Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
27. mar 2012

@pristela ty robis mramorak a tento orechovy sa ti zda sladky? ved mramorak je este viac nie? ja ho robim velmi rada ten orechovy ale mne akosik to sladke k torte patri a hlavne k tomu orechovemu tak mi to nevadi ani 😎

mizulienka
27. mar 2012

@dadka212 tak uz citam, ze to je tento 😉

dadka212
27. mar 2012

@mizulienka podla mňa je super, nám velmi chutí...robím tento aj ako koláč, cesto množstvo ako je v recepte a plnku robím dvojité množstvo

mizulienka
27. mar 2012

@dadka212 si zlata dakujemDani, takze z 5 vajec v pohode na plech 😉

pristela
27. mar 2012

@dm1 len ja davam do mramoraku menej cukru nez kážu 😀 a do tohto orechoveho vsak tam slo viac cukru nez muky, mne iba jedna holka pýta sladke torty, kazdy chce menej sladke , preto mi nik ani neobjednáva karamel plnku, že blee moc sladké 🙄

pristela
27. mar 2012

@mizulienka ja ho robila vcul na plech 31x32cm /ten s kávou a orechmi/ z 5vajec a na vysku má 4,5cm

dadka212
27. mar 2012

@mizulienka nie je začo 🙂

dadka212
27. mar 2012

@mizulienka
@pristela ja robím do plechu 32x37 neviem kolko má na výšku ale tak akurát 😀

eliska22
27. mar 2012

moje dnešné dve tortičky na zajtra do školy 😉 majú tam súťaž a 1 torta je pre výhercu 1 stupňa a druhá druhého 😉

jakelina
27. mar 2012

@pristela přísahám, že nezapalovala. Ale teď mám sto chutí 😀 😀 😀

halienka
27. mar 2012

@dm1 áno, to viem, že pod poťah musí ísť maslo. Tak dúfam, že sa to podarí 🙂 akurát som sa začala bavkať s kvietkami, to by som robila do bezvedomia 😀 Kukám, že si z Ilavy, ja som z Považskej, nám tu nedávno otvorili dobrý obchodík cukrárske potreby, nechodievaš niekedy sem kupovať?

mizulienka
27. mar 2012

@pristela
@dadka212 dakujem ste pokladiky 😉

babulky hladam inspiracie na zatvoreny pocitac apple, nemate nieco? to asi iba klasika na velkost plechu a zrezem troska hrany a dam tam ten znak? to take jednoduche?? 😕

a na elektricku gitaru prosim prosim??

inac baby ja dovolenkujem u babky na vychode a mam take spankove prazdniny, vkuse spim, ked deti tak aj ja 😀 😀
ale inac uz aj tu mi ludia nedaju pokoj, vedia, ze som prisla na dovolenku a aj tak chodia prosikat o torty 😠 😠 😠 ale mne sa tak nechce.

mizulienka
27. mar 2012

@eliska22 perfektna je 😉

vlada111
27. mar 2012

@pristela vidíš Žanet, to je super nápad. Mňa už tie torty krémové otravujú, urobím nabudúce na našu oslavu marlenku a potiahnem ju.

yamahafazer
27. mar 2012

baby akurat som skusila tu burizonovu hmotu co pouzivaju vtych bajecnych tortach lebo snej budem robit ovecku mojej dcerke k narodeninam co bude ovecka na torte a take je to suprove dobre sa stym robi a chutovo je to dobre vobec to neni take sladke stymi burizonami je to akurat mne to teda chuti a chcem sa spytat neviete aku to ma trvanlivost a musi sa to dat do chladnicky ci ako sa to skladuje?dakujem

dm1
27. mar 2012

@halienka veru nechodievam je to pre mna odruky hlavne ked my mame aj tu v dubnici kde presne byvam obchod. Inak v povazskej bude teraz v maji stretko amaterskych cukrarok este vaham ci by som sla

dm1
27. mar 2012

@pristela mne to tiez samotnej pride sladke ale mam pocit ze to ta kava silna zraza dole. Ja aj ten korpus potom poievam kavou a my to milujeme so salkovym. fakt sranda ako ma kazdy ine chute 🙂

dm1
27. mar 2012

@yamahafazer ked si pri tej hmote ja som nechapala ked som pozerala tie starsie cast ivcera ako to oni davaju okolo vselijakych tyciek a tak to je potom ozaj bohovo jedle clovek aby sa bal ze si na kuse dreva zuby vylame....

