Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
21. dec 2011

@pristela jo jo, šedý papír se někdy i hodí 😀 😀 😀

livia76
21. dec 2011

@bianca keď tu mám nevlastnú dcéru, pečiem bezlepkový z hotovej zmesi , čo kupujem v bile, sesternica má pekárničku, tak vždy u nej, presne podľa návodu a vždy sa vydaril, značka je to celia-diet- kmínový 😉

akme
21. dec 2011

@adka_praha si sa namakala obdivujem <3
@daducha ja som ti IP posielala ja by som chcela artistry dakujem a ak niečo pekné baby nakreslia bo ja neviem 😖 😨
@stankapk ja mám ale už je aj novšia verzia floralu s lepšími vypichovačmi ja by som už toto nekupovala

desmodka
21. dec 2011

@dajna11 neviem ci ti niekto odpovedal na to vykrajovatko, to mas dve casti, jedna je s ruzickou tam musis dat viac hmoty aby sa ti aj ten vzor otlacil a ta druha je cista a ty si musis vymienat tie nadstavce 🙂

dajna11
21. dec 2011

@desmodka už som sa s tým pohrala a prišla som na to,ale aj tak je to cele nejaké rozhegané...a na miesto ružičiek mi prišiel dva krát ten istý vzor 😀

pristela
21. dec 2011

@dajna11 aj ja to mám , ale z ceskeho MMb , mam to ruzickove , nastastie nerozhegane 🙂, ale este som to nikde nepouzila 😒

lusil2005
21. dec 2011

ach zienky. ta truhlica je zacarovanaaaa! dva dni som sa snazila dostat do obchodu kupit praskovu medenu farbu na kovanie truhlice. prvy krat som sa po hodine v zapche otocila a isla domov lebo obchod medzi casom zavreli, dnes som sa konecne do obchodu dostala, kupila (samosrejme ze nie len farbu, ved ked uz som tam...), a doma som zistila ze na cokoplastelinu ta praskova blbo drzi. takze rano mozem sprintovat do ineho shopu kupit sprej... 😒 a to mam zajtra kupit darceky, stromcek, urobit vianocny nakup, upiect styroch zlatych anjelov, a spravit dalsie dve torty na pozajtra rano 🤐 Ja uz chcem vianocnu pohoduuuu!!!! Myslite ze ju niekedy v zivote zazijem? 😅

pristela
22. dec 2011

@lusil2005 cicus a čo ti šišindluje? naco si toho tolko beries?? 😕 😕 😕 vsak ja planujem na dochodku spolocnu dofču 😀niekde na plazi pri cocoloco bare 😀 😀 😀 😀 a tymto tempom veruže žááádna nebude 😠 😠
teda ja tu tiez padam na hubu, ale by si videla ako moji chlapi vecer v kuchyni kmitali 😀 😀 😀 😀 pubertiak sa prvy krat v zivote vypýtal spat o 21hodke 😝 a tata dnes robil kysnute cesto na štedrák 😝 najmensi podaval vajíčka, , chyt manzela pod krky nech maka aj on 😉 chlapi dokazu vsetko, len su malinko pomalsi a hooodne sa im nechce 😝

yamahafazer
22. dec 2011

@lusil2005 babo ty sa sanuj !!! mne je uz zle len ked to citam co mas este roboty
ja som si chcela dat topit cokoladu a ci nemam ceru tak musim obliekat malu a trepat sa do obchodu 😒 tak sa mi nechce.potrebujem zakusky obliat.Ked si predstavim,ze by som zobrala tych 6 toriet teraz napiatok no tak by som bola hotova akurat a vynervacena a takto mam klud 😵 ked si pecem len pre nas.

mizulienka
22. dec 2011

@lusil2005 jezinku Luci, sanuj sa...sak to mas roboty na tyzden
presne ako vravi pristela, muzovi listok co treba kupit do ruky a nech ide nakupovat a ty si doma porob veci 🙂
drzim palce Luci.

vera_vila
22. dec 2011

@jakelina Myslím, že moje první auto za pár dní rozhodně nebude lepší... Povedlo se Ti... Na první pokus je dobrý...

dada2007
22. dec 2011

ahojte micky,

baby, aké máte recenzie, skúsenosti s touto formou?
http://www.zasielkovyobchod.sk/eshop-posuvna-fo...

....včera som bola u nás v cukrárskom obchode a doplnila som si práškovú perleťovú, modrú gélovku, aj Smartflex.....ja tie farby tak postupne kupujem-ako potrebujem, hlavne finančne je to tak lepšie 😉 ....no a chcela som malú okrúhlu formu-nech môžem robiť poschodovú tortu a teda som zobrala aj túto posuvnú formu.....dúfam, že nebudem banovať 😒 😉

dada2007
22. dec 2011

@lusil2005 no ty si si dala.............oddychuuuuuuuuuuuuuuuuuuj keď už bude po všetkom 😵 😵 😵 😵 😵

anibas
22. dec 2011

@pristela dokonalá !!!!!!!!!!

