Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
19. sep 2012

@mamina1978 ta je nadherna, daj este neake inspiracie na svadobne , ty mas vzdy krasne inspiracie v supliku 😉

dm1
19. sep 2012

@aduskatt no sak ani ja nemam kopu cukru na linke ale utret ju musim tak beriem to tak ze je zababrana 😉

janulkamartinko
19. sep 2012

@jakelina ,
@simasa ,
@dm1 Dakujem Vam,pani som napisala ze zatial sa mi ju neoplati kupovat tak som zvedava čo odpiše...

mishulle
19. sep 2012

holky blbej dotaz, když chci potahovat soudek pomocí pásků, jak zjistim, jak široký mám mít pásky, aby mi to vyšlo?

pristela
19. sep 2012

neviem kto sa to tu pytal na osievanie cukru , ja neosievam nikdy ani do MMF ani do bielkovej polevy !!! po troskach si sypem na pracovnu dosku , prejdem valcekom zhrniem na bok zas nasypem , povalcekujem atd, netreba pak absolut preosievať- este to by mi chybalo ku šťastiu 🙄 🙄 🙄 🙄

a este holky , chceli ste niektora odo mna este nieco na stretko? bo abych ja tatar na nic nezabudla 🙄 vezmem vam aj tie sablony na stencil co mam ja a pak na ten vrchnak mozem jednu rychlo hodit.
este sa chcem spytat do kolkej v nedelu sa mame vysťahovať ? 😉

wera.g
19. sep 2012

@lamps ja som robila pivečko a dávala som cukru od oka, ale dosť, ono to vidíš keď mixuješ nad parou a zostane ti to stáť na prste, tak je to ok a nestečie to, drží to veľmi dobre, nemusíš sa báť, isto ti to nestečie 😉

lokalistin
19. sep 2012

@dajna11 no ved trochu zmenit napr.ta prva je tiez taka podobna co som ti dala,ale mne sa tak strasne pacila ta vladkina torta ,ze by som ju aj skopcila ved aj tak by som ju nemala taku krasnu ako ona ale ved ja nemam ani sancu ja peciem straaaasne malo ☹

mizulienka
19. sep 2012

@pristela ty si tusim pisala o ten praskovy cukor, alebo sa mylim? 😕 nevies, kde maju akciu?dik

wera.g
19. sep 2012

@mishulle síce som súdok nerobila, ale aj keď poťahujem len boky, tak si krajčírskym metrom zmeriam obvod formy v ktorej som piekla, pridám ešte pár cm rezervu a tak to robím 😉 tak nejako na tento štýl by som aj súdok robila 🙂

pristela
19. sep 2012

@mizulienka netusim ja kupujem furt v kaufe ted mali za 1,09€

mishulle
19. sep 2012

@wera.g děkuju

mizulienka
19. sep 2012

@pristela nooo ved toto hladam, kauflan, za 1,09...ja som dnes kupila u nas v obchode za 1,49, az mi oci preskocili 😨 dakujem pekne

pralinka25
19. sep 2012

@vecernicci tusim ty si sem davala recept na cookies. tak dakujeeeem. som dnes rano urobila podla tvojho receptu a uz ostali muzovi len 3 na kostovku. len sa bojim ze kym pride z roboty tam neostanu ani tie 😅 vsetky sme ich s malym pojedli a asi 4 sa usli mame su. fakt vyborne.

wera.g
19. sep 2012

@pralinka25 mňam, neposunieš mi ho prosím, asi som ho nejako prehliadla 🙂)

dadka212
19. sep 2012

@mizulienka ja kupujem v lidli tiež za 1,09 nepotrebujem ho na mmf takže mne stačí a vyhovuje 🙂

mizulienka
19. sep 2012

@dadka212 super, muz mi ide robit nakup, tak bud tam alebo tam ho poslem, dakujem zienky

bambula1307
19. sep 2012

Ahojte babulky, ja vas nestiham sledovat. Klasika v zahrade..kopala som zemiaky,ale uz su von tak sa teskam 😀 😀

