Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
29. nov 2011

@mia1111 SNP??? nemoze to byt niekde tam pri poste??? spytam sa mira, ci to nebude vediet zistit... 😨

inak ahojte...
idem k vam zasa s prosikom... 😅 chcem robit plnku z rastlinnej slahacky, vzhladom na to, ze torta bude aj kus este cestovat, nech prezije... nasla som recept uplne jednoduchy, ze na pol litra rastlinne slahacky dva (?) ovocne jogurty... vyslahat slahacku a zamontovat jogurt... idem radsej este hladat ten pomer, lebo uz som si neni taka ista, ako pred chvilou... 😒 ALE da sa urobit cokoparizska aj z rastlinnej? ci mate nieco ine odskusane? 😕 velmi pekne prosim o rady...

dadka212
29. nov 2011

@adka_praha ja som dala na pol litra 6 jogurtov smotanových a 2 želatinové stužovače

mmaarrttiinnaa
29. nov 2011

@anibas dakujem za odpoved urcite tam zajdem len dufam z nieco zozeniem 🙂

mia1111
29. nov 2011

@adka_praha SNP 739 nie je pri pošte, ale pri ceste od starého ABC - minule sme šli s drobcami poza ten panelák po chodníku - nad ním je to oplotené asfaltové ihrisko...

miciatko
29. nov 2011

@alenv tak na to co napisu dievcata ohladom tych farieb som aj ja zvedava

alenv
29. nov 2011

@miciatko tak doufám, že něco napíšou 😀 kdyžtak to risknu a objednám..

adka_praha
29. nov 2011

@dadka212 mohla by si prosim nejak presnejsie postup? 😒 prosim... ja som taketo ovocnoslahackove este nerobila, lebo u nas doma take moc neslape... 😅

@mia1111 hej uz som kukala na mapu... no uvidime, co miro zisti... 🙂

dadka212
29. nov 2011

@adka_praha ani u nás 😀 mne dala postup lusilka raz som to robila a celkom dobré to je...tak vyšlaháš šlahačku do tuha, potom primiešaš jogurty, zarobíš želatinove stužovače za studena podla postupu a primiešaš šlahačku s jogurtami....

simasa
29. nov 2011

Baby je to na tej ulicke, ktora vedie z namestia hore ku kasarnam (k priemyslovke). Na pravej strane.

@adka_praha
@mia1111
Adi, parizska mi z rastlinnej slahacky brutalne stuhla - nedalo sa to rozotierat - a to este pred tym, nez som to mala vyslahat.

mia1111
29. nov 2011

@simasa - to sme s Aďkou písali, že kde má sídlo u nás v Čadci - lebo my sme z CA a tu obchod s takýmto sortimentom nie je (aspoň ja o takom nič neviem)...už by som vás dáááávno informovala 😀

adka_praha
29. nov 2011

@dadka212 dakujem 😀 😵

@simasa fuuuha tak co s tym? 😒 nebude divna kombinacia ked dam ten ovocny-slahackovy a kakaovy- maslovy??? 😒 bojim sa davat obycajnu slahacku... 😒 lebo ak sa mi to v aute roztecie, tak sa asi rozplacem... 😨

adka_praha
29. nov 2011

baby nasla som recept ze na 1/2 litra rastlinnej slahacky 5 ladovych gastanov!!! co si o tom myslite????? 😨

dm1
29. nov 2011

@mizulienka ja budem objednavat z ciech to som ti davala minule link http://cukrar-shop.wbs.cz/Silikonove-formy-prek.... ale na Sk som ich videla tusim niekde za 12,50 a veru to teraz neviem ani za svet najst 😝

dm1
29. nov 2011

@mizulienka da sa aj bez drotika na TOM je postup ale podla mna to mas potom tazsie na aranzovanie a tak lebo na drotikoch si ju upravis ako potrebujes a hentak ako stuhne tak musi byt uz s tym nehnes

mizulienka
29. nov 2011

@dm1 Dakujem Dani, ten cesky link som mala ulozeny, som chcela kupit tu na slovensku, nevadi,objednala som uz...chcem sa este spytat, ako sa to dava na drotik...to si iba vykrojis, das do toho zilkovaca a potom uz len sulok hmoty, cez to drotik a navrch prilepis tu kvetinku?

dm1
29. nov 2011

@simasa dakujem moc! a kedy tam pojdes? aby som vedela ci to u tej kocky zrusim uplne 😉

mizulienka
29. nov 2011

@dm1 mam nachystane lupene na drotiku, ale mne ten drotik, ked sa lupen ohne presvita a kde konci, tak ho je vidno na lupeni....uz hrubsie lupene asi nemozem dat, neporadismi nejaku fintu...robila som podla gabikanav....

dm1
29. nov 2011

@mizulienka aj ja by som to veru radsje kupila na slovensku keby mali tu u nas nech zase netaham to cez segru a bude to dlhsie trvat 😒

reruna
29. nov 2011

@mizulienka http://tortyodmamy.sk/moje-prve-lalie-bez-vykra... já jsem takto dělala lilii bez drátků

mizulienka
29. nov 2011

@dm1 u kamky to maju zatial najlacnejsie...12,90, ale petuniu uz nemaju, to som chcela ja...ale buduci tyzden znova bude, len ja som chcela este tento tyzden....a potom ich maju v tortomanii a formickach ale to uz za 14,90.

eliska22
29. nov 2011

práve som dokončila tortičku k pasovaniu prváčikov, tak tu je foto 🙂

mizulienka
29. nov 2011

@eliska22 jeej ta je perfektna 🙂
@reruna dakujem ti krasne.

alenv
29. nov 2011

@eliska22 ta je originální 🙂 ještě jsem takovou neviděla supser

dm1
29. nov 2011

@mizulienka vyvalkaj si to trosku na hrubsie a zapichni dratik. potom rozgulaj opatrne este okolo dratiku. tak budu kraje tensie a pri dratiku hrubsie a nebude presvitat

dm1
29. nov 2011

Moja nocna torticka 🙂

reruna
29. nov 2011

@dm1 úžasná motorka🙂

dm1
29. nov 2011

@mizulienka a veru na drotik som take neskusala este ale podla mna staci ked cez to iba prevlecies dratik a pritlacis tie konce dole ved to ma dole taky cip - predlzene to je. treba skusit

bianca
29. nov 2011

damy chcem pripomenut ze zajtra nam konci sutaz ,,uklikaj sa do bezvedomia,, http://www.svetpecenia.eu/tema/2-Sutaz_-_Najkra...

dm1
29. nov 2011

@bianca ja som klikala vcera ako blazen ale potom uz mi ukazovalo tie iste torty dokola tak som to vzdala. a niektore torty teda 🤐 az som mala blby pocit ze som za ne musela hlasovat. a raz mi dokonca dalo tu istu tortu 2x takze som musela vybrat istu tu lebo obe boli rovnake 😀