Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lusil2005
22. nov 2011

@zdenallicka ani ja ani ja! ☹

artepf
22. nov 2011

@lusil2005
@yamahafazer
@bzucinka2
@dadka212
holky cukrářky nebo i jiné šikulky, prosím poraďte mi, jestli objednání gelovky Christmas red od Wiltonu nebudou vyhozené peníze 😨 Potřebovala bych opravdu pěkně červeně obarvit potahovku, budu dělat na dort vánoční hvězdu a dort by měl mít vůbec vánoční tematiku, takže bych ho chtěla asi udělat bílý s červenou a zelenou. Ale když použiju klasickou červenou od Wiltonu, tak mi to vždy obarví jen dorůžova, nikdy ne sytě červeně. Nebo bych moc přivítala jiný nápad, popřípadě jinou firmu, od které jste spokojené s barvičkama, díky moc 😵 !!
Jinak tady je můj poslední dortík, inspiraci jsem měla od @lusil2005 , ale na tebe a tvoje dortíky nemám, jak to tady pozoruju 😉 .

mizulienka
22. nov 2011

@lusil2005 karamelovy je ten, co si mi pisala recept? ako dlho sa slaha nad parou?
ja by som brala aj nieco rychlejsie, lebo mam velku dvojposchodovku na sobotu, toto mi len dnes volala suseda ci neurobim.

lamps
22. nov 2011

@zdenallicka veľmi ma to mrzí, ale ja som robila len Boba a Bobka. Robila som ich len tak z hlavy, bez postupu. Veľmi rada by som ti pomohla, ale postup na Spejbla a Hurvínka nemám 😢

lamps
22. nov 2011

@mizulienka ja robím karamelový z 300 g kryšt. cukru - upálim na karamel, potom ho zalejem šľahačkovou smotanou a miešam, kým sa karamel nerozpustí. Nechám vychladnúť a postupne ho zašľahám do 250 g masla. Len neviem, či nie je neskoro, nečítala som všetko 😅

adka_praha
22. nov 2011

@lamps asi to bude nenormalne blba otazka, ale nechapem to zaslahanie do masla... 😒 slahacku karamelovu nevyslahas, ale postupne to vlievas k maslu a slahas? ci? 😒

mizulienka
22. nov 2011

@lamps @zdenalicka ospravedlnujem sa, ja som to poplietla 😕

mizulienka
22. nov 2011

@lamps dakujem, nie, nie je neskoro, budem to robit az na vikend, len zhanam info, aby som im ponuklamoznosti...a nejaky osvedceny orechovy krem nemas? 🙂

lamps
22. nov 2011

@adka_praha nie je to blbá otázka 😅 ja som to asi blbo napísala. Karamel spolu so šľahačkou nechám vychadnúť a potom ho po lyžiciach pridávam do vyšľahaného masla a ešte spolu prešľahám normálne mixérom. Inak krém je veľmi dobrý, krásne vonia karamelom 😅.

adka_praha
22. nov 2011

@lamps dakujem 😵

lamps
22. nov 2011

@mizulienka no mám osvedčený s praženými orechami 😅. Je veľmi dobrý, doma sme takmer misku zjedli, keď som ho robila. Tu je: 1 Salko uvarené na karamel, 125 g čokolády, 1 dcl kávy, 3 dcl opražených orechov a 1 1/2 masla. V uvarenej káve rozpustiť čokoládu a nechať vychaldnúť. Potom zmiešať so Salkom a opraženými orechmi. Nakoniec vmiešať do masla. Je super. 😅

dadka212
22. nov 2011

@artepf ja farbím s červenou christmas red...a myslím, že je pekná červená...

mizulienka
22. nov 2011

@lamps wow to znie super, a ake orechy, klasika vlasske orechy, a ako sa prazia take orechy? 😕 nesmejte sa mi, este nikdy som taky nerobila. 😕
salko klasika v plechovke uvarene, ano? mnam same dobre veci to obsahuje, nema to rozne chute, ked tam je aj salko, aj cokolada aj tie orechy?

