Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt môžem ešte aj ja? 🙂 a tých 10 eur je bez ohľadu na to ako je zložitá? že napr milión figúriek, alebo piplačky za 10 a tiež aj nejaká jednoduchá s kvetom za 10? Ďakujem moc, lebo tiež neviem koľko si vypýtať 🙂 a ešte keď máš napr 3300, zaokrúhliš to na 3kg, teda 30 eur, alebo to rozrátaš presne? 🙂

lamps
25. aug 2012

@nika1985 no radšej na kúsku, neviem aké máš tie farby

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g 10 eur za kg, ak je jednoducha a obvykle ak robim figurky, tak jedna je v cene, dalsie su navyse.....ale vacsinou je to tak, ze podla poziadaviek viem odhadnut, aka bude hmotnost, tak poviem dopredu, ze cca toko a tolko plus minus 5 eur🙂)............nerozratavam presne...................ja viem, ze ked som si stanovila 10 a ziadana bude mat tri, tak zakaznikovi nepoviem, ze beriem 10 za kg, ale ze jeho torta bude 30 eur, plus minus🙂))samozrejme, ze ak robim piplavu a tazku, zohladnim to.............80 nabojnic pilnickovat a farbit som si nechala zaplatit mimo tych 10 eur, ale upozornila som, ze to bude piplava praca za priplatok

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt Ďakujem, lebo fakt netuším koľko si vypýtať 🙂 a tvojim odborným okom, tá moja posledná (s tomom a jerrym), to bola náročnejšia, či za 10/kg? 🙂 mala cez 3kg

wera.g
25. aug 2012

Prosím vás, ja viem že to tu bolo milión krát, ale ešte skúsim aj ja 🙂 s akou hmotou robíte kvietky a poťahujete? Ja som teraz cez leto používala PDT špeciál na poťah + WI na kvietky.. Ako s poťahom som spokojná, hoci je tuhá a strašne zle sa krája, ale dobre sa mi s ňou poťahuje a chutí dobre, ale som sklamaná z WI.. taká... čo ja viem, myslela som že bude úúúplne wow, ale nie je to veľká výhra... a idem si objednávať kýblik hmoty a neviem akú.. Ďakujem 😉

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g ja by som za nu pytala, ak mala cez tri kila tak 35-37 eur,

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g kvietky Smartflex Flower, potah Smartfelx Velvet alebo MMF 🙂

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt jeeej no ďakujem, tak to si ma potešila 🙂 ja som vypýtala 28... 😅 a dostala som 30 😀 tringelt 🙂)

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt Ďakujem 😉 hmm keď mne sa nechce tá mmf robiť.. totiž pri malom som rada, že stíham tak ako stíham, hoci by som ju rada vyskúšala, ani neviem ako chutí 🙂 a ten smartflex flower schne rýchlo? lepšia než WI?

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g no, ak ta suma bola k spokojnosti oboch stran, tak je to OK. 🙂

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g Smertflex je uplne ze naj🙂)) ja som robila potah PDT special a som rada, ze som ju minula, nevratim sa k nej.mne vadi, ze je na torte tvrda

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt aaaa, tak to sú takí veľmi vzdialení príbuzní, lebo inak som to aj tak nejak na tých 35 tipovala 🙂 no veď to aj mne vadí, strašne zle sa krája :-/ ale všetkým zatiaľ najviac chutila, že nie je moc sladká, že je taká fajn.. a tá smartflex, netopí sa? a chuťovo je aká? nechcem si len kg objednávať, rada by som už celý kýbel, len nerada by som objednala zle ☹

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g smartflex ma viac prichuti, mne najviac chuti vanilkova a mandlova🙂

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt a prosím ťa odkiaľ si? 😀 by som prišla na degustáciu, zjedené zaplatím 😀 😀

