Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
29. apr 2012

@zuzana124 krásne tortičky 🙂

baby už sa vám stalo že chce zákazníčky tortu a chce doniesť svoje domáce vajíčka?ako to mám potom spraviť?

ajka82
29. apr 2012

@janula.h moja mama nosila vlastne domace orechy kedysi a ta pani jej vzdy potom nieco odratala od celkovej sumy (podla toho co stoja) tak ja by som odratala od celkovej ceny torty sumu za vajicka co budes pouzivat

vecernicci
29. apr 2012

@kaculka46 já jsem upekla v misce, seřezala do tvaru, spodek jsem taky pekla v misce, ale to jsem dala vzhůru nohama a na to tu seřezanou už potaženou 😉

vecernicci
29. apr 2012

@janula.h právě teď mi to jedna řekla, že si vejce a marmeládu dá domácí, tak jsem jí odpověděla, že peču jenom za domácích vajec a marmošku si taky dělám domácí, tak snad pochopila, že si ty vejce od ní nevezmu 😀

janulkamartinko
29. apr 2012

Ahojte šikulky ja vzdavam čitanie lebo nemam šancu to stihnut,no aspon poctivo laikujem vaše krasne dielka,pridavam svoje,take celkom obyčajne a moju prvu slanu tortu tak sa prosim nesmejte 🙂 akože ruže robila sestra, lebo ja som si nestihla naštudovat ako sa robia :(( idem odpočivat lebo ked si predstavim bud.tyžden na ktory mam 1000 zakuskov tak mi je ťažko :(

mates22
29. apr 2012

ahojte, moje právě dokončené, jedna rychlovka pro sousedku, jsem zapomněla, že má patnáctiny - poprvé hranatá, v hranách není dokonalá, ale bála sem se, že to bude horší.......... no a jedna na zítra na slet 🙂

pristela
29. apr 2012

Babenky moje , tak tu dalsia "torta" pre mna 😀 😀 ako ja som volakedy planovala ze aku neviem kolko poschodovu nadheru si urobim 😀 ale teraz ked som prejedena vsetkych plniek 😝 to skoncilo v piatok s tiramisu a dnes s obycajnou piškótovo smotanovou 😅 😅 😅 😅 😅 no a jasne , ze obe museli byt poschodove- milujem poschodacky 😵 😵 😵 😵 to vrchne poschodie z tiramisu mam este cele odlozene na dnes 😉

jakelina
29. apr 2012

@pristela teta dala bych si 😀 😀 😀

zdenallicka
29. apr 2012

@pristela KOčenko a tu bílou čokoládu, jak ji máš nahoře jakože zvlněnou, tos udělala jak? 😕

(mmch - sežrala bych to celé krom té bílé čokolády 😀 )

miciatko
29. apr 2012

zeby nova dekoracia do bytu?? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
29. apr 2012

jaj vydis, som zabudla napisat ze potah je jasna vec biela coko, vsak co ine 😀 ja bielu lubim a keby aj nie , vzdy lepsie nez potah 😝

@zdenallicka to nieje zvlnenie , ale su tam nalepene srdiecka z cokolady , na FB to bude vidiet len tam to mozem dat az na vecer 🙄

@dm1 Daniiii , som na teba v noci myslela 😵 😵 😵 ked robim tu coko plastelinu musim tu coko so sirupom ci co to je spajat nad parou ? Bo ja som vcera tie srciecka- je ich malilinko a su tenunke tak mi stacilo malo, som len do roztopenej cokolady co mi zostala zamiesala ten sirup , nerobila som to nad parou ale len tak coko uz studena- biela je taka kotuha ze tuhne pomalyyyyyyyy 😠

dadka212
29. apr 2012

ahojte, aj ja pridávam svoje víkendové, aj keď som ešte neskončila 😝

dadka212
29. apr 2012

@lamps som si požičla tvoj nápad s margarétkovou 🙂

lamps
29. apr 2012

@dadka212 😅 😅 😅 je mi potešením 😅 😅 😅

dadka212
29. apr 2012

@lamps mňa nič nenapadlo pre chlapa, že to nechajú na mňa a ja som nemala silu vymýšlať a tvoje sa mi páčili, tak som urobila podobnú 🙂 som rada, že ti to nevadí 😀

lamps
29. apr 2012

@dadka212 prečo by mi to malo vadiť, naopak teší ma, keď sa moje tortičky páčia. Inak ten tvoj macko nemá chybu, škoda ho krájať. Chúďatko dieťa asi bude aj plakať, keď ho budú jesť

dadka212
29. apr 2012

@lamps super 😀 ďakujem.... preto ja nerada robím 3D torty, lebo deti zvyknú aj plakať pri tom, keď im devastujú oblúbených hrdinov 😅 je to morbídne 😝

lamps
29. apr 2012

@dadka212 presne ako hovoríš 😢 a chlpy si macovi robila lisom na cesnak? To si sa asi riadne zapotila

dadka212
29. apr 2012

@lamps čo už na to nikto nemyslí, čo bude pri krájaní 😅 a áno chlpila som ho lisom, to bola makačka najväčšia, už to nikdy robiť nebudem 😀

pristela
29. apr 2012

@dadka212 dadka uuuuzasne , u mna tie zlte jasna výhra 😀 😀 suprove !!! a tiez sa vyhybam robit 3D zvieratka alebo oblubene postavicky, mne sa tak maly rozplakal ked mal 2roky ☹ ☹

lamps
29. apr 2012

@dadka212 mňa by to štvalo, keby malo dieťa pokazenú oslavu kvôli torte, ale keď to rodičom nevadí ... A ani sa nečudujem, že už chlpiť medveďa nebudeš, mňa by pri tom asi piclo 😀

dadka212
29. apr 2012

@pristela ďakujem 😵 ja sa aj pýtam či to krpcom vadiť nebude keď sa to bude krájať, moja Daniela by určite plakala tiež, Maťko nie on už je velký....
@lamps ale to bola moja chyba ten medveď 😀 on mohol byť bez chlpov len tak sa mi vôbec nepáčil a nebol moc rovný na rukách a nohách, tak som začala ale to som netušila, že budem robiť skoro 5 hodín 😀 😝

lussy23
29. apr 2012

@janulkamartinko nádherné tortičky a tá slaná je krásna a roztomilá. Prečo by sme sa mali smiať?
@dadka212 krásne
@miciatko waw
@pristela krásna
@mates22 krásnučké tortičky

dadka212
29. apr 2012

a ešte som za toho maca dostala aj 10eur tringelt 😀 takže ocenili moju prácu 😀

lussy23
29. apr 2012

@zuzana124 krásne
@alenv perfektná

inak baby neviete čo je to biele pod hlavičkami a kde sa to dá zohnať? http://www.tortyodmamy.sk/lonely-tunes-baby?page=1

dadka212
29. apr 2012

@pristela úžasná torta, vyzerá prudko jedlá 😀 aj si vystužovala? keď je piškotova?

dadka212
29. apr 2012

@lussy23 mne nefunguje už pár dní TOM tak neviem čo myslíš.....

dm1
29. apr 2012

@pristela nie to sa uz vmiesava ked je to odstavene nie nad parou

mamina1978
29. apr 2012

@dadka212 Krasny macko 😵 😵 😵 😵 😵 , s dovolenim by som si ho ulozila.
Super sa ti podaril. Musela si ho aj vystuzovat? 😕

alenv
29. apr 2012

@lussy23 tohle se tuším používá na vysychání květů.. takže na eshopu pomůcky na květiny