Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

irriss
26. máj 2012

Preji krasny vecer ..temer "noc"

Pred chvili jsem se vratila z Ikey a nebudete verit, ale ve zdejsi Ikee neni k dostani pecici polokoule..na Berusku 😒 ☹
A ja sla na jistotu..tak jsem nemela v zaloze ani alternativu...ale sehnala jsem
PYREX sklenenou polokouli..snad to v ni pujde 😖
Kam az mam dat testo? do pulky? Prosim, prosim..asi i vymazat, ze? Ja se sklem nedelam ☹ ..vubec si nevim rady..

luciahromadkova
26. máj 2012

@peroli dakujem skusim

peroli
26. máj 2012

třeba si někdo troufne.. já to ale na 99,9999999999% nebudu 😅 😀 😀

ajka82
26. máj 2012

@peroli takto podobnee som modelovala mr. beana, ale usi a oci som mu lepila...nabuduce budem vediet aj usi z jedneho kusu dorobit 😵

ajka82
26. máj 2012

@aduskatt ja mam doma ten isty, ked si vykrojis ornament a zatlacis na hmotu(ja som davala trosku hrubsiu, nie moc na tenko) a zatacis silnejsie, ruzu budes mat vypuklu (hadam vies co myslim)... neni to na vytlacenie dnu do hmoty 😉

aduskatt
26. máj 2012

@ajka82 no viem, co myslis, ale nejak mi to mozog neberie🙂) ze sa vytlaci na hmote, ked je na formicke ta ruza dnu🙂)) no asi musim zajtra vyskusat nazorne🙂 a dakujem za pomoc

ajka82
26. máj 2012

@aduskatt 🙂 ako ked natlacis hmotu do silikonovej formicky a vylupnes... takto ju budes mat "vylupnutu" rovno na ornamente a nemusis ju tam lepit

aduskatt
26. máj 2012

@ajka82 no ja som na to velmi zvedava🙂 do silikonky to vtlacam, to asi nie🙂 no uvidime, nejak sa s tym popasujem

ajka82
26. máj 2012

@aduskatt to som ti len opisala princip tej ruze ako to bude vyzerat, samozrejme ze to do tej vykrajovacky nevtlacis ty, ale tym, ze zatlacis piest, by sa tam mala vtlacit sama(teda mne sa vtlaci, uvidis ci aj tebe)

aduskatt
26. máj 2012

to mi je jasne, ze to tam nevtlacim ja...prave preto mi je divne, ako sa to tam vtlaci same🙂) vyskusame, uvidime🙂

miciatko
27. máj 2012

baby to ako tu stihate tolko pisat , citat a pritom piect??, ja nic nestiham .. .

moje vikendovky , cokoladova v tomto teple bol zazrak ze sa podarila

jakelina
27. máj 2012

@irriss vymazat, vysypat a dát do půlky i trochu víc může být.

daducha
27. máj 2012

Dobre ranko,

pridavam aj ja svoje posledne .Ta krstinova s anjelikom ,chceli aj srdiecka na drôtikoch,tak posudte co sa vam paci viac,mne bez 😉

daducha
27. máj 2012

..som to omylom skôr odklikla 😅

dadka212
27. máj 2012

@mariann2 ďakujem, to si najprv zafarbím na žlto ale takú silnejšiu žltú a potom pridám troška zelenej, je potom taká kriklavá jablčkova 🙂

monikad1
27. máj 2012
irriss
27. máj 2012

@jakelina
dekuju moc 😉

p.s. nechapu, jak je mozne, ze neni Ikea zasobena vsude stejnym zbozim.. 😠 ☹

ani dratky jsem nesehnala. (na tykadelka a nozicky) .koukali na mne vsude jak na blbecka.. 😎

jakelina
27. máj 2012

@irriss v květinářství drátky seženeš 😉 já jsem je tam kupovala na vánoční vazby už dávno než jsem pekla dorty.

