Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
13. dec 2011

@zlatat 😉 Ale už som si ho kupila dnes v Lidli - 250 g za 1,49 !

dadka212
13. dec 2011

@zlatat tiež robievam tú plnku a ako baby píšu je superpevná 😀 😉

zlatat
13. dec 2011

@marci2305 áno presne za takú cenu som ho aj ja kúpila - to je inak pekný rozdiel oproti Kauflandu - tam je tuším o euro drahší

zlatat
13. dec 2011

@dadka212 dík za info - tak ak raz niekto niekedy bude takú chcieť, skúsim ju. A ako chutí ? Je lepšia ako tvarohovo - smotanovo - šľahačková ?

dadka212
13. dec 2011

@zlatat chutí velmi dobre 😀 ja som ešte tu šlahačkovo-smotanovo-tvarohovú nerobila, robievam len túto tvarohovú 😀

zlatat
13. dec 2011

@dadka212 pýtam sa, lebo mne tá šľahačkovo-tvarohovo-smotanová trochu pripomína pribináčka - mňam

reruna
13. dec 2011

Ahoj, prosím vás kdy plníte vánoční cukroví krémama?

zlatat
13. dec 2011

@reruna ja som ešte ani piecť nezačala ... resp. čo som upiekla medovníky, tak mi všetky deti pojedli 😀 😀

lija15
13. dec 2011

@vlada111 no specialne marcipanovu na figurky a dekoraciu...inac dakujem za radu

jakelina
13. dec 2011

@reruna o víkendu budu plnit a dodělávat nějaké nepečené - úly, kuličky atd...

simasa
13. dec 2011

@daniz podla mna je tato nadherna - a urobit ju len dvojposchodovu (ak sa teda da...)
http://www.aldoska.estranky.cz/fotoalbum/-moje-...

dadka212
13. dec 2011

baby prosím vás nemáte recept na orechový korpus aj krém taký ktorý môžu aj deti? robím pre 10 ročnú slečnu orechovú, len to čo mám tak ide tam moc kávy, poprípade, čím sa dá káva nahradiť?

mizulienka
13. dec 2011

babyyyy suuurne potrebujem recept na osvedcenu sacher tortu, dakujeeem

mizulienka
13. dec 2011

@dadka212 ja mam iba takyto recept, mozno aj ty mas tento, pozri 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/content/orechova-torta

@vlada111 Vladi ty si tusim robila sacherku hodis recpet prosim prosim 🙂

lucula73
13. dec 2011

@dadka212 ja robievam iba tento,opísala som ho tu od niekoho,tuším od @jakelina 🙂
6 vajec,350 gr. pr.cukru,250 gr. polohrubej muky,150 gr. orechov,1 PDP,1 vanilkový cukor, 10 PL studenej vody,2 PL oleja, 1 PL rumu.....ale to nemusíš dať 🙂
A krém nemám,chcem tento týždeň vyskúšať ten od lamps,no moja mama robievala aj klasický pudingový alebo šľahaný nad parou a primiešaš doňho orechy...........však ti ešte niečo možno napíšu kočky 😉

daducha
13. dec 2011

Ahojte baby,
najprv sa chcem podakovat za vsetky laiky a komentariky k tortam, ste strasne zlate 😵 😵 😵 .
NO a teraz zase hned pracovne 😀 ,mam problem.Mam robit pivovy pohar 3 kg, jog.plnka s lesnym ovocim.Este som to nerobila a netusim aky priemer formy zvolit a aku vysku by mal mat na tuto vahu.MOc dakujem za pomoc a rady 🙂

dada2007
13. dec 2011

@mizulienka ja robím túto a zatial spokojnosť........ja to robím na formu s priemerom 23cm a prekrajujem 2x 😉

Sacherova torta

POTREBNÉ PRÍSADY

180g čokolády na varenie, 140g masla, 160g kryštálového cukru, 8 žlĺtok, 140g polohrubej múky, 1ČL prášku do pečiva, 8 bielkov, 30g práškového cukru, marhuľový lekvár, 70g čokolády na varenie, 50g Cery