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g mam to v pase🙂)) TT 😀 😀 😀

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt jááááj noo, to vieš, neskorá nočná hodina 😀 😀 eeeeej, žeby som drahého otravovala, že pôjdeme do TT nakupovať? 😀 a máš obe "naskladnené"? 😀 ale nie, teraz vážne - sú o moc sladšie než PDT špeciál? lebo nechcem moc sladkú, tie nikto nemá rád :-/

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g nemam obe naskladnene🙂)mam vanilkovu a MMF . Mozno nejake zvysky mandlovej by som nasla🙂 Porovnat ich neviem, PDT specku si nepamatam🙂............ja si inak obcas aj miesam smartflex s trosickou MMF, ktoru si robim sama a tu si urobim kyslejsiu a vysledok je potom fajn🙂

vlada111
25. aug 2012

@aduskatt a nemohlo ti to zostať na pondelok? 😀

aduskatt
25. aug 2012

@vlada111 jaaaaj, ked moji chlapi maju mlsnu hubu🙂)))

mia1111
25. aug 2012

@wera.g - ja s WI poťahujem. Na poťahovanie je skvelá podľa mňa, výborne sa farbí a nám aj chutí 😅 . Na modelovanie používam Smarflex velvet, som spokojná 😉

wera.g
25. aug 2012

@aduskatt a takže sa ti zdajú moc sladké? či? ej, už mám zase moc otravných otázok, asi napíšem do kamky, či by nemohli poslať nejaký koštovný balíček 😀 štipku každej 😀

wera.g
25. aug 2012

@mia1111 Ďakujem 😉 to áno, farbí sa fakt super, až moc ľahko chytajú tie farby na ňu 🙂) a tú smartflex akú príchuť? neviem aká nie je moc sladká, a umelá :-/

lucula73
25. aug 2012

@wera.g ak možem ,tak tá vanilková je chuťovo veľmi dobrá,taká klasika,ale mne príde viac sladká ako napr. s príchuťou pomaranč.....tá je pre mňa teraz naj 🙂 ,krásne vonia a je jemne kyselkavá 🙂

@veccernici dnes som skúšala mliečny marcipán podľa tvojho receptu,to je fajnová hmota,mňam.............ale trošku je to lepkavé,to také má byť?a čím sa prosím ťa podsýpa,ak to vaľkáš?
vďaka.... 🙂

aduskatt
25. aug 2012

@wera.g mne vyhovuju take ake su aj ludom chutia🙂 nemiesam ich zakazdym, ale ked viem, ze kamoska ma rada kysle, citronove, tak jej primiesam🙂.........aj mamina ma rada kysle.........fakt ako kedy.....samasebesi papam origos take ake je

mia1111
25. aug 2012

@wera.g - ja objednávam stále dookola čerešňovú príchuť 😀 , mňam 😅 . Ale chvália baby aj pomarančovú, tú som ešte nemala, ale plánujem vyskúšať aj tú 😉 . Ja som so smarflexom raz aj poťahovala, poťahovalo sa s ním tiež dobre, zdal sa mi trošku tuhší, oproti WI, ale nejak zvlášť to nevadilo 😉 . Teraz na leto je podľa mňa asi aj ideálny na poťahovanie 😉

wera.g
25. aug 2012

@mia1111 ďakujem moc, no neviem, asi si teda na skúšku len kg objednám, že ako bude chutiť a podľa toho 🙂

dadka212
25. aug 2012

@wera.g zober čerešňu 😉

petkaa28
25. aug 2012

@wera.g werus ja mam teraz doma smartflex velvet citron a vsetci to strasne chvalia..kyselkava, vonava..dokonca ju jedla aj moja babka s cukrovkou, ze je super kyselkava pre nu a to marcipan nelubi 🙂

dada2007
26. aug 2012

@wera.g ja používam iba smartflex velvet na poťahovanie, kvietky aj figúrky......mala som vanilkové kýbliky....teraz som prešla na pomarančový...... 😉

dajna11
26. aug 2012

@hejdita je to je krásne...ako vyšívané