Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
14. feb 2012

@vecernicci ty brdo ze pindura bars aj srandovneho na 15-tku? 😲

pristela
14. feb 2012

@mishulle mna slahne ze 85 kč sa asi prestahujem do čiech !!!!! ja som kupovala u nas v TO za 5,30€ 😠 😠 😠 😠
aj to som kupila len malu, ze na velku si nasetrim neskor 😖
@lukika ta mmf je normal co som sem davala uz velakrat receptos na čokoladovu mmf len tam nedam "hnedu" ale bielu čoko 😉

vecernicci
14. feb 2012

@dm1 co se dá dělat, náš zákazník, náš pán 😝

vecernicci
14. feb 2012

@pristela minulý rok jsem tu abecedu kupovala za 75, letos podražili 😉

pristela
14. feb 2012

@vecernicci fuj, že sa nehanbíš písať mi to tu!!!!! 😠 😀 😀

jaja555
14. feb 2012

@mamina1978 nádherná torticka, hned by som si dala .Si sikulka.

mishulle
14. feb 2012

@vecernicci a když budu vykrajovat písmenka, jak udělat, abych vykrájela jen ty potřebná, nebo mám marcipán natlačit do písmenka a vymáčknout? a co z čokolády? děkuji za radu

pristela
14. feb 2012

@mishulle vyvalkas si potahovku na tenko, nechas malinko obschnut , a pak vyrezes z nej zvlašť štvrec do ktoreho vytlacis konkretne pismenko, riadne pritlacis, posuchas po podlozke pak ti zbytok sam odpadne a hmota ti zostane len v pismenku, pismenko vyberies opatrne vud páratkom abo nozikom abo drotikom, alebo slahneš vykrajovacku o stol a pismenko ti vypadne aj same 😀

mrka2
14. feb 2012

@mamina1978 mnaaam, vyzera super, dala by som si 😉

vecernicci
14. feb 2012

@mishulle přesně jak píše @pristela, ale já to dělám přes potr. folii, abych nebudila děti mlácením šablony o stůl 😀

larah
14. feb 2012

@mamina1978 že waaw,to je parádne
@ajka82 roztomilá cukráročka

mishulle
14. feb 2012

@vecernicci
@pristela děkuju 🙂

adka_praha
14. feb 2012

no akurat som dorobila toto a rovno to odoslala... neznasam, ked sa mi niekto do niecoho stara- kamoska, co tu tortu brala tu bola a stale mi do toho stuchalaaaa... grrrr... uz som myslela, ze na nu metlu vezmem, jak neprestane... 😅 😅 😅

dadka212
14. feb 2012

ahojte kočky...pridávam svoje z dvoch týždňov

artepf
14. feb 2012

holky co používáte mléčný marcipán, kde ho skladujete, když si ho naděláte víc do zásoby? Musí být v lednici? Tam se mi ho tolik nevejde 😒 . Tak jsem ho dala do sáčků a do krabice do komory, kde máme cca 22 stupňů, ale nevím, jak dlouho ho při té teplotě můžu nechat 😖 . Díky za rady 🙂 .

marci2305
14. feb 2012

@dadka212 Tak to hej...Biznis naporiadok..Za dva týždne, spíš vôbec.. 😉 😀 Inač sú nádherné!!!

dadka212
14. feb 2012

@marci2305 ďakujem 🙂 no to sú len piatkové a sobotné aj teraz idem na 7 toriet za víkend....

timonko
14. feb 2012

k manželovej 35-ke :-P

vecernicci
14. feb 2012

@artepf podle mně ti vydrží, já ho jeden den udělám a nechám ho do druhého dne na lince odležet a pak s ním pracuju, ale na delší skladování ho mám v lednici, ale myslím, že v komoře to bude ok

lussy23
14. feb 2012

@kiya veď je to nádherná Marlenka! @pipka krásnučká tortička @miciatko suprový výtvor @adul67 ďalšie valentínky- nádherné tiež @mizulienka krásnučká @mariann2 krásna valentinska torta @ajka82 jej roztomilá cukráročka, krásne koláčiky 🙂 @adka_praha nádherná @dadka212 Prekrásne dielka, najmä ten had. Na tom balíčku sú tie predmety naozajstné, alebo modelované? @mamina1978 krásnučká. Z čoho je macko? @79zuzana krásne srdiečko @desmodka - krásny pozdrav i tortička @eliska22 zlatá pomocníčka aj maffinky
a tá s murárom je perfiš
@79zuzana prekrásne papuče
@alex21 náááááááádherné
@marci2305 jej tá je krásna

dadka212
14. feb 2012

@lussy23 dakujem tie flašky sú ozajstné 🙂

lussy23
14. feb 2012

@timonko waw nádherné kuriatko 🙂 akonaozajstné

timonko
14. feb 2012

@lussy23 Ďakujem...syn mi pomáhal piecť korpus, potom šiel spať a keď vstal tak hľadal tortu v chladničke ...vraj kde máme tortu!

janula.h
14. feb 2012

moja dnešná valentínska pre moje lásky 🙂

katuskad
14. feb 2012

ahojte skúsené pekárky. chcela by som od vás radu, dcérka bude mať 4 roky a chcela by som jej upiect nejakú takúto tortu, len neviem ako tam mám nakresliť tú ariel, aby to bolo také pekné. a čím riediť farby, uschnú pekne? alebo sa mi to bude roztekať? ešte som nikdy na marcipán nekreslila tak neviem.... 😒 dakujem za každú radu 😉

larah
14. feb 2012

Aj my sme Valentinky. Nevadi, ze nie sme cervene, ale radost chceme robit 🙂 🙂 🙂 🙂

barborkam
14. feb 2012

zienky, moja prva potahovana torta v zivote...uprimne mi povedzte, da sa? 😅

lenocka23
14. feb 2012

pridavam aj ja moju valentinsku torticku... 😉

lussy23
14. feb 2012

@janula.h krásna torta
@larah nádherné valentínky. Na farbe nezáleží, stačí, že sú z lásky🙂
@barborkam náááááádhera. V jednoduchosti je krása
@lenocka23 krásna

jakelina
14. feb 2012

@barborkam je hezká a na první supr