motat v tvojom okoli

adka_praha
9. nov 2011

@dadka212 dakujem 😵 idem pokukat, kde sa viac oplatia hmoty, ale mam moznost aj z ceskych stranok, ze zneuzijem oca alebo babku... 😀 😀 😀 tak ak by ste mali tip, kde splasim co najlacnejsie, budem vam rucicky, nozicky bozkavat... 😵 som dnes otravna, co? 😒 😅

tamichloe
9. nov 2011

@dadka212 dik,to je dosť zložite

dadka212
9. nov 2011

@tamichloe čo je zložité? veď to len dáš do misky a premiešaš...

dm1
9. nov 2011

@lusil2005 no ale to ti vela zostane nie? ked budes robit rolady zvlast na rozne plnky sak minies toho ovela viac ako keby bola jedna nie? toto by som nerobila a stopla by som ich max. 2 plnky inak smola 😝 .

lusil2005
9. nov 2011

@dm1 no idem im aspon zavolat ze tie dve bezlepkove nech sa zhodnu na jednej plnke... 😠

tamichloe
9. nov 2011

@dadka212 veľa ingrediencii,ja už mam z 2och davok z cukrikov....ten marcipan mlieko sušene,cukor a neviem čo tam ešte ide...a ked mi ostane marcipan možem dať do mrazničky a použiť o mesiac????

tamichloe
9. nov 2011

@dadka212 ten sirup,to ani neviem čo je...

adul67
9. nov 2011

@dadka212 čo je PDT?pasta dama? 😒

dadka212
9. nov 2011

@tamichloe ten sirup tomu dáva elastickosť, dá sa použiť aj med....tak si zafarbi hmotu na žlto a nemusíš robiť mliečny 😉

yamahafazer
9. nov 2011

no ja som si akurat domodelovala a este idem pokracovat zas na druhu tortu zakedy mala spi a tie mafinky budem robit az na buduci tyzden lebo teraz vsetci v piatok donesu bonbonier na martina a moj ma aj meniny a narodky ma nabuduci tyzden v stredu tak az potom mu ich upeciem aspon sa nemusim nahanat

dadka212
9. nov 2011

@adul67 ano pasta dama

anibas
9. nov 2011

@adka_praha ja poťahujem z PDT, na modelovanie Velvet resp. Flower - nevidím v týchto rozdiel 😉

tamichloe
9. nov 2011

@dadka212 už ked mam hotovu bielu,možem ju ešte zafarbiť na žlto??myslim že už sa to rovnomerne nezafarbííí..

dadka212
9. nov 2011

@tamichloe pravdaže môžeš...zafarbí sa ti to, všetky to tak robíme treba poriadne premiesiť v rukách, len ak robíš s mmf tak s farbou opatrne 😉

daducha
9. nov 2011

@lusil2005 a ty si suhlasila s rôznymi plnkami 😨 😨 😨 ? Osobne by som im dala na vyber medzi dvomi a nech sa dohodnu .Ak uz mas tak, drzim palce nech sa podaria 😉 .

mia114
9. nov 2011

ahojte, dakujem za vsetky like 😵 😵
ja uz druhy den nic nerobim len peciem a poviem Vam,z e uz ma to nebavi 😅 😀 😀
nastatsie su deti v skolke tak mam klud pri tom,. ale mam pocit,ze je toho nejak vela,a pritom nieje, peciem tortu mojej nellke k narodeninam, mojej mamine, kamaratovi, a k tomu este som piekla tie muffiny a zajtra peciem dalsie.takze toho nieje nejak vela, ale nejak mi to tento krat strasne trva vsetko 😅 teraz dumam nad tym ako spravit k hradu vezicky, z cesta sa to nejak nedalo, cele sa to rozpadavalo, tak asi bduem musiet spravit cele z marcipanu, ten hrat nieje velky len 11x11cm, tak snad to pojde spravit z toho marcoipanu, ked tak dam dovnutra taku hrubsiu spajlu.

tamichloe
9. nov 2011

@dadka212 myslela som,že sa to može farbiť,len ked sa to topi v mikrovlnke...prečo opatrne?treba menej farby?a možem to uskladniť potom v mrazničke?ked mi ostane??dakujem za pomoc 😵 😵

dadka212
9. nov 2011

@tamichloe nemusíš iba v mrazničke, kludne aj vonku, veď je tam len cukor a cukríky 😉 a opatrne preto, lebo ak tam dáš vela farby, bude sa ti to drobiť...

reruna
9. nov 2011

@anibas mě přijde ten SFF že lépe schne, než ten SFV, ale není to zase až tak velký rozdíl

tamichloe
9. nov 2011

@dadka212 aha 😵 aj ked davam gelovu..?

dadka212
9. nov 2011

@tamichloe to je úplne jedno akú farbu používaš....

daducha
9. nov 2011

@lusil2005 este ma napadlo,neviem ci ti baby pisali, no mamina ked upecie roladu,teda ten plat cesta,tak tak ako je na peciacom papieri-)ale najprv ho odlepi a naspät nato polozi),polozi na vlhku utierku a tak zroluje( bez plnky ) .Staci 10 min.Potom ked to naplni a zase zroluje, tak sa nepolame 😉

tamichloe
9. nov 2011

@daducha nie nepolame...ja vyklopim piškotu,pocukrujem utierku čistučku 😵 😵 a zrolkujem

lamps
9. nov 2011

ahojte šikuľky, potrebujem vedieť váš názor, či toto, čo som vytvorila môžem nazvať vílou Zvonilkou 😀. Chcem od vás vedieť, či sa na ňu aspoň trochu podobá 😅

adka_praha
9. nov 2011

@lamps podla mna sa podoba 😉 😵

eliska22
9. nov 2011

@lamps krásna víla 😵 podobá sa 🙂

lamps
9. nov 2011

@adka_praha
@eliska22 ďakujem dievčence, len je chudera bosá, nejak sa mi nedalo ju obuť, aby tie topánky vyzerali tak, ako majú, aj nohu som jej dolámala, tak bude chudera bosá sedieť v tráve 😀.