Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bianca
16. jún 2012

cafte decka zasa po 100 rokoch.Mam v chladnicke slahackovu tortu dvojposchodovu a uz od rana sa dokopavam ist to potiahnut.Mam strach to vobec vytiahnut z chladnicky ach jaj

vlada111
16. jún 2012

@daducha tá ruža je úžasné, ako si ju robila, že je taká rozvinutá?

mates22
16. jún 2012

@dadka212 absolutně nechápu to množství, ale jsou nádherný a úžasný všechny

vlada111
16. jún 2012

@pristela presne tak, ja som len čítala túto diskusiu od začiatku a ani som nebola na MK registrovaná. Pripojila som sa až svojou prvou tortou ako výsledok týchto tu vzácnych príspevkov.

dm1
16. jún 2012

@dadka212 krasne vsetky by ma odviezli ale pri tom mnozstve 😝

zani2877
16. jún 2012

@79zuzana jááj 😀 😀 😀 to ma nenapadlo. 😅 Vieš, teplo 😝 😝 😝
A formičky sú v pieskovisku? 😀 😀 😀

vlada111
16. jún 2012

@lokalistin a prečo by nemohla mať ružovú, veď podľa mňa práve takým treba dať niečo optimistické, čo mala byť fialová?

dm1
16. jún 2012

pridavam svoje tohtotyzdnove 🙂. na tej s orchidejkami to nieje 100% vidiet ale ten stencil vysiel celkom dobre vsade rovnaky tak som bola rada. len je tam perlet na tom tak to skresluje

vlada111
16. jún 2012

@daducha nádhera, tvoju dokonalú prácu milujem, aj my to bude chýbať 😉

mamina1978
16. jún 2012

Moja 13. torticka s mottom ,, MYSKY MAJU PARTY, KOCUR NIE JE DOMA`` je konecne hotova. Dnes mame 11. rok svadobny den s manzelom, a preto ze toto cislo 11 mi prinieslo posledne roky viac nestastia ako trinastka , tak som sa rozhodla urobit na nase vyrocie torticku pre moje deturence s totalne od veci motivom. Tak uz sa tesime ako ju o chvilku nakrojime........ 😉 😵

dadka212
16. jún 2012

@vlada111 na čo? my bývame teraz u otca v dome kým si prerobíme svoje, oni sú celý deň vonku ja by som sa nudila, keby som nepiekla 😀 teraz máme aj tatina doma, takže je všetko naporiadku 😎 no ale toto je posledný perný víkend inak už budú len rekreačné 2-3 😀

lamps
16. jún 2012

@pristela aaaaaaaaaaaaaaale veď ty už také robíš 😅 😅 😅, veď tie tvoje výtvory sú jedna nádhera za druhou 😉

anibas
16. jún 2012

@daducha kurz s Juliou ? 😵 😵 😵 😵

lamps
16. jún 2012

@anibas Sabinka, to bula super objednávka - torta s pomarančovým kvetom je pre pani, ktorá mi povedala, že torta má byť veselá a jedinou podmienkou bolo, že na nej nesmú byť modré kvety 😀 😀 😀, tá so zeleným kvietkom je ako darček, takže tam som si mohla urobiť, čo mi prišlo na rozum.

anibas
16. jún 2012

@lamps 😀 😀 😀 ja som práve odovzdala pre známeho tortu s kúrením 😝 😝

lamps
16. jún 2012

@pristela krásna tortička a vidím, že aj ty si podľahla margarétkovej mánii 😅 😅 😅

lamps
16. jún 2012

@anibas a načo mu bola torta s kúrením, veď vonku je teplooooo 😀 😀 😀

monikad1
16. jún 2012
aduskatt
16. jún 2012

@dm1
@pristela tak pozriem doma nejaku foliu a uvidime, co vymyslim🙂

pralinka25
16. jún 2012

nadherne torticky mate dievcata. radost tuto temu pozerat. len teda potom vzdy musim vyjedat skrinku co mi sliny tecu 😀 ste veeeeeelke sikulky vsetky do jednej. aj super rady tu nachadzam. ja sa k prvej marcipanovej len chystam tak studujeeeeeem 😀