Sem tam kuknem tie vase krasne torticky 😎 a veru aj krasne kuchyne 😀 . Ja len taku lacnejsiu mam..ale stale by som potrebovala viac miesta..akosi vsetkeho mam vela..tu kavovar, tu masinka..radio a hned neni kam hrnce polozit 😀
Ja som asi pred tyzdnom piekla kamoske pre jej kamosku na svadbu punc, samrolky, slovankocky a dobosku. Tiez dve torticky pre deticky tu od nas.
Posledny zaber je moja pomocnica v kuchyni pri valkani listkoveho cesta na samrolky 😀

pralinka25
19. sep 2012

@wera.g jasne som si ho od nej ulozila ako obrazok tak snad to tu bude vidiet. prikladam. pisala ze to ma original recept z ameriky

florentina
19. sep 2012

holky děkuji vám všem za hlasy k dortíku...i když vím, že s těmi krásami tady se nemohu poměřovat, navíc jsem se musela držet zadání, s kterým jsem nebyla ztotožněná, ale je to od vás moc milé a hlavní je, že nevěsta byla moc spokojená....

lamps
19. sep 2012

@wera.g ďakujem za rady 😅 a ako dlho to treba mixovať nad parou? Asi blbé otázky, ale ja som takéto niečo ešte nerobila a keby bolo len na mne, tak by som takéto torty nerobila vôbec 😝

aduskatt
19. sep 2012

@dm1 no a ja som vynimocne nemusela, lebo som nikde nenarobila bordel z cukru🙂.ale teda si sikula, ked ty ho nemavas, lebo ja som doteraz bola zasvinena az po usi🙂

pipka
19. sep 2012

jaaaaj mam objednavku na narodeninovu pre dievcatko...a volna ruka ...ma tri roky 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

koonecne spidermanova bariera povolila 😀 😀 😀 😝

dadka212
19. sep 2012

@pipka ja tiež hrozne nerada robím chlapčenské torty 😅 hlavne všelijaké vozidlá, stroje, spidermanov atď.....

bambula1307
19. sep 2012

@pipka Pipuska na teba som myslela. odomna chcela jedna znama torticku pre mamicku k 80 tinam na 13.10. No ja nemudem mat vobec cas na pecenie. Ona je zo Zahorskej Bystrice..nechcela by si jej upiect? 😀 . Hovorila nieco o otvorenej knihe.
Ze by som jej ta doporucila 😎

dajna11
19. sep 2012

@lokalistin a ved aj ja pečiem málo...a mám toho vela na inšpiráciu ...a tiež by som ju nemala tak krásnu ako vladkina...to ona je iná makaňa 😀 😀

lawli
19. sep 2012

..tak kočky včera som tu videla same kuchyne ,tak aj ja pridám obrázky svojej, šak s vami ťahám za jeden povraz a nechcem byť iná...no nejdem s vami "súťažiť" o tú najmenšiu...patrím k tým šťastnejším ,dokonca sa to ani na jedno foto nezmestilo - to moje kráľovstvo 😀 😀 😀 😀 ...no a ako by aj mohlo ,keď mám 7,8 m pracovnej dosky 😉

pipka
19. sep 2012

@dadka212 sak ty si mooooj clovek, to ja davno viem 😎 😎 😎 😎 😀

dadka212
19. sep 2012

ja svoju kuchyňu pridám asi o mesiac 😀 teda v to dúfam, teraz môžem pridať len toto 😅 ešte je aj butálne nekvalitná 😀

pipka
19. sep 2012

@bambula1307 zlatuuuusik ja by som aj, ale ja uz tam mam tri tortyyy 😅 😅 😅 ☹ to uz by som nemala kam daaaat ☹
niekto iny v BA nemoze? 😒

pipka
19. sep 2012

@dadka212 vyhraaaavas moja 😀 😀 😀 😀 😀 1:0 pre teba 😅 😀