Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

havi
10. nov 2011

@anibas vsak to,mozu byt rozny,pytala som sa konkretne a ona na to len spravte a nafotte,potom mi to poslite,ja jej na to,ste si toho vedoma,ze spravim,nebude podla vasej chuti a ja co s tym,a ona spravte a hotovo,ale aj tak vobec neviem...potrebovala by nejaky tip kde je nieco vymodelovane...toto nemam rada,ked si nepovedia co chcu 😝

cestovatelkaandrea
10. nov 2011

@anibas neboj urcite dam obe fotky na porovnanie, ale bude to az niekedy okolo 16 decembra.

cestovatelkaandrea
10. nov 2011

@dm1 dik, si myslim, ze aj mna bude.

Inak super, ze ste sem dali fotky Hallo Kitty. Aspon si postahujem obrazky a nieco vymyslim. 3.12. ma narodeniny drobcova kamaratka. Takze som jej chcela nieco take vycarovat.

dadka212
10. nov 2011

@dena z BA a z okolia je nás tu asi najviac 😉

dadka212
10. nov 2011

@havi tiež toto nemám rada, potom trpnem, či sa páčila...

hejdita
10. nov 2011

ahoj 🙂 TOM uz nefunguje alebo maju inu stranku ci maju udrzbu ??? dlho som nebola a teraz som potrebovala tam ist a nejde mi to 😕 dakujem za odpoved

dadka212
10. nov 2011

@hejdita tiež mi to dnes nejde...asi majú znova technické problémy...

lusil2005
10. nov 2011

@dadka212 inac to je uplne strasna stranka co sa vykonu tyka. strasne dlho mi to nacitava kazdy obrazok, neuveritelne pomale je to tam.

havi
10. nov 2011

@dadka212 tak to teda hej 😉

dm1
10. nov 2011

@havi to je divny pristup. potom sa jej to nebude pacit a povie ti co? nech skusis vyrobit dalsich??? zaujmave poziadavky veru 😖

isabella_fly
10. nov 2011

ahojte baby, neviem ake tu mate skusenosti, ale ja zatial ziadne, ale som odhodlana v decembri ked sa mi mm vrati konecne domov mu urobit marcipanovu tortu? viete mi odporucit typ marcipanu, ktory je dobry na potahovanie, pripadne aky je dobry na modelovanie? a kde ich zozeniem? da sa dobry najst aj v tescu ci kauflande? dakujem vam vopred za rady

zdenallicka
10. nov 2011

Holky, potřebuju NUTNĚ recept na čokoMMF - tortyodmamy.sk nejedou!!!

zdenallicka
10. nov 2011

Už mám, dortomanie mě zachránila..🙂

dadka212
10. nov 2011

@lusil2005 ja tam chodím len keď fakt potrebujem, inak na to nemám nervy 😅

livia76
10. nov 2011

@anibas Ďakujem pekne 😉 , jasné, porátam a uvidím 😉 samozrejme dám vedieť 😉

livia76
10. nov 2011

@lusil2005 podivná je superrrrrrrrrrr zadanie bolo divné, ale krásne si to urobila 😉 držím palce k tej stužkovej, ja sa budem tak stresovať o týždeň 😉

jakelina
10. nov 2011

@lusil2005 dort super, jak jsi udělala ten přístřešek??? Obdivuju, že ti to tak drží. 😉

pristela
10. nov 2011

holky ahoooj , som vas ted docitala, nastastie ste pisali celkom kratke jednoduche vety-česť vam a sláva 😀
@jakelina spolu toho mas 45ks uz neviem farebne ako som to podelila 😅 poslem ti aj taku formicku plastovu, mozno vyuzijes na boky nejakej vianocnej torticky, poslali mi omylom dva kusy 😀 tento jasne ze zadarmo tak ti ho pribalim 🙂 , este ti odlejem z toho kukuricneho ci co to je 😀 , zabalim a pak premyslim ako poslat 😉