@lawli tá je milučká 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
@jakelina to je Fabia ? na 1x veľmi dobrá 😉 😉 😉 😉
@zuz11 krááásne - detičky nevedeli kam skôr pozerať 🙂 🙂 🙂

anibas
22. dec 2011

@bianca ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ tak sa rýchlo stabilizuj !!!!!

anibas
22. dec 2011

@dadka212 @ikula2 jééééééééééééééééééééj rozkošné 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
22. dec 2011

@anibas já ani nevím co to je, jenom tak odhladem jsem to vyřezala a dala tam detaily co jsou na octavii. 😀 😀 😀 protože tu máme doma a trochu vím jak vypadá 😀

stankapk
22. dec 2011

@yamahafazer nasla som aj tu tvoju sadu 😉 je tam toho viac, ale je tam aj navod ako robit kvetinky? ja najviac asi vyuzijem take malinke kvetinky, mozno ruzicky, budem piect torty len pre nasu rodinu, tak sa stale neviem rozhodnut ktoru ☹
http://www.pravacokolada.sk/sk/vykrajovace-a-vy...
http://www.pravacokolada.sk/sk/vykrajovace-a-vy...

@akme ak sa mozem spytat, preco by si uz toto nekupovala? chyba ti v tvojej nieco? dakujem za odpoved.

bianca
22. dec 2011

@livia76 ja peciem s muky na predpis a vobec sa mi nedari.Do noci som citala vsade kde sa dalo co s tym.Akurat ze drahe skusanie.Kolko stoji v Bille ta zmes?Vobec ram nechodim ale asi zacnem

@anibas ja nemam ziadne velke problemy.Teda fyzicky a vraj vysledky tomu nezodpovedaju.Dr sa divila ze sa este nevalam po podlahe lebo vraj take vysledky uz dlho nevidelala 😖 no ma potesila.Ze stastne a vesele

dadka212
22. dec 2011

@lusil2005 jéjda žena oddychuj...ja som brala len jednoduché torty, aj tak mám toho dosť 😝
@jakelina z toho nurofenu neviem aká je tá striekačka, som ju velmi dávno nepoužila (chvalabohu), ja mám tú obyčajnú, tam si zapriem prsty a ide to ok...nejde to nejako lahko, ale ani moc ťažko 😉

vecernicci
22. dec 2011

@katulkaaaaaa tak to mě mrzí, že se ti nepovedla, tak s tím prašť a zkus to zítra, to už ti to určitě půjde líp 😉 někdy je prostě den blbec 😠

vecernicci
22. dec 2011

@jakelina no mně to připomíná roomstera 😀

dajna11
22. dec 2011

tak toto je ten vianočný zázrak 😀 😀

bianca
22. dec 2011

@dajna11 wow wow wow

dajna11
22. dec 2011
yamahafazer
22. dec 2011

@stankapk ale pozeram,ze dost draha je vtom obchode lebo ja viem,ze ta moja bola v akcii a vysla lacnejsie ako ta floral sada tak som ju brala,ale navod tam ani neni iba taky popis ako ktora kvetinka sa robi zktorych vykrajovaciek.Tak to by som na tvojom mieste kupila tu floral racej aj vide lacnejsie

yamahafazer
22. dec 2011

@pristela som ti aj zabudla napisat,ze ta formula je perfektna a ,ze sa ti to chce piect tolko platov ja neviem dokedy by som ich piekla

adul67
22. dec 2011

ahojte šikovnice krásne dielka ste popridavali 🙂
mam problém poradíte?
spravila som plnku ju tu niekto písal dve šlahačky uvarit s 200g čokolady z lidlu a cukor a do teplej pridat maslo na druhy den vyšlahat ked sa zrazí dat do mikrovlnky a vyšlahat

spravila som presne takto srazila sa vyšlahala som a je redšia čo dalej mám ju dat do chladničky stuhnut a nezrazí sa mi v torte alebo skôr?prosím kto ju robieva poradí? ☹

reruna
22. dec 2011

@adul67 já bych zkusila ji dát do ledničky, měla by ztuhnout a neměla by se už znovu srazit, mě se to stalo jen jednou, a pak už se nesrazila znovu

mizulienka
22. dec 2011

@adul67 ja som ju uz davno nerobila, ale daj ju do chladnicky troska vychladit, uvidis, co sa s tym stane, potom znova preslahaj.