irriss
27. máj 2012

@jakelina
uz jsem obehla vsechny u nas... 😠 ☹ ze maji jen pro sve potreby a nemohou mi pomoct..nemaji to jak vyfakturovat..musela bych si koupit jejich kompozici s dratkama a pak je odvazat z kyticek 😠 😠 😠 😠
tady jsem nesehnala ani kdyz jsem potrebovala takove ty "ampulky s vodou", co do nich vpichuji napr. gerbery, aby vydrzely..nemuou mi prodat NIC, co nelze vyfakturovat 😖 😖 😖

p.s. premyslela jsem o brckach - tech ohybnych..vcera jsem sehnala cerne brcka..co rikas?
odstihnout a nasadit tykadelko..fakt zoufalstvi

irriss
27. máj 2012

Budu delat tuto Berusku...omlouvam se majitelce fotky a krasneho dila..zapomnela jsem jeji nick 😉

no a k tomu jeste Barbie...o satech pomlcim..babovkove pomucky tu maji jen ploche..jako velke kolo s dirou..koupila jsem v Ikee neco na zpusob hvezdice, udelam ji nekolikrat a na sebe naskladam a potahnu..ale opet, zoufalstvi 😠 😖
Nerada "zaplatuju"

ajka82
27. máj 2012

@irriss kokso, sak to neni su vobec ochotni, tam u vas, ci co? sak nech objednaju dratky na zvlast fakturu, co si nedaju do uctovnictva a ty to preplatis 🙄 a u nasich ked som bola, tak mi v pohode dali v kvetinarstve, nech sa nemusim prehanat do cukr. potried do vedlajsieho mesta(aj ked to neni daleko) aj ked si teta vypytala 3 centy za jeden kus...ale nebol problem 😕

ajka82
27. máj 2012

@irriss normalne mam chut ti napisat, ze daj adresu a poslem ti to...len neviem ci by stihlo prist

irriss
27. máj 2012

@ajka82
Obcas s talianama je opravdu rec jen po taliansky.. 😎
Ja to potrebuju na zitrejsi oslavu..premyslim, jestli nezamenim Berusku za zelvicku..ale deti si vybraly berusku..ja nerada menim prani a sliby😉

irriss
27. máj 2012

@ajka82 🙂 🙂 🙂 🙂 jej, to je mile..dekuju...i za nabidku.. 😉 ale jsem prilis daleko😉 a ani casove to nevychazi☹ 😀

premyslim obalit nejaky jiny dratek..jen jestli to nejak neposkodi dort..nerada bych, aby to zrezlo

ajka82
27. máj 2012

@irriss este ma napadlo, v nejakych domacich potrebach pre kutilov nejaky kus dratu ze by si kupila a obalila foliou? nemas tam nieco take poblizku?

irriss
27. máj 2012

@ajka82
dneska uz nic..vsude je zavreno..ale mrknu manzelovi do naradi...a obalit spejli nebo paratko?

ajka82
27. máj 2012

@irriss tak to uz skor potom spajdlu...sparatko bude kratke 😉 a tie obalovat nemusis

irriss
27. máj 2012

@ajka82
mysela jsem obalovat - potahovat - cernou😉

nesehnala jsem skoro nic..zdejsi trh je vazne chudyyyyyyyyyyyyyyyy a to vcetne Ikey... ☹

ajka82
27. máj 2012

@irriss jaj tak to hej...lebo ja som rozmyslala nad tym drotom, ze to by bolo dobre obalit aj foliou...preto ma to nenapadlo 🙂

csina
27. máj 2012

tak moja v poradí 5. poťahovaná..trúfla som si figúrku.. nie je zďaleka dokonalá a má nejaké nedostatky, ale chuťovo bola super a u oslávenca zožala úspech. a nie je nič krajšie, ako vidieť malého drobca jasať nad vašou prácou 😉