Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janula.h
18. nov 2012

@dadka212 si robila nakoniec z poťahu noťas??

dadka212
18. nov 2012

@janula.h nie si mi odpísala neskoro, ja som ho potrebovala už robiť, lebo otvorený sa mi nechcelo 😅 som kúpila medové pláty, spojila nutelou a obalila 😉

anibas
18. nov 2012

@lawli ďakujem - rozmery cca 33x25 - musela som orezať, aby menej vážila, korpus 4x a plnka 3x (2x falošný parížsky - 1x šľahačka+ banánový zeesan) váha skoro 6 kg - čistá potiahnutá bez ozdôb mala asi 5,6 kg - potom som už nevážila 😉 😉

janula.h
18. nov 2012

@dadka212 mrzí ma to ,ale chodím do práce ☹ fakt ma to mrzí,ale tie medové pláty sú super nápad nabudúce kúpim aj ja 😀

janula.h
18. nov 2012

baby mne vôbec nejde dať páči sa mi ☹

simasa
18. nov 2012

@eliska22 Dakujeeem 🙂
@jakelina hmmm paradne lopticky 😀

mariann2
18. nov 2012

ahojte, pridávam včerajšie tortičky

dadka212
18. nov 2012

@janula.h 😀 neblázni, ja viem, že si neni stále na počítači 😉 len z hmoty som nechcela, burizonka je moc hrbolatá to by sa mi nechcelo opravovať a napadli ma medové pláty, lebo piecť sa mi už nechcelo 😀 tak ma napadlo, že a ťa opýtam z čoho si robila ty 😉

dadenka1
18. nov 2012

pekárky cukrárky od zajtra biele marshmallows v lidli.. nie že mi všetky vykúpite 😀

lussy23
18. nov 2012

@monciqe krásna
@dadka212 perfektné práce
@lamps prekrásna ružička
@mima1311 krásna
@jakelina skvelá práca
@eliska22 krásnučké
@saminka krásna tortička aj sovičky
@levandulka3 krásnučké

lussy23
18. nov 2012

@mariann2 krásne tortičky

lussy23
18. nov 2012

@zklimekova krásna lienočka
@sisix krásne tortičky
@79zuzana krásne výtvoriky
@afra druhý pokus? to ako druha torta v živote? 😲 je nádherná
@glee krásne tortičky

lussy23
18. nov 2012

@bzucinka2 nádherné medovníčky aj tortičky
@sisix krásne výtvory
@miciatko krásne
@salonka1981 krásnučké
@maya30 krásne dielka to autíčko je zlatučké
@1katuska73 krásne
@ollako nádherná, krásne potiahnutá, waw.
@monikapo krásny hríbik
@dada2007 nádherné
@livia76 krásne tortičky

lussy23
18. nov 2012

@tinushka13 nádherné čiapočky

13mamicka
18. nov 2012

@1katuska73 ahoj katka nasla som ta 🙂 mas krasne torticky,sikulka...... 😉 erika....

lussy23
18. nov 2012

@pristela nádherné tortičky hlavne tá pre bábo
@bilbery tak na prvýpokus si hneď streliť 3D tortu, to chce potlesk! je krásna

rapunzel1
18. nov 2012

Môj spiderman včera odovzdaný plus veterníky a parížske, že torta a parížske super a že veterníky im nechutili, že plnka vytekala, keď zahryzli, tak že ich na oslave nikto vraj nechcel ... hm, tak mi je z toho tak smutno,každý zatiaľ nadmieru spokojní a oni nie 😢 a mm, keď ma videl, ako sa tváril, že keď chceli osúchy namiesto veterníkov, tak mali povedať... ach, ma chcel ukľudniť....

janula.h
18. nov 2012

@rapunzel1 kašli na nich 😉 ja by som si taaaak dala taký veterníček mňaaaam nezvýšil Ti? pošliiii jo a super Spiderman aj som Ti dala like ale proste mi tu vypisuje nejaké sprostosti 😖

lawli
18. nov 2012

@anibas ďakujem pekne za info 😵 mala som zakazku na takúto otvorenú knihu ,ale požiadavka bola na celý plech ale do 30€ ...tak som to zamietla ,že isto taká váha sa nedá... a ty si to potvrdila...vďaka 🙂

vecernicci
18. nov 2012

tak dneska jsem si hrála glazurou, tady je výsledek 😉

ajka82
18. nov 2012

@rapunzel1 jeeeda moja, nic si z nich nerob, to ze ich nikto nechcel, za to ze su fajnotky ze im trosku plnky vytecie na ruky, za to ty nemozes, urcite aj tie boli super... ked uz su taki "VON bahnhoff" tak nech si vezmu tanieriky a dezertne vidlicky 🙄
inak akoze ten veternicek by som si isto dala, nech mi poslu...mnamki 🙂

vecernicci
18. nov 2012

@rapunzel1 taky bych si dala jeden větrníček, nebo dva 😀 😀 na oplátku ti můžu poslat harlekýnek 😝 si ho starší vymručel, tak když jsem měla jen dva dortíky na víkend, tak jsem mu ho upekla 😉

zuzuz1
18. nov 2012

tka sa aj ja pochvalim... moja najsamposlednejsia torta pred porodom 🙂

pipka
18. nov 2012

@zuzuz1 krasna 😉 ...len skoda, ze si ju neodfotila s inym pozadim 😅 ☹

monikapo
18. nov 2012

@mariann2 jeej, motorkova ma caka a bojim sa maju mi poslat foto a este neviem ako to ma vyzerat... krane sa Ti podarila:O) 🙂

rapunzel1
18. nov 2012

@janula.h díky... zvýšili príď, vždy robím navyše, lebo by mi to doma neodpustili

pipka
18. nov 2012

@lamps dokonalaaaaaa, si farbila tie okraje prachovkou...ci?

rapunzel1
18. nov 2012

@vecernicci jéj to je milé, škoda, že si tak ďaleko by sme pomlsali 🙂

pipka
18. nov 2012

@rapunzel1 jaaaj moja, si im mala odkazat, ze ked nevedia jest, nech si vezmu tanierik...kua takito ludia ma vedia vytocit 😅 😠
ja by som im hned ukazala ako sa papa taky fajnyyyy mokry veterniicek plny kremu...az by mi sliny tiekli, mnaaaam
pre mna cim viac kremu, tym lepsie 😝 😵 😵 😵 😵 😵 😵

nika1985
18. nov 2012

@rapunzel1 nic si z toho nerobi mali si zobrat tanieriky a vidlicky co by som ja dala za jeden veternik mnam 😉