Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
7. dec 2012

ahojte baby, clovece ja starnem,ci co.. normalne nevladzem! 😝 tu je moja a idem vas trosku popozerat

dm1
7. dec 2012

@pipka mas ju super. mne sa ale mickey a minie ovela lahsie ten ksichtich bezovy robi z 2 kusov ako srdiecko a pusinka vtedy to je rychlovecka oproti tomu ksichtu celemu to som robila raz a hrozne dlhoooooooooooooo

wera.g
7. dec 2012

a keď sa tu pridávajú prvotiny... tak pridám aj ja tú svoju 😀 moja prvá robená tento rok v marci a odvtedy ma to akosi pochytilo... vtedy som ešte nevedela, že potrieť tortu tvarohovou plnkou pod K2.. nie je dobrý nápad 😀 😀 😀

aduskatt
7. dec 2012

@dm1 aj ja som tak robila ako ty🙂 celkom fajn sa ten ksichtik robil, najhorsie sa mi robilo telicko, aby to bolo k hlavicke tak akurat

pristela
7. dec 2012

@pipka žena moja, ale že ty si sa ako zlepsila pri potahovaní? idem roztrhat rozvodove!!

@wera.g jeej to je milunkavééééééééé 😵

wera.g
7. dec 2012

@pristela pristelka pristelôčka ďakujeeeeeeeem 😵 😵 😵

pipka
7. dec 2012

@pristela sak ja stale tvrdim, ze ta milujem 😵 😀 😀 😀 na tom ani tvoja ziadost o rozvod nic nezmeni 😝 😀 😀 😀
sak uz sme spolu spali...uz to naspat nevezmes 😀 😀 😀 😀

pristela
7. dec 2012

@jakelina 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ja nemám susedov 😀 😀 😀 😀 jedine tak srnky mozem ponaháňať 😀 😀 😀 toto je mini dedinka . A vies ako to chodi v mini dedinkach 😀 😀 málo námetov tu je , tak treba sledovať šíícko 😀

pipka
7. dec 2012

@dm1 no vies co...mne praveze ten ksichtik az tak zle nesiel, to sa mi robilo celkom v pohode..ale usi som musela pridrzat, lebo sa jej potvorke stale smykali dole 😅 nechcela som vsetko na drotiky davat, ale nakoniec chytili 😉
ale tie ruky...teda dlane...to su moje nocne mory 😅 😝 😀 s tym sa patlem tak dlho ako s celou hlavou 😝

ale dostala som dnes ooobrovsku poklonu od mm ...ze maminkaaaaa, naaadherna torta...keby som bol nasa Hanka , tak chcem taku 😀 😀 😀 😀 😀

lokalistin
7. dec 2012

@celine ono to nebolo suche,ale mne tam nieco chybalo s tymi malinami to bolo lepsie

rapunzel1
7. dec 2012

@lussy23 hm, problém asi vyriešený, korunný nikdy nepoužívaj, ja som to urobila raz a nadávala som jak no... hmota zostane grčková, vôbec nie elastická a nedá sa s tým robiť, používaj iba považský a najlepšie ten v pol kg balení púdrový pri MMF, preto ti to robilo šarapatu, ja som ho raz kúpila, lebo iný nebol a bola to obrovská chyba, korunný NIKDY na poťahovku

lokalistin
7. dec 2012

@pipka nadherna

lokalistin
7. dec 2012

@lussy23 podla mna ta prva potahovana vobec nie je zla. a ta figurka no clovek spozna,ze je to macka tak co.ale ako pise @pristela citaj pozeraj videa a skusaj je milion postupov ,a uz prestan stale dokola o tom istom bud to chces alebo nie . ja ked som robila prvu nevedela som nic dokonca nebola ani nicim potreta potah len tak na korpus sa cudujem,ze nebola hrbolata 😀 a kazdy vikend som nieco robila len tak pre nas a hladala postupy a modelovala tak namiesto sebalutovania skusaj,skusaj,skusaj,ja som pribrala 10kg od tolkeho skusania 😀 tak teraz skusam len ked sa niekto ozve,ze chce 😉

