Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
11. nov 2011

@zdenallicka - tá hnedo-tyrkisová torta je neskutočná, toto je perfektná kombinácia farieb 😵 😵 😵 . Ja už dlho hľadám tortu, ktorú si urobím na svoje narodeninky, nebude Ti vadiť, ak si ju uložím pre inšpiráciu? 😵 😵 😵

lussy23
11. nov 2011

@bzucinka2 - nádhera
@marci2305 @adul67 @pristela @dada78 - krásnučké dielka

Inak viete čo sa mi stalo?
Ja už chodím síce na nadstavbu a prax mám len raz za týždeň(praxujem tam, kde som praxovala), ale každý deň hcodím cez prestávku pozrieť majsterky a žiačky. A včera akurát zdobili medovníky. Kukla som do prepravky a takmer som odpadla. Asi 10medovníkov, totálne ale totálne ako keby mojich bolo=))))Som sa ich stokrátt pýtala, kto ich zdobil a či nie sú náhodou z minulého roka=DDDD No niekto má zrejme rovnaký stýl 😀

dm1
11. nov 2011

@jakelina ja preto ked polievam torty tak nedavam uz cukor do toho lebo teiz mi to pride uz moc sladke vacsinou len kava a rum

mia1111
11. nov 2011

@pristela - perfektný SpongeBob 😵
@dada78 - krásna tortička 😉
@bzucinka2 - nádherné tortičky, ja žasnem, ako to stíhaš??? 😉
@marci2305 - šikulka, veeeľmi pekná torta 🙂
@mima595 - super futbalka aj ten perníkový veniec 😉
@yamahafazer - kráááásne torty, tá detská je nádherná 😵
@zdenallicka - ešte raz - nááááádhernééééééé torty, tá hnedo-tyrkisová - tak do tej som sa normálne zamilovala 😅 😵
@mia114 - perfektná práca - krásna tortička 😉
@jakelina - mňaaaaaaaaaam, tá čokoládová vyzerá božsky 😵 😵 😵
@adrianai - podľa mňa je torta perfektná 😉 , ja by som takú neurobila....
@katulkaaaaaa - veeeeeľmi pekné tortičky 😉
aj ostatné babulky, ste veľmi šikovné, stihla som kuk len posledných pár stránok, ale žasnem 😵 😵 😵

ziizii
11. nov 2011

@dadka212 mozem aj ja poprosit tu jogurtovu co si prave dnes robila?dik

dadka212
11. nov 2011

@ziizii vyšlaháš si šlahačku do toho všlaháš 3 jogurty smotanové (dala som dobrý táta) to by malo mať okolo 700g a potom si urobíš podla návoda, želatinovy stužovač za studena a pridáš šlahačku s jogurtami 🙂

pristela
11. nov 2011

😀 😀 😀 holky pisem tete sms, na toho spongeBoba, že uz ma torticku hotovu, kolkko vazi, kolko stoji a za tym , ze vila zvonilka s coko plnkou ako si zelala 😀 😀 😀 😀 teta vola v sekunde , že cokoládová? víla? to fakt? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dadka212
11. nov 2011

@lussy23 to nie je moja torta to je jakelinina 😉 ja som ju sem len dala pre Katulku lebo by sa mi hodila na 3-oslavu 🙂

jakelina
11. nov 2011

@dm1 prosím já jsem se tě ptala na čokoládovou mašli na straně 1808 myslím. Jestli máš chvilku čas, můžeš mi poradit, děkuju moc. 😉

pristela
11. nov 2011

holky inak v lidl maju 10ks vajicok za 79 centov velkost L to su tie najvacsie, ich ted mam a normal davam o jedno menej do vsetkeho 😝 skoda ze sa vajka nedaju zamrazit 😀 😀 😀 😀