adka_praha
22. nov 2011

@mizulienka no tiez som isla pisat taku istu otazku, tak sme dve do klubu... 😉 😀

lamps
22. nov 2011

@mizulienka áno vlašské orechy som ponorným mixérom "pomlela" tak na hrubšie, aby orechy neboli úplne pomleté. A normálne na suchej panvici som ich sprudka len chvíľočku opražila. Inak robila som to tiež prvýkrát a tiež som sa pýtala kamošky ako sa to robí. Oni začnú po chvíli krásne voňať. Salko uvarene v plechovke. Chute sa tam nebili, nám chutila. Plnka je trochu redšia, treba ju dať pred plnením na chvíľu do chladničky.

lusil2005
22. nov 2011

@artepf je kraaaasna! co blaznis! je fakt super! 😵

lusil2005
22. nov 2011

@mizulienka 25 min, ale ked chces sup sup, urob zo skaramelizovaneho salka. kup uz karamelove a len vymiesas s maslom.

zlatat
22. nov 2011

@lusil2005 Luci, koľko stál ten marcipán v Zeelandii? Našla som taký v pečení hrou a tam stojí 90 €

mizulienka
22. nov 2011

dakujem dievcence, ste poklady, na vas sa da stale spolahnut 🙂 ponuknem im aj taku aj taku, nech si vyberu 🙂

mizulienka
22. nov 2011

baby, este ked budete mat trochu casu, potrebujem nejake inspiracie pre pani okolo 60, chcu tortu, ze sa jej pacili aj moje s postavickami, ze nie take tie kvetinkove "vazne" ale nieco take mierne vtpne, neviem si celkom predstavit, ze co presne...napada vas nieco? vopred dakujem 🙂

linuska1
22. nov 2011

ahojte dievcata... vie mi prosim nektora z vas poradit nejaky dresing na ovocie?.. ovocnu misu?.. ale nie jogurtovy.. 🙂

lusil2005
22. nov 2011

@zlatat 56 bez dph. cize 67,20

zlatat
22. nov 2011

@lusil2005 dobrý rozdiel ... páni.

zlatat
22. nov 2011

@lusil2005 akú to má vlastne trvanlivosť?

mizulienka
22. nov 2011

@zlatat Zlati asi ma zabijes, ale zapotrosila som ten recept na bezlepkovy korpus, prosim prosim hodis este link, dakujem krasne 🙂
niekde som citala, ze pri bezlepkovej diete ani salko sa nemoze? 😕

lucula73
22. nov 2011

Čaute kočky,
pridám moju nočnú prácu,prvý raz som zdobila tie perníky,takže je to také všeliaké, 😀 😀

a ďakujem holkám,čo mi poradili s polevou a zdobením 😉

mizulienka
22. nov 2011

@zlatat zlati, tak recept som nasla 😉 ale to so salkom by ma zaujimalo, mam na soobotu robit bezlepkovy a chcu salkovy krem...
inac neies mi poradit, kde mozem kupit este tu muku mix c, muz uz obehal vsetky billy a nic

zlatat
22. nov 2011

@mizulienka môže ale iba to normálne, nie karamelové ... mám vyskúšané na kamoške - ona je celiatička ale taká, čo reaguje aj na stopy lepku a vravela, že jej absolútne nič nebolo
Veď recepty máš na TOM - daj si do vyhľadávača "bezlepkové korpusy " a tam je príspevok od Bea40 ... mne nejako nejde TOM - asi mám pomalý net.

zlatat
22. nov 2011

@lucula73 super, ja som ešte medovníky nerobila - no mala by som začať, lebo o chvíľu budú v škôlke vianočné trhy a akosi rátajú s tým, že ja niečo upečiem ... kruci, tak sa mi nechce 😒

zlatat
22. nov 2011

@mizulienka cez internet, ale v normálnom obchode ju nezoženieš, max. v nejakom špeciálnom bio obchode, kde predávajú aj bezlepkové veci - ja ju kupujem v lekárni na recept od Dr.