Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
17. júl 2012

@marci2305 mne sa zda, ze @lusil2005 robila nieco take s piskotami a potahovala to...skus jej napisat.

dada2007
17. júl 2012

@pristela a ja idem o 2týždne do Martináááááááááá..........a ak dobre čítam, to je v Martine, tak ti tam môžem niečo kúpiť a ušetríš aj tých 3,5 😉

traktor
17. júl 2012

ahojte 😉 kamoska by potrebovala recept na makovo- nugatovu tortu, mate niektora?dakujem

bzucinka2
17. júl 2012

@maya30 vsak ked budes chciet, pozriem ti u nas ci maju teraz, lebo to dostavaju z casu na cas tovar a kupila by som ti a poslala... 😉

huxy
17. júl 2012

poradí mi niekto?už dávnejšie som kúpila dve formy na pečenie,jednu klasickú okrúhlu s odnímateľným spodkom a k tomu bola jedna v tvare srdca,ale bez spodku.no a chcela som spraviť do toho korpus,no neviem ako to podložiť niečím,a čím,aby mi cesto z toho nevytieklo.

bzucinka2
17. júl 2012

@pristela vcera som presla vsetky obchody a niekde som videla aj za 38a postovne uz neviem kolko bolo, ale teraz neviem kde, ja som hladala mensie balenie... 😒

bzucinka2
17. júl 2012

@huxy ja rafiky obalim alobalom a nevyteka mi to vobec...

dm1
17. júl 2012

@huxy ja tiez pre istotu obalim spodok do alobalu a dam na spodok klasika papier na pecenie

huxy
17. júl 2012

@bzucinka2
@dm1 ďakujem žienky 🙂

mates22
17. júl 2012

@marci2305 já jsem dělala nepečenou dvouposchoďovou - piškoty se šlehačkou a ovocem a dobrý - vršek teda byl samo na podložce a stál na výztuhách, ale potáhnout to šlo, hůř teda než klasický korpus, trochu se to jakoby celé hýbe a navíc to byly ty šílený vedra, ale šlo to, takže předpokládám, že u tiramisu to bude hodně podobné

bzucinka2
17. júl 2012

@pristela prosim ta, ked si robila tu krabicu s vrchnakom a medzi to kvety, tak ten vrchnak bol co? len korpus obaleny v potahovke? ci aj plneny? alebo len oplatky zlepene? a ako to tam drzalo, teda ako si to tam prichytila? dakujem 😀
fiha, kolko otazok... 😉

teodorie
17. júl 2012

Ahojky, chtěla bych vás poprosit o zkušenosti s čokotransferem. Jak folie skladovat? Nedávno tu jedna z vás psala, že než folie donesla domů z obchodu, tak se jí roztekly ☹ Tak nevím, jestli to mám dát do ledničky nebo nechat ve špajzce při pokojové teplotě? 😒 😅

sisix
17. júl 2012

...

sisix
17. júl 2012

@teodorie tak ja si ji nechala poslat postou. Mam ji v komore, kde je v lete dost teplo a drzi.

risolino
17. júl 2012

s poťahovanými tortičkami len začínam... cez víkend som robila moju prvú 🙂 (a celkom sa vydarila) ... čím lepíte kvetinky na tortu? 🙂

dadka212
17. júl 2012

@risolino vodou lepím

dadka212
17. júl 2012

@huxy ja nedávam už papier na pečenie iba alobal

jakelina
17. júl 2012

@risolino vodou a nebo jedlým lepidlem.

mates22
17. júl 2012

@teodorie já je mám normálně v krabici s udělátkama na dorty v obýváku a v pohodě- i teď co jsme měli doma osmadvacet přežily folie bez úhony

sisix
17. júl 2012

@risolino vodou

dadka212
17. júl 2012

@teodorie ja to mám normálne v krabici s ostatnými doplnkami a bola som teraz schválne pozrieť a sú v pohode neroztečené 🙂

marci2305
17. júl 2012

@mates22 Ďakujem za infošku... 😉 Som veľmi rada, že to ide. Vyskúšam a dám vedieť. 🙂

pristela
17. júl 2012

@dada2007 cicuska som to uz objednala, chcela som to na tento vikendos uz , idem skusit smartlex, som straaasne zvedava 😀

@bzucinka2 😀 😀 aj ja som prechadzala vsetky a nasla som aj ten za 38 ale bol len mandlovy a postovne tam bolo vyse 5€, takze to spolu vychadzalo tak isto 😅 len som nechcela mandlovy 😅 ale mooc dakujem

@bzucinka2 vrchnak, raz to bola len samotna potahovka vytvrdnuta a pak to bol len cisty korpus bez plnenia, prichytavam to na špajdle zapichnem do rohov a do stredu davam kusky korpusu aby to bolo take na sikmo otvorene

aduskatt
17. júl 2012

@mariann2 preto som sa pytala, mne ta rastlinna vooooobec nechuti.....dakujem za odpoved.tak sa asi vzdam zeesanu a budem nadalej verna samovyrobe🙂

mizulienka
17. júl 2012

dievcence poradite mi prosim? aku tortu by ste urobili pre deti, ktore budu mat chlapcek 4 roky, dievcatko 7 rokov, dalsie dievcatko 10 a dalsie 13 rokov, nieco neutralne mozno, vobec neviem 😕

aduskatt
17. júl 2012

@risolino voda, jedle lepidlo, biely alkohol
@huxy rafik podlozim alobalom a spodok zvonka vyhnem dohora a pritlacim k forme🙂

aduskatt
17. júl 2012

@mizulienka to je dost siroky vekovy zaber, kazde dieta uplne ine zaujmy.....idem sa skusit zamysliet

broucek2
17. júl 2012

@risolino trochou vody. Mám i potravinářské lepidlo, ale to jsem ještě nepoužila

mizulienka
17. júl 2012

@aduskatt to ano, to je vlastne rodina, moj syn a moje krstnata 😉
oni sa potesia hocicomu, rozmslala som nad @dadka212 husenickou alebo nieco podobne 😉

broucek2
17. júl 2012

@teodorie mně i přes ta parna vydržely fólie normálně ve sskříni a to míváme doma i přes 30 st.. Samozřejmě, když je něčím setřu, tak nevydrží, ale jinak pohoda.