@dm1 ta dedinka je neskutocnaaa, sanka dolu, fakt aj ja take ceeeem, neskutocne sikovna holčina!

adrianai
10. nov 2011

ahojte baby, práve som dopiekla korpus a už ma to začína fakt štvať, bo neviem, čo robím zle 😠 stáva sa mi (aj teraz), že upečený korpus keď prekrojím, v spodnom "patre" mám časť takú tuhú, akokeby spľasnutú, nieje to celé také nadýchané..neviete prečo? myslela som si, že keď nedávam korpus vychladnúť na mriežku, že sa to tam asi nejak sparí alebo čo, aj peč.papier mám taký mokrý...ale neviem neviem...nedopečený by nemal byť, pečeim cca hodinu...chladnúť nechávam vo forme na sporáku...

jakelina
10. nov 2011

@pristela a projdeš dveřma??? Já jenom jestli ti nevadí ta svatozář co máš nad hlavou??? Děkuju moc a jsi fakt zlatá. To se dnes už nevidí, kdybys ty cokoliv potřebovala v čechách, tak řekni a já to můžu zase poslat tvojí mamce a ona ti to přiveze.Potom mi napiš kolik jsem dlužná. 😉

jakelina
10. nov 2011

@adrianai to se mi ještě nestalo, nemůže to být troubou??? Neotevíráš ji během pečení??

pristela
10. nov 2011

@adrianai ja nechavam po vytiahnuti z rury vo forme len nejakych 10minut , pak vytiahnem a dam chladit na mriezku "dole hlavou " cize ju otocim 😉

@jakelina jeemine , som si precitala prvu vetu a som premyslala nad tymi foliami, ze ved som ich na vela nezabalila preco by som nemala prejst dvermi 😀 😀 😀 😀 raz ma zo mna porazí 😀 😀 😀 Dik si zlatúšik 😉

adul67
10. nov 2011

kočky poradíte mi či môžem dat pudingovu plmku a do nej jahody?ešte som žiadne ovocie do tort nedavala a aké mam dat mám mrazene alebo radšej zavárane pudingovu myslím zo zlateho klasu a z maslom 😉

reruna
10. nov 2011

@adul67 já jsem dávala např. jahodovo pudinkový krém a okapané kompotované jahody nebo čerstvé jahody, mražené ovoce jsem ještě nedávala, ale holky dávají, prý nechat předtím rozmrazit

adul67
10. nov 2011

@reruna a hodíš mi receptík na ten jahodový krém prosíííím 😉

monika76
10. nov 2011

Ahojte pridávam dnešné 😉 ja neviem prečo u mňa skoro stále len detské tortičky 🙂

jakelina
10. nov 2011

@pristela a co pracovna?? Už to máš hotové??? 😉

mizulienka
10. nov 2011

@monika76 nadherne obe 🙂

reruna
10. nov 2011

@adul67 normálně pudink z 250 ml mléka -jahodová příchuť, po vychladnutí zašleháš máslo a cukr podle chuti, já dávám másla 125 g a cukru tak 3 lžíce. Nebo dobrý krém byl 1 jogurt Hollandia jahodový ten velký, 1 ušlehaná šlehačka, 1-3 vanilkové cukry a 1 želatinový ztužovač za studena.

pristela
10. nov 2011

@jakelina nemam ☹ musim cakat v sobotu pride bracho navrta police 😀 bo ja mam chlapa na ..... 😠 aj tu spalnu som musela sama robit 😠 ale mam uplne nove naadherne obrovskeee stoly 😅 sa na ne chodievam pozeravat a hladim ich 😀 to bolo nečakane prekvapenie pre mna od znameho, akoze sponzorsky dar 😀 😀 😀 no az slzy mi vyhrkli 😉 uz som mrk, ze si na ne rozlozim medovnicky na zdobenie 😀