yamahafazer
27. mar 2012

@dm1 ked oni take obrovske torty robia tak musia to okolo niecho lepit ja take obrovske robit nebudem nic,ale takto inak neviem ako tie torty doluju vseliako ked ju chcu celu zjest a aj ten mrakodrap fakt asi len vydlabavali 😀 a takto ked som to skusila ztoho len tu ovecku spravit ono je to super lepkave,ale ked je to masne tak si ztoho neni ani niako zalepena dobre sa stym robi a hned to na sebe drzi akuart,ze ju mam modru 😀 lebo som zohnala len smolko cukrikov len neviem ci to mam mat v chaldnicke teraz alebo to moze byt len tak volne vonku

pristela
27. mar 2012

@yamahafazer a co si davala burizony ? ja som z toho chcela ten vrchnak robit ale nejako som sa k tomu nedostala 🤐

zuziq
27. mar 2012

@dm1 ked robis ten orechovy so salkom, davas aj dzem alebo ovocie? mam robit tortu, chcu orechovy korpus a karamelovu plnku, tam chcem robit zo salka a asi vyskusam ten korpus, ked si o chvalite 😵 a mozem dat aj Caro kavu? bude to detska torta, tak nechcem davat normal kavu, bude to myslis aj tak chutne? 😕

yamahafazer
27. mar 2012

@pristela ano burizony a modrych smolkov

dm1
27. mar 2012

@zuziq davam len dzem ovocie nie. ale niektore baby pisali ze nedavaju dzem pod to zalezi co vam chuti ja ho nedavam vela. a caro veru neporadim kedze som neskusala a ani ho nepijem

pristela
27. mar 2012

@zuziq ja blb, vidíš Caro ma nenapadlo , bo som minula vsetku kavu co sme mali, teda vlastne nemali 😀 takze vecer pokracujem s carom 😵

dadka212
27. mar 2012

pridávam svoje dnešné...katastroficky sa mi to poťahovalo...tie 3 sú vysoké 20cm a smartflex mi schol hrozitánsky rýchlo, úplne sa mi to lámalo pri poťahovaní ☹ ...neviem čo to mám za nový druh...
ružová je punčová, modrá nutelová plnka a makové cesto a tá zelená je mascarpone s malinami

dm1
27. mar 2012

@dadka212 veru ti verim ze sa ti to hrozne potahovalo si spominam na tu vysokansku svadobku co som robila... a toto mas navyse este stvorec 😝

larah
27. mar 2012

@vecernicci konečne som sa odhodlala a robím mliečny marcipán a je taký lepkavý,má to také byť? do zajtra to stuhne, alebo ešte pridám cukor? inak je to super rýchlo hotové MMF trvá dlho a ešte ked to chceš vybieliť, tak hned pri zarábaní, alebo až potom ked to chceš dať na tortu a kolko to vydrží v chladničke?

reruna
27. mar 2012

@yamahafazer jak jsi tu burizonovou hmotu prosímtě dělala?

larah
27. mar 2012

@alenv aj ty robíš mliečny marcipán? robím to prvýkrát a neviem aké to má byť, či tam pridám ešte trochu cukru, ked je to také lepkavé, alebo do zajtra to stuhne a treba to dať do chladničky?

alenv
27. mar 2012

@larah pokud mi to hodně lepká tak přidám cukr.. dokud to není jako modelýna.. pak dám do ledničky 😉