Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
14. jún 2012

@vlada111 VLADI moooc gratulujem,nech ste zdravy 🙂 pozeram ze ti si blizsko mna priamo z tt?

vlada111
14. jún 2012

@katulkaaaaaa hej, teraz sme pár rokov v Špačinciach. A ty si kde?

bianka234
14. jún 2012

Ahojte, prosím ako sa robí bielková pena na ozdobu torty, aj postup, všetko, lebo som to ešte nerobila, chcem prekvapiť ocka mojich detičiek, bude denˇotcov, nezabudnite ani vy, je to podľa mna nespravodlivé že den žien a matiek veľké halooo a otcovia čo? hlavne tí čo si to zaslúžia

vlada111
14. jún 2012

kočky tak ja tu @mizulienka nenápadko spomeniem vekový rozdiel mojich detí a to sa tu rozsypalo gratuláciami 🙂 A to som si myslela, aká som nenápadná 😎 Ja nerada o tom hovorím, lebo sa bojím či to bude ok, hoci som už v 21. týždni, ale kým neuvidím neuverím 😅 No hrozné so mnou, ale aj s vami - vy špehúnky 😀

katulkaaaaaa
14. jún 2012

@vlada111 NEBOJ VSETKO BUDE OK,ALE zase verim ja som rovnaka 😉 ja som zo senice 😉

anibas
14. jún 2012

@vlada111 Gratulujem !!!! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

jakelina
14. jún 2012

@vlada111 já jsem taky taková, já jsem dětem řekla, že budeme mít Eliáška až když jsem byla ve 21 týdnu a měla jsem už pupík, ale nosila jsem volné oblečení a bylo to v zimě, tak jim to nějak nedošlo. 😀 😀

aduskatt
14. jún 2012

@vlada111 tak ked povies, ze budeme mat vekovy rozdiel taky a taky, tak to ani netreba spehunstvo🙂

fodorka
14. jún 2012

baby poradte ked mam robit "konsku hlavu" chce dotycna aby mala tie 4kg :-/ ako to mam urobit mam upiect dv episkoty na velkom plechu a potom skladat a prevazovat???

zuzana124
14. jún 2012

@vlada111 gratulujem a neboj všetko bude v poriadku 🙂

anibas
14. jún 2012

@mizulienka Lucka ty si chcela námety na zelené pruhy - kruhy - vlnky
http://www.flickr.com/photos/cakesbyashley/sets/ sú tu rôzne

simasa
14. jún 2012

@vlada111 Pridavam sa ku gratulantom a hlavne mysli pozitivne! 😵

simasa
14. jún 2012

@mizulienka Luci, aj tato je pekna

dm1
14. jún 2012

@daniz baby to niekedy odlhacuju pudingom tak skus. Ja ho robim veru najcastejsie a ludia si ho ziadaju ale zase kazdy ma ine chute 😉. ja davam inak 300g masla

daniz
14. jún 2012

@fodorka upeč 3 - 4 štvorce, tak aby 1 mal cca 1,5 cm. www.kids-birthday-party-guide.com/images/horse-...

daniz
14. jún 2012

@dm1 Ďakujem , skúsim ten karamelový puding.

fodorka
14. jún 2012

@daniz parada dakujem to by ma nenapadlo takto to odkrojit 😀

teodorie
14. jún 2012

Ahoj, holky prosím o radu. Chci dcerce ke 3. narozkám udělat potahovaný obdelník, navrchu vykrajovaný Pú z mléčného marcipánu. Dva korpusy, světlý a tmavý, a promazaný pařížským krémem, ale chtěla bych ještě jiný krém, nějaký lehčí. Co by se hodilo? Tvarohy moc nemusíme a pudinkový dělat nechci. Myslela jsem hrk hrk krém s mandarinkami nebo broskvemi? 😅 😅

daniz
14. jún 2012

@teodorie tak ako píšeš, alebo šľahačka + jogurt.

reruna
14. jún 2012

@teodorie hrk hrk se hodí

mamina1978
14. jún 2012

@vlada111 aj ja ti gratulujem k tehulkovaniu a drzim palceky, urcite prebehne vsetko OK. 😉 Len sa setri a vychutnavaj si tento krasny pocit nosit babätko v brusku a naberaj sily, zvladnes to stopro super. Ja som tiez pokazde myslela na to ,ako to len zvladnem, a ked ten cas prisiel, islo to ako po masle........... 😉 🙂 🙂

mizulienka
14. jún 2012

@anibas @simasa dakujem dievcence, idem popozerat 😉

teodorie
14. jún 2012

Jen mám obavu, aby to nebylo při krájení moc řídké, proti tomu pařížskému krému? 😖 Ještě jsem hrk hrk nedělala, tak nevím, jakou má konzistenci po vychlazení. Ale dává se tam i ztužovač, tak by to snad mělo být tuhé ne? 😅

jakelina
14. jún 2012

@teodorie v něm je ten pudink bez vaření, ten ti to zahustí, ona ta vlhkost z něho nasákne do korpusu, nemusíš se toho bát. Jenom nedávej to ovoce až do kraje, aby ti netopilo potah.

reruna
14. jún 2012

@teodorie je to řidší než máslový krém, ale vytékat by ti nemělo

dadka212
14. jún 2012

baby prosííííím nemáte nejaké inšpirácie pre muža na 70-tku on je hluchonemý a viac vníma očami, páčia sa mu "pekné veci" takže aj tortu mám spraviť peknú nie takú "suchú" ako na 70-tku ale nejakú veselú....
aaaaa ešte ako sa povie po nemecky VSETKO NAJLEPSIE??? ja nemecky neviem vôbec 😝

mamina1978
14. jún 2012

@vierkasteffi Mne sa paci ta prva kuk.... 😉 🙂

http://wwšw.tortyodmamy.sk/narodeninove/sachovnica-4
http://www.tortyodmamy.sk/netradicne/sach-0
http://www.tortypredeti.sk/torta-sachovnica-a-f...

jakelina
14. jún 2012

@dadka212 juj, to je těžko něco vymyslet, nemá nějaké koníčky???

jakelina
14. jún 2012

@dadka212alles Gute zum Geburtstag! Všechno nejlepší k narozeninám

dadka212
14. jún 2012

@jakelina nemá, on len rád cestuje, ale nemá ani oblúbenú destináciu, chodí všade 😀
ja som aj rozmýšlala, že ak ma nič nenapadne, spravím margarétkovú od @lamps myslíte, že sa to bude hodiť?