Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
9. sep 2012

@simasa to mam aj ja, ale nie vzdy sa mi to takto krasne hlavne na spodku podari 🙂

bzucinka2
9. sep 2012

tak a tu uz konecne moje 🙂 plus k tomu este zakusky puncove, medove, viedensky kremes a puncove gulicky :-P

dadka212
9. sep 2012

ahojte, také krásne torty ste popridávali že wau 😵
ja som robila tieto ešte ma čakajú na zajtra 2 😝 na krtkovu tortu som nerobila "dekorácie" ja robila ich kamoška, mala robiť tú tortu, len ochorela mala narobené už dekorácie, tak mi to dala 😀

simasa
9. sep 2012

@mariann2 idem neskoro, Danka Ti to uz asi poslala 🙂
Baby, ja Vas fakt obdivujem - tie co peciete viac toriet tyzdenne. Ja som robila zasa tri, ale mna to uz potom fakt nebavi.

@bzucinka2 treba sa snazit mat co najpresnejsiu gulu - potom aj tie dieliky sedia.

broucek2
9. sep 2012

poslední dortík - požárník sam - vážil 3,5 kg, ale nejsem úplně spokojená

zdenallicka
9. sep 2012

Moje baletková.. 🙂 Je pro moji stálou, každoroční zákaznici Julinku.. 😵 Uvnitře čokokorpus a čokokrém, banány, karamel se snickerskou a vanilka s čokoládou.. 4kg 🙂

abriela
9. sep 2012

@zdenallicka je krasna. A ako si robila tu podlozku na kt. babika sedi???

zdenallicka
9. sep 2012

@abriela Vykrojila jsem si kolečko z hmoty na silněji vyválené a obtiskla do ní tuhle fólii http://www.cukrarskepotreby.cz/cz/produkt/struk... . Potom jsem jenom kolem nalepila kvítečka..🙂

abriela
9. sep 2012

@zdenallicka dakujem. Vyzera to uzasne, take hlboke ryhy. Mam viac nacitane, ako spravene ale keby som videla taku foliu, ani by som nevedela, ze sa da aj takto pouzit.

broucek2
9. sep 2012

@zdenallicka taky mám tuto fólii doma, ale nikdy se mi nezdála tak výrazná jako u tebe, super

zdenallicka
9. sep 2012

@broucek2
@abriela

Já si vyválím tu hmotu, na to dám fólii a přejíždím dlaněmi po celé ploše a tisknu.. ta hmota je v závěru vtisknutá do těch rýh a záhybů..🙂

mia1111
9. sep 2012

tak dnes sa mi fakt darí, musela som otvoriť 3 salká, keďže prvé dve boli skysnuté 😠 . Porazí ma, nechápem, ako je to možné???

maya30
9. sep 2012

ahojte, tak konecne pridavam aj moje, popasovala som sa s tou formou ako sa dalo, myslim ze nakoniec nevyzera zle 😉 dakujem za vsetky rady 🙂

pipka
9. sep 2012

ajojte krasky, tak pridavam toho mojho nestastneho spidermana 😝
stale nebola zaschnuta ta pavucina namalovana..ale kamoska sa tvarila spokojne, ze je uzasna, tak hadam im aspon bude chutit 😉
mramorovy korpus, maliny, cernice a pribinak 😉

eliska22
9. sep 2012

@levandulka3 brrrrrrr ako živý ten had 😀

eliska22
9. sep 2012

kočky toľko nádhery ste všetky popridávali, že to sa nedá každú osobitne ani menovať....krása som sa pokochala 😵 😵 😵

csina
9. sep 2012

baby POMÓÓÓC!! potrebujem fotopostup na postavičky The Simsons..alebo nejaký tip na peknú tortu so Simsonovcami...

csina
9. sep 2012

@vecernicci jéj..teraz pozerám, že si robila Simsona..prosím ťa, nájdem niekde aj fotopostup? ja by som aj viac postáv, asi celú rodinu potrebovala..

aduskatt
9. sep 2012

@csina cez google som nasla minimalne dva fotopostupy a kopeeeeeec torticiek s touto tematikou, staci sa trochu pohrabat na nete 🙂

csina
9. sep 2012

@aduskatt hmm..tak vďaka...ja som našla jeden postup na postavičku a tôrt veľa ale bez postupov.... 😒

aduskatt
9. sep 2012

@csina dala som si do vyhladavaca fotopostup Simpsonovci a nasla som hned na prvej stranke dva.jeden je na torty od mamy, tam je link na nejaku stranku, kde je tusim Bart a dalsi bol na Homera

saminka
9. sep 2012

@sisix

@aduskatt moc diky za rady holky, tak hmotu jsem vcera udelala, byla jsem prekvapena jak se s ni krasne pracovalo, ani to zpracovani nebylo tak hrozne ve srovnani s marcipanem ze suseneho mleka, to bylo porad tvrde, ted jsem jen nevedela kdy skoncit pridavat ten cukr 😕 bylo napsane az se to prestane lepit no tak ted mam trochu strach jestli jsem to neprehnala a ted se mi to bude trhat, zatim jsem nepotahovala jen zkousela kyticky atd. a myslite ze bych i pod tu hmotu mohla pouzit lehci krem? ne jen s maslem ale treba jen rostlinna slehacka a jogurt plus cukr a nejake ovoce? je fakt sladka ale to mi tak neva, je to preci jen sem tam za rok 😵

aduskatt
9. sep 2012

@csina

https://www.youtube.com/watch?v=RBiIKpvSzSE

tu je mozno este nieco lepsie, skus sa odpichnut tu

saminka
9. sep 2012

@aduskatt jeste jsem se chtela zeptat jak bych mohla udelat cokohmotu? nekde jsem cetla ze potrebuji jecny sirup ale to tady asi nesezenu, jaky to je vlastne sirup? potrebuji docilit tmave az cerne .diky 😉

aduskatt
9. sep 2012

@saminka s rastlinnou slahackou nemam skusenosti, lebo mi absolutne nechuti ☹ ak sa bude hmota trhat, tak este roztop zopar cukrikov a zapracuj do hmoty

janula.h
9. sep 2012

Babyyyyy diky za lajky 🙂 a zároveň kde sa hrabú američania 😉))))) na vaše stretko volajte JOJ nech ukážu aké šikulky tu máme 🙂

aduskatt
9. sep 2012

@saminka cokohmotu mam len recept, v praxi som este neskusala, takze tu sa radsej nebudem vyjadrovat🙂 hadam si to precitaju baby, co s nou uz robili, tie asi poradia lepsie🙂

csina
9. sep 2012

@aduskatt vďaka.. o tom to je, že niečo z toho, čo ty, som si vyhľadala aj ja..sedela som tu nad netom od rána, ale ono je to tak, že baby, čo robia torty často, vedia kde sa oplatí hľadať a veľa majú už aj uložené... ja robím asi 7. tortu a hľadanie inšpirácie mi niekedy trvá dni.. 😅, preto som prišla sem..akože na istotu... 😉