Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
15. jún 2012

@pristela aj ja som najskor poprecitovala veeeela roznych diskusii, stranok, porad a cojaviem coho este, kym som si trufla upiect nejaku tortu..a az ked som ju dovrzala, prisla som si sem pre radu, ze co som urobila zle🙂))a uz som tu potom ostala a obcas sa mi podari niekomu uz aj poradit🙂

mima595
15. jún 2012

@dm1
@jakelina a vlastne vsetky ostatne..ja zvyknem radit v temach o podpore a DNP /nastastie, teraz už to nie je take aktualne, tak aj IP je menej 😉 /
ale kazda druha prosba o pomoc sa zacina slovami: nemam cas to vsetko citat, porad mi prosim.....
akože sorry, ale tie baby si neuvedomuju, že mna napisat odpoved tiež stoji cas a nie maly....
tak aj tu..niekto si v piatok rano vstane, zmysli si, že chce spravit tortu a tak aby vsetci radili...
ale bohuzial, vela ludom nevysvetlis, lebo vidi len seba....
kto vie, ako to chodi, hlada info, pondelok, streda /ako ja 😎 ..s hubami/, lebo v piatok už robi tiež....

anibas
15. jún 2012

@blcha inšpirácie rôznych cukrárok 😉 😉

dadka212
15. jún 2012

@anjelicek26 ja som robila takéto farebné v kombinácii so zlatou, ja by som spravila asi klasika bielu tortu s farebnými pásikami vrch dajme tomu zlatý s guličkami alebo čojaviem....

anjelicek26
15. jún 2012

@aduskatt - skusim....asi fakt len biela a hore zlata a dolu stuhu okolo.. a taketo ornamenty su robene akou hmotou? Len vyslahane bielko s cukrom?

https://www.youtube.com/watch?v=URML0VxEo3I
anibas
15. jún 2012

@wera.g neopováž sa robiť zadarmo - spočítaj suroviny + náklady za EE napr. 3€ + niečo za prácu - keď ich tak naučíš tak sa ich nezbavíš 😠 😠 😠

anjelicek26
15. jún 2012

@dadka212 - tie su krasne 😵

aduskatt
15. jún 2012

@anjelicek26 myslim, ze by to slo aj bielkom s cukrom, ale toto bude asi robene specialnou glazurou na to urcenou🙂

aduskatt
15. jún 2012

ozaj, devuchy.naklady na energie uuuplne odhadom si davam na 1,50 za tortu.nemate naaaahodou spocitane, ci je to aspon priblizne OK?🙂))kujeeeem..a vobec sa nenahnevam, ak mi neodpoviete hned🙂))

lifinka
15. jún 2012

ahojky, tak tady jsou mé dva dokončené dorty. Samozřejmě s logem spokojená nejsem, ale to jsem věděla už dopředu, že holky, pořád jsem se tu ptala, jak na to 😀

aduskatt
15. jún 2012

@lifinka s tym eckom si to celkom fajn vymyslela🙂

lawli
15. jún 2012

moje dnešné.... 🙂

ajka82
15. jún 2012

@aduskatt kym som ratala podla surovin, davala som 2evri za energie...ale nepocitala som to(voda, elektrika-mixer, rura, umyvacka, prip. mikorvlnka ak treba...) a nikto neprotestoval za 2 evri
a ani som nemala ako ratat, lebo sme sa pred rokom stahovali, peciem od januara, a neviem ake su tu naklady, potrebovala by som vyuctovanie

blcha
15. jún 2012

@dadka212 dakujem tak tu s tym modrym krizíiom by som mohla zvladnut
😉
este som sa chcela spytat ja robim potah s cukrikov len tie su vacsinou farebne ze ako by som spravila bielu tu hmotu este som tie penove cukriky biele nevidela

aduskatt
15. jún 2012

@blcha neviem, kde byvas, ale biele maju aktualne v kauflande.ak nezozenies, treba kupit bieloruzove a strihat a strihat a strihat......🙂)tak budes mat biele a este ti ostane na jednu ruzovu tortu🙂

dadka212
15. jún 2012

@blcha no ak nemáte biele tak v lidli alebo v hypernove mávajú také dulcia haribo, sú to také okrúhle "vankúšiky" s červeným cukrom ten sa dá umyť a potom sú cukríky biele 🙂

pristela
15. jún 2012

@blcha tie s ruzovym cukrom , predavaju sa v lidli su umyvatelne, volaju sa rubino , ale v Kauflande uz maju aj 100g cisto biele, a ked ho uz maju v nasom kaufe, tak uz musia byt vsade 😀 😀 😀

ajka82
15. jún 2012

@lifinka pekne urobene, aj ked podla opisov som myslela, ze to logo bude vyzerat trosku inac 😉

jakelina
15. jún 2012

@blcha nebo jsou takoví bílo modří šmoulové, rozstříhat podle barev a máš kus bílé. 😉

jakelina
15. jún 2012

@pristela u nás je mají ty bílé, fakt je u vás nevedou???? 😝

pristela
15. jún 2012

@jakelina jojo uz su aj u nas , huraaa, som nakuuuuuuuuupila minuly tyzden mali super cenu 😵 😵 😵 ale trebars amerikancov mali v nasom lidly tak raz za rok , a tie umyvatelne tiez niesu vzdy, som niekedy po ne cestovala aj do mesta 20km od nas 😠 😠

janulkamartinko
15. jún 2012

Ahojte,moje dnesne a vikend volny 🙂 zelam vam nadherny,slnecny a nicim neruseny vikend 🙂

janulkamartinko
15. jún 2012

@daducha nadhera,ta ruza je uzastna tak to je nieco co nebudem nikdy vediet urobit....

bzucinka2
15. jún 2012

tak konecne zmaknute a mozem ist balit na vyletik 🙂

bzucinka2
15. jún 2012

@daducha neskutocne torty, ta ruza mi vyrazila dych ved je ako skutocna... 😨

dajna11
15. jún 2012

dobojované.....podobá sa aspon na súdok? 😀

andrejecka
15. jún 2012

@dajna11 nádherná je 🙂

ajka82
15. jún 2012

@daducha do kelu dievca, ako to robis taku nadhernu ruzu? 😲 😕 mne sa take asi nikdy nezadari 😒

maca_p
15. jún 2012

davam vam do pozornosti cez vikend v BA v medickej zahrade, budu tam aj cukrari http://www.cas.sk/clanok/225940/gurman-fest-sta...

ajka82
15. jún 2012

@maca_p naTOM zhanali baby niekoho, kto by mohol ist predviest nieco(dobosovu tortu, obratenu tortu, plus zdobenie...)