pristela
11. nov 2011

@jakelina cicus robis ju uplne tak isto ako z poťahovky take tie slzicky das tuhnut do chladu, nie pruzky igelitu ale papier na pecenie, nastrihaj si sirku ake ich chces mat dlzku skus, prehnut papierik ako jeden "lupienok" masle a uvidis dlzku, poloz paieriky na papier na pecenie nalej na to cokoladu , zarovnaj nozom , chvilu pockaj trochu stuhne, pak povyberaj opatrne tie pruzky papierikov aj s cokoladou , zloz do tej slzicky-lupienku a postav si to na podnos krajom dole aby ti to stalo 😀 a daj tuhnut do chladnicky za minutku uz mas hotovo a mozes dat dole papier

dadka212
11. nov 2011

tak práve som dokončila tortičku

dadka212
11. nov 2011

ozaj kočky mám formičku na perly, len ja s tým vôbec neviem robiť ☹ ak by niekto chcel písnite mi IP za 10eur

pristela
11. nov 2011

@dadka212 co si šiši? ved s tym ide uuuplne lahko robit a vypada to na tortickach uuuzasne, natlacis hmotu, zrezes, este dotlacis prstami, šupnes na chvilku do mrazaku , vyberies pak polozis na stol vrchom dolu, podvyhnes formu hore a perlicky ti aj same zostanu na stole a ked nie tak staci amlinko spickou nozik jednu poposunut 😉

dm1
11. nov 2011

@dadka212 ja mam presne taku istu. Zalezi od hmoty ak ti to nejde sup do mrazaku na chvilocku a potom to pojde von

jakelina
11. nov 2011

@pristela děkuju, já jsem myslela, že to musí být na nějakém igelitu, aby to bylo lesklé ta čokoláda. A půjde mi to i z čokiny z Lidlu???

pristela
11. nov 2011

@jakelina jo , ved vsetky tu z nej robime :P

zdenallicka
11. nov 2011

@mia1111 Ukládej, jsem potěšena..🙂

dadka212
11. nov 2011

@pristela
@dm1 ja to vôbec neviem, aj do mrazáku som dávala, aj solamylom vysypávala 😝 aj hmoty rôzne ja neviem...

adrianai
11. nov 2011

@dadka212 tá je chutnučká 😉 ako si prosím ťa urobila minnie?

adka_praha
11. nov 2011

ahojte... no ja som dnes skoro krv potila, o nervy prisla a zajtra budem v strese, ci bude torta chutit... ale tak tu je... netaha sa to na vase... a kazdopadne som vytvorila nejaky novy druh kvetov... 😀

dadka212
11. nov 2011

@adrianai dík 🙂 vytlačila som si obrázok, vystrihla podla farieb a vyrezala z hmoty, potom som to spojila a obtiahla čiernou...

vinka
11. nov 2011

Baby všetke torty kráááááááááááááááááááááásne.nenormálne kráááááááááááááááááááááááááááásne.Dorobím moju na krstiny a ukážem vám moje. 😉
@zdenallicka fešanda načom fotíš tvoje torty?To pozadie myslím je krásne 😉 prezrad 😀

adrianai
11. nov 2011

@bzucinka2 ahoj, máš ešte prosím voľnú vločkovú sadu?

vinka
11. nov 2011

@adka_praha prečo by nemala chutiť?jasné,že bude. 😉

zdenallicka
11. nov 2011

@vinka Díky..🙂 To "pozadí" je bílý papír A3 z papírnictví za 8,-. 😀

adka_praha
11. nov 2011

@vinka robim cudzim ludom, ktorym som este nerobila, tak mam trochu stresy... ved vieme, aki vedia byt ludia... 😒

adrianai
11. nov 2011

@dadka212 háá, ono to znie tak jednoducho...ja som teraz tak robila spidermana, ale pri pavučine som myslela, že zošaliem...ja som si zriedila mmf a tlačila cez striekačku.. 😕 ak máš lepší tip - čo určite máš 😀 - sem s ním 😀 😀 ale minnie je krásna 😉

sofi07
11. nov 2011

a ja vam prispejem medovnickami 🙂

vinka
11. nov 2011

Baby pomooooooooooooooooooooooooc ako sa robí s tou postielkou patschwork.Neviem to poskladať
☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