lokalistin
7. dec 2012

@pipka moja popoluskova torta sa nekonala frajer povedal,ze nech to necham tak,ze uz je neskoro. myslela som si,ze ju nechcel,lebo sa mu nepacili tie postavicky co som vymodelovala. Bola som z toho dost smutna ale minule som sa bola sprchovat a ked som sa vratila stal v obyvacke v ruke drzal tu vilu obzeral si ju a ked som vosla mi povedal "wau die ist so süß,das hast du ganz toll hingekriegt" (wau aka je zlata,to si super zvladla)- ten preklad neznie tak dobre jak original, ale bola som totalne happy 😀

elienka
8. dec 2012

kočky, tak ja som včera prvýkrát skúšala MMF zarobiť a myslím, že sa mi podaril super, skúšala som hrniec poťiahnuť a bol parádny elastický. Otravné bolo len to umývanie cukríkov, už chápem, prečo sú tie biele cukríky hneď preč, keď je americký týždeň v Lidli. inak vôbec mi to MMF nechutí, ale na drúhú stranu stojí tak tretinu oproti Smartflexu.

@pristela prosím ťa, na akú hrúbku si mám to MMF vyvalkať, aby mi to potom išlo pekne vyhladiť? ďakujem.

@dm1 ďakujem za recept na bielkovú polevu na medovníčky, prvýkrát som zdobila medovníčky a pekne to išlo. Teraz sa z nich vytešujem.

@lussy23 neviem prečo, ale stále z teba ide niečo negatívne aj mne sa nedarí tak ako by som si predstavovala a zato tu nevypisujem ako všetkým tu závidím, aký majú talent. Neviem akú hmotu používaš, ale skús sa plesknúť po vačku a kúpiť si malý kýblik napr. Smartflexu (cca 10Euro), potom ho vyvaľkaj na hrúbku cca 4-5 mm a to sa potom poťahuje a hladká - keď uvidíš ten výsledok, hneď sa ti bude inak rozmýšlať nad celým pečením. A nezabudni na gelové farby. máš vôbec tú plastovú žehličku? či len rukami hladíš? Je to troška aj o tej výbave. Ja som do toho trocha zainvestovala a prvotinu (je to zatiaľ moja jediná poťahovaná torta) ti prikladám, myslím, že na prvú tortu to nie je také zlé Ja som bola veľmi spokojná. A tiež som tam mala chyby, ale dole širšia bordúra a hore nejaký ten lístok to všetko zakryli. A hlavne som si tu všetko naštudovala, veľa to tu čítam, lebo stále sa tu niečo preberá
Ale tie medovníčky máš krásne.

lokalistin
8. dec 2012

Baby aj vam vadi ten pach(vona) cokoladoveho kolaca? ja to tak neznasam mne je z toho vzdy na odpadnutie a dneska som piekla dva cokoladove korpusy 😝
v mcdonalde ked pecu tie cokoladove cookies mne je vzdy tak zle z toho 😝 , a minule som celu noc popijala mali sme mensiu party a rano o 9:00 so musela byt v mekaci a vytiahli z truby tie cookies no hned som letela 😖

pristela
8. dec 2012

@rapunzel1 ja som istu dobu pouzivala cukor z lidla neviem uz znacku, s tym slo robit v pohode mmf , ale to bolo ked bol nejaky vypadok povazskeho a nikde som ho nemohla zohnat ☹ povazsky je prosto jednicka 😵 ja pouzivam normalny ten kilovy a ani nepreosievam, to by ma zabilo preosvievat 😕 ved to musi byt cukrovy prach vsade 😕 😕

@lokalistin frajer dobryyyy !!! Drž si ho 😀 😀 😀 😀 nebudes ty mat male čokoládky , ked ti nevonia čoko ? 😀 😀 😀 😀
a hrubka ja netusim , ale po potiahnuti kazdej jednej mojej torty nadavam a prisaham, ze uz budem valkat na hrubsie , bo je to des vyrovnat to , pod tym tenkym je ti vsetko vidiet kazdy hrbolček ☹ ale vzdy na to zabudnem ☹ na jednom stretku v TN robila Mirka svadobne 3D auto a teda dávala hodne hruby potah to bolo snad aj 8mm a vravela , ze ona sa s tym ... nebude , takto to ma hladke aj keby co bolo 😀
v rychlosti kuk na tejto foto je trochu vidiet hrubka , ale kolko to je to netuším 😅