POSTUP PRÍPRAVY

Čokoládu roztopíme nad parou s maslom a necháme vychladnúť. Žĺtky vymiešame s cukrom, pridáme čokoládovú zmes, múku a prášok do pečiva. Bielky vyšľaháme do tuha, potom primiešame 30g práškového cukru a opäť vyšľaháme. Sneh opatrne zamiešame do čokoládového cesta. Vylejeme do vymastenej a múkou vysypanej tortovej formy (moja má 26cm). Pečieme na 180C asi 40minút. Necháme vychladnúť.
Cesto pomocou nite prekrojíme napoly (pri menšom priemere formy bude korpus vyšší a je možné ho prekrojiť 2x). Natrieme marhuľovým lekvárom a tiež aj vrch torty a boky. Polejeme čokoládovou polevou pripravenou nad parou z čokolády a Cery.

dada2007
13. dec 2011

@mizulienka toto som ju robila naposledy.....to bola tá torta košík s hríbikami.......mohla som dať viac džemu, ale dobá bola i takto, koštovníci hovorili 😅

mizulienka
13. dec 2011

@dada2007 si poklad, dakujem krasne 🙂
myslis, ze do toho mozem dat aj kusky marhul? chcu nejake kusky ovocia, tak rozmyslam, ze ked tam ide marhulovy lekvar tak najskor asi marhule,
a chcem sa spytat, nie jetaka sucha, je stavnata? 😉

alenv
13. dec 2011

baby prosím vás kdo zpracováváte hmotu (falešný marcipán) v nějakém robotu v jakém.. dejte mi tip. Děkuji

dada2007
13. dec 2011

@mizulienka marhulový džem bude na to super.....a určite by nevadili kúsky marhúl-podla mňa. A nie, nie je suchá, to cesto same o sebe ja fainové.....a v spojení s tým džemom.....mňaaaaaamky. Ale určite daj tak ,,viac" džemu...aby to bolo také pravé mňamkové 😉
...keby si videla, aká som teraz šťastná, že som konečne mohla aj ja poradiť...... 😅 😅 😅 nie tu len vyzvedám ako taký dilinko 😀

mizulienka
13. dec 2011

@dada2007 cosi prestan 🙂 ved pozri kazda raz potrebujeme poradit, ucime sa navzajom, dakujem krasne pomohla si mi 🙂

vlada111
13. dec 2011

@dadka212 hej? Ja som to ich kupovala min. týždeň za 1,49 EUR tak ako v Lidl

yamahafazer
13. dec 2011

baby ja uz som mala mat 6 toriet na buduci tyzden vsetko odmietam ja uz sa nenecham pred stedrym dnom nahovorit na pecenie iba mojej malej budem robit inak nie ved aj ja chcem mat klud a teraz v sobotu vychadza stedry den a ja sa budem ako debil v piatok hnat s tortami no nehrozi uz.,
vcera sme piekli s malou medovnicky a orechove rozky

vlada111
13. dec 2011

@mizulienka Luci prajem ti všetko najlepšie k meninám, a tak ako som priala aj lusil, hlavne veľa zdravia, spokojnosti a nech ti to pečie 🙂

mizulienka
13. dec 2011

@vlada111 dakujem krasne Vladi 🙂

vlada111
13. dec 2011

@mizulienka ja robievam len túto a je super. A krásne sa krája s pilkou 😀
Sacher korpus - http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=18317 - 180g čokolády na varenie, 140g masla, 160g kryštálového cukru, 8 žlĺtok, 140g polohrubej múky, 1ČL prášku do pečiva, 8 bielkov, 30g práškového cukru
mne to vychádza tak do 24cm formy

vlada111
13. dec 2011

@vlada111 to je tá istá, čo dala @dada2007, tak asi bude fakt dobrý ten korpus. Ja keď robím čoko korpus, tak len tento. Bol aj v tej s ružou 😉

mizulienka
13. dec 2011

@vlada111 si poklad moja 🙂 dakujem vam dievcence na poslednu chvilku som zobrala tortu na piatok, dvojposchodovu, to bude parada 🙂)))

dada2007
13. dec 2011

@mizulienka dakujem moc.... 😉 a som rada, že som pomohla 😉