@dadka212 prosim ta pises ze miesas farby aby si mala peknu zelenu. to miesas gelovky? a akym sposobom sa to miesa? nejako to neviem nikde najst. teda viem aku farbu dosiahnem miesanim urcitych farieb ale neviem tu technicku stranku veci. ci to niekam dat a rozmiesat ten gel alebo dat na hmotu a miesenim sa to zmiesa alebo ako vlastne. neviem ci som sa vyjadrila zrozumitelne 😅 som sa akosi zamotala

79zuzana
16. jún 2012

@zani2877 haha... si ma pobavila 😀 😀 😀 Ale fakt, poslite toho tepla kus aj k nam... my tu mame asi tak 10 stupnov, vkuse prsi a este aj fuka vietor... je to tu fakt ze na hlavu 😝 😝 😝 Zase vela neposielajte, lebo o 10 dni letime s celou rodinkou na Slovensko, tak nech si uzijeme trosku slniecka 😎 😎 😎 Inak formicky nemozem dat ani malej do piesku, lebo tie boky su strasne ostre, tak by si porezala rucky, ako ja pri ich umyvani 😅

ajka82
16. jún 2012

ja som dnes len pekar a potahovac torticky... potom vam hodim vysledok ozdobovania... teda este pismenka-napis TATA robim ja, inak si valka aj vykrajuje a modeluje sama 😵

vecernicci
16. jún 2012

holčičky, krásný dílka jste popřidávaly, hlavně v tomhle teple všechno teče pod rukama, bléé 😝 a to jsem měla tenhle víkend z 10 dortů 8 s jogurtovým krémem, to je radost dělat v tomhle teple a jestě 3D 🤐
tak mám hotovo 😉 ale nemůžu přidat fotečky, rozbil se mi foťák 😠 dělala jsem toho pitbula a rotvajlera a zase jsem nemohla nafotit postup, tak snad příště, příští týden mám dělat pro změnu yorkšíra 😀

ajka82
16. jún 2012

ja vam to sem hodim aj s mojimi detmi s dovolenim 😵 starsia si vybrala zo zbytkovych farieb doma co som mala,aj vykrajovacky si sama vybrala, jedine napis tata som vyykrojila ja...mladsia sa snazila modelovat, ale nakoniec zostalo jej dielo v brusku 😀 skoda ze video sem neide pridat 😎 torta sa nam zavtedy skoro roztopila na stole, tak sa hadam pozviecha teraz v chladnicke 😅

maca77
16. jún 2012

@ajka82 jéj krásnu tortičku urobili dievčatá 😵 moja Tamarka tiež dnes zdobila, takú mala radosť 🙂
.... a ešte sa chcem opýtať čo je to za super sedačku na stoličke? 😅 😉 kde sa dá kúpiť? díky vopred

zani2877
16. jún 2012

@79zuzana 😉 😉 😉 až potom som si všimlakde bývaš, lebo také dosť netypické meno by to bolo u nás 😕

mima1311
16. jún 2012

@janula.h prosim ta pri tej piskotovo zelatinovej torticke si to ako robila ? si najskor dala vo forme zelatinu a po stuhnuti prilozila piskoty , ci dala piskoty a vyliala zelatinu ...diiiik 🙂

Alebo babenky ktore viete odpoved , mozte aj vy prezradit , suuuuurne rychlo to potrebujem vediet 😀 😀 😀

dadka212
16. jún 2012

@pralinka25 normálne si urobím do hmoty jamôčku prstom tam dám trochu žltej farby trochu zelenej a miesim a miesim kým to nie je poriadne premiesené na krásnu zelenú 🙂
toto by ti mohlo trocha pomôcť čo s čím miešať aby si nemusela kupovať všetky farby 😉 http://www.pevnost.eu/index.php?option=com_cont...

pralinka25
16. jún 2012

@dadka212 velmi pekne dakujeeeeeem 🙂 za radu

jaja555
16. jún 2012

@mamina1978 nádherná tortička, si šikulka ... tak nech sa vám darííííííí ... a tú 11-ku hoď za hlavu