rapunzel1
8. dec 2012

@pristela z lidla je castello, bol super, ale od istej doby sa pokazil a nedarilo sa mi s ním moc dobre, teraz sa mi darí natrafiť v akciách na ten pol kg, a ten sa mi zdá najviac, ten korunný bol od nás coop, to bola katastrofa, to sa nedalo na potiahnutie ani použiť, som to minula neskôr na kolesá auta a tak... inak zase jedni z posledných, čo ešte nespíme 🙂 ... mala sisi prísť po kakao k nám, ja som bola kupovať tiež 9:45 v tescu u nás, ešte že ho tu otvorili.

nika222
8. dec 2012

Baby ked sa tu už dávajú prvotiny tak vas idem pichnuť do vačku :D Akože táto moja, že uplne uplne prva by mohla sutazit o najlepšiu najhoršiu tortu 🙂 Vtedy sa mi ani nesnivalo ze budem robiť tortičky na zakazku a ze budu ovela ovela krajšie ako tato. Bola malemu na prve narodky, bez zehlicky, a parizak pod potahom. A netieklo to a chutilo to super 🙂

@lussy23 presna tak ako písu baby, to neni len o šikovnosti... Ja si teda o sebe myslím ze som dost sikovna, ale vidis vysledok :D Je to hlavne o studovani, studovani a pozerani vidieii 🙂 Tym, že sa budeš lutovať a vypisovať tu a čakať, že ta budeme lutovať, tak tým sa určite lepšia nestaneš. Vypni konika, naštaruj youtube, zadaj zdobenie tort, alebo potobne a pozeraj. Je tam mrte videí, z ktorých určite niečo pochytíš. A preštuduj aspon čast tejto diskusie i ked je to cez 4000 stran :D

dadka212
8. dec 2012

@lussy23 ....chceš vidieť moju prvú? odpadneš je otrasná, vtedy som nič neštudovala, nepozerala som videá, nečítala rady, len som sa rozhodla že urobím tortu....to aké torty robím teraz je len cvikom 😉 už som vychytala muchy....aj teraz mám niektoré hrozne potiahnuté našťastie sa to dá aj zamaskovať 😉
https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=4084...
a ešte jedna vec....si spomínala, že robíš s mmf ja napríklad s tým robiť vôbec neviem....odkedy si hmotu kupujem robím 100x krajšie torty ako s mmf 😉

jakelina
8. dec 2012

Holky já když si vzpomenu, jak jsem dělala svůj první dort, tak se musím smát. Přečetla jsem první stranu této diskuse, našla jsem recept na hmotu. Tak jsem hned ten den klukům vzala ty růžovobílé bonbony a rozstříhala, udělala růžovou a bílou MMF. Upekla jsem dort, ani jsem ho nahoře a po bocích ničím nenatřela a buch na to tu růžovou hmotu. Dole a nahoře jsem to pomačkala kávovou lžičkou, aby tam jako něco bylo a nahoru mašli a vrchol modelování kaly. 😀 😀 Ještě jsem pak po potažení nevěděla jak se zbavit toho cukru, tak jsem četla dál a tam někdo radil potřít olejem, tak já aktivně potřela, místo toho abych to nějak ometla. No teď se směju na svých chybách, ale co je to můj první dort a že je chudák tak škaredý, no však jsme ho snědli i tak. 😀 😀 😀
Do toho jsem co dvě hodiny kojila malého, nosila ho na rukách, protože mu zrovna rostly zuby.

jakelina
8. dec 2012

@rapunzel1 já musím MMF dělat i z Korunního, tady se stejně dostane jenom ten a nebo ten z Lídlu. Jaký mám z takového to musím udělat. 😒 😒

vladla
8. dec 2012

Včerejší výtvor. 🙂
K 1. narozeninám.

