Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
18. jún 2012

@vierkasteffi voda, biely alkohol, jedle lepidlo, piping gel🙂)) mas na vyber

mima595
18. jún 2012

@zani2877 - mala to kamoska, prave dnes sme sa o tom bavili..a že je pevnejsia ako PDT a neorosi sa ...

vierkasteffi
18. jún 2012

@aduskatt ja som prvykrat lepila maslom no nedrzalo to 😀

stankapk
18. jún 2012

@anibas tak hladala som jeden letak medzi novinami, a nasla som tam ten karton z valceka 🙂 ITEM NO: 1203394

dm1
18. jún 2012

@dadka212 baby mne sa prave so smartflexom vobec dobre nepotahovalo tam som zase ja nadavala jak slak 😀. ja nedam pri bielej farbe dopustit na MMF ked chcem sytu uz je to horsie. len keby to niekto za mna zarobil 😝

wera.g
18. jún 2012

jejdaaaa to fakt je pdt špeciál taká nanič? aaaa, pomoc, ja som pár dní dozadu objednala celý kýbel (5kg) kurnik kurnik porazí ma ☹(( idem im rýchlo napísať, či sa nedá za smartflex vymeniť, keďže ešte nepísali, že by to poslali 😕

mima595
18. jún 2012

@wera.g - ale mne sa s nou robi celkom fajn..teda farbi mi MM 😎 😎 😎

janula.h
18. jún 2012

@wera.g ja mám špeciálku a je dobrá teda smartflex som ešte nemala ale so špeckou som spokojná 😉 drží tvar nerosí sa

aduskatt
18. jún 2012

@wera.g mne sa dobre potahuje s MMF aj smartflexom..PDT je tvrda po potiahnuti a teraz pri modelovani sa viac nasieram ako modelujem🙂).......
@dm1 ked zozenies zarabaca MMF, posli ho cestou aj ku mne🙂

dadka212
18. jún 2012

@dm1 ja si mmf neviem zarobiť 😅 vždy sa mi pokašlalo tolko kg čo skončilo v koši ani nepočítam...a ten bordel...na smartflex nedám dopustiť 😀 to je fajn ako sme si kažá našla svoju top poťahovku 😀

dm1
18. jún 2012

@aduskatt no ale to preto mas tvrdu PDT lebo to mas specialku. inak je normalne makka. zo specialky len modelujem

dm1
18. jún 2012

ozaj baby v lidly maju to mascarpone v akcii aj na slovensku dnes som kupovala po 1,19

aduskatt
18. jún 2012

@dm1 jasne, len mne radili, ze na leto je fajnovucka🙂) ale na torte sa mi veru jej tvrdost nepaci.ved nevadi, vyskusala som a ostavam verna Sflexu a MMF popripade🙂

wera.g
18. jún 2012

@mima595 jeeej no tak akého máš šikulku manžela 🙂 ja som môjho naučila najdôležitejšie - vypočuť si, keď nadávam, ale nezavadzať 😀 farbí sa horšie než K2? Ja som totiž robila doteraz tých zopár mojich výtvorov z K2, no chcela som niečo s čím sa mi lepšie budú aj kvietky a postavičky robiť..
@janula.h jeeej no to si ma veľmi potešila, už som sa zľakla, že tých 5kg skončí v koši 😅
@aduskatt uuups a to som ju chcela hlavne na to, že či sa z nej nebude lepšie modelovať než z K2, tá sa mi strašne rýchlo topila a pomaly schla... A smartflex ktorý? Lebo ja keď som pozerala, tak som videla asi 100 druhov a som to radšej už potom nepozerala 😀

mima595
18. jún 2012

@wera.g - neviem porovnat, lebo som s K2 este nerobila...
vies co, on je rad, že nemusi uspavat syna..tak mu dam hmotu, farbu, sparadlo, sedi v obyvacke, pozera futbal a miesi, miesi, mniesi 😀 😀 😀

aduskatt
18. jún 2012

@wera.g ja pouzivam smartflex flower.mala som ceresnvy a vanilkovy.ten vanilkovy sa mi zda lepsi......
babyy, zasa som urobila blbost, som si nevsimla a v eshope som si objednala miesto 1 kg PDT specky rovno dva 😝 tak mi treba, ked som slepa☹

dm1
18. jún 2012

@aduskatt ty aj potahujes flowerom?

dm1
18. jún 2012

@wera.g K2 je maksia ako PDT ale zase z klasickej PDTop len drobne kvety a postavicky vymodelujes skor zo specialky sa da modelovat je tuhsia

wera.g
18. jún 2012

@mima595 😀 😀 😀 nooo to musím teda aj ja zaškoliť môjho, to máš super vymyslené 😀
@aduskatt ja som raz jedla citrónový a nechutil dobre, tak sa bojím aby tak nechutili aj ostatné :-/ noooo pekne, tak budeš mať do zásoby 🙂 ja som akurát písala za tú moju objednávku, či sa to dá ešte zmeniť, že by som rada inú poťahovku 😀 tak uvidíme 😀

dm1
18. jún 2012

@wera.g citronovy je najhorsi. aspon mne brutalne vadi ta aroma podla mna je strasne silna

wera.g
18. jún 2012

@dm1 ďakujem moc 😉 hm, tak to aby som mala aspoň 2 hmoty doma.. resp možno by mi aj vyhovovala K2 na poťah + PDT špeciál na ostatné 🙂 a som si aj 1kg na skúšku WI objednala, som čítala, že tá je úplne naj.. S ňou nemáš náhodou skúsenosti? 😉

wera.g
18. jún 2012

@dm1 hej hej, my sme dostali ku krstinám, tortička fakt krásna ale ten poťah, no des, fakt mi nechutil.. a preto sa týchto ochutených bojím, aby nechutili tiež tak zle 😅

aduskatt
18. jún 2012

@dm1 flowerom, alebo MMF....chcem skusit este velvet na potiahnutie.........

aduskatt
18. jún 2012

@wera.g vanilkovy je krasne vonavy a chutny🙂

dadka212
18. jún 2012

@wera.g ak ti nechutil citronovy skús vanilkový ten je taký jemný...aj keď ja nejem žiadnu poťahovku 😅 white icing no ak porovnám so smartflexom tak sa mi s ním robilo horšie....

dm1
18. jún 2012

@wera.g WI je ok aj na potah aj na modelovanie. ale to mas aj smartflex velvet aj ten je pre oboje a je tusim lacnejsi. ja PDT pouzivam lebo je cenovo vyhodnejsia a da sa mi s nou v pohode robit.

dm1
18. jún 2012

@aduskatt juuj to je strasna skoda minat flower na potah. aj cenovo veru

mima595
18. jún 2012

@wera.g - ja som z WI robila ten kosik..to je jedina potahovka, ktora mi chuti a robi sa s nou fajn, ale ja som SF este neskusala

aduskatt
18. jún 2012

@dm1 teraz som skusala pdt specku a nepaci sa mi vobec......velvet mam v plane skusit a uvidime

aduskatt
18. jún 2012

baby, aka farba sa vam najlepsie hodi do kombinacie k svetlo fialovej pre chlapa?