daducha
8. dec 2012

@lussy23 keby kazdy rozmyslal ako ty, tak este stale zijeme v praveku,lebo by sa kazdy vzdal pri prvom neuspechu 😀 .Ak chces vzdaj to , ak nie, nastvi sa , kup si vedierko Smartflexu a skusaj.Kazdemu vyhovuje nieco ine, ja som tiez zacala MMF a po prvej trote som vedela ze tudy cesta nevede,smartflex vtedy este nebol,tak som kupila WI a uz toislo samo.Na mojej prvej torte mala byt na polke princezna a na druhej dinosaurus.No tu princeznu som ako tak dala,ale ked som po dvoch dnoch modelovania hodila dina o zem, nastvala som sa,nasu figurku obalila hmotou a bolo 😀 .este ze to bolo pre kamosku,lebo cudzim by bol asi kapanek problem 😅 ,ale tak mali to dva v jednom, aj torta aj darcek 😀 .neviem ci sa mi tu fotku podari najst, no bola som na seba nesmierne hrda co som dokazala.Je pravda ze ked sa na to pozriem teraz,tak ze by som hlavu pod postel skryla a len zadok by kukal do vysin ,ale nejako sa to zacat muselo.
Ved ani chirurug nejde operovat skôr kym to nema natrenovane na mrtvolach.Tak bud hlavu hore,alebo to nechaj, len uz prosim nepis tie strasne negativisticke prispevky, lebo len vstanem precitam a uz som unavena.Mne aj to precitanie berie energiu a ak sa budes takto na cely svet pozerat, budes to mat dooooost tazke.vsetka energia myslienky ktoru vyslels do priestoru sa ti bude vracat, tak stale je lepsie nech sa vrati ta pozitivna 😉 .tymto som ta nechcela urazit ani sa nijako dotknut,len uz si myslim, bolo toho dost 😉 .
P.S. peciem torty dva roky a dnes som vlastnemu synovi ktory ma dnes 7 rokov, nalepila na celu tortu pavucinu opacne.No som teda dobra truba,ale co, zabijem sa ? .len dufam, ze si to nevsimne 😅 .
Babulky ospravedlnujem sa za kapanek dlhsi prispevok, no musela som 😝 .

alenv
8. dec 2012

holky tak i já přispěju svojí prvotinou 🙂 je to už přes rok to není možný 😀 😀 byl to mléčný marcipán, který jsem si dělala ručně a můžu říct, že mě to chytlo a byla jsem na sebe pyšná 😀 ted se těm postavičkám musím smát 😀 😀 hlavně nemo má ránu 😀

jakelina
8. dec 2012

@daducha pro syna něco originál a netradiční ne 😀 😀 😀 Přece nebude mít pavučinu jako všichni ostatní 😀 😀

ajka82
8. dec 2012

@lussy23 tak akoze vediet ja hentak vyzdobit medovnicky, tak skacem 2,20 do vysky 😅 akoze vazne 😉 krasne a moje baby zahlasili, ze si prosia taku macicku 😅

sisix
8. dec 2012

@lussy23 hele, ja sem chodim uz dlouho a za hodne veci vdecim holkam. Diky jejim radam a zkusenostem i inspiracim sem tam kde jsem. Pokud neveris tak je to jen a jen tvuj problem. Ty neveris sobe a neveris tu holkam. Proboha, zamysli se !!! Proc by byla cela tato debata???????????? Myslis, ze holky tu nemaji nic jineho na prci a jen tu sedi a vymysli si a hledaji na nete dorty a davaji je tu za sve. To si myslis? Ty si vubec neveris a ani okoli. Nechapu jaky lidi si drzis v blizkosti. A hlavne, jak muzes napsat, ze zavidis. Jaj to nechapem. KAzda umime neco jineho a kdybychom si meli vsichni zavidet, tak se z toho zblaznime. ZAmysli se nas tim co tu pises a nad tvym pristupem k veci. Zapracuj na sobe a kasli na tvoje okoli ktere ti neveri a ver si sama(to je nejdulezitejsi). Ale hlavne nepis, ze nekomu zavidis nebo ze tu holky klamou s dorty.

mariann2
8. dec 2012

@pipka mojko, ja uši pripichujem špagetami :D

79zuzana
8. dec 2012

dievcata, dva dni mi nefungoval net, dnes vas uz nestihnem docitat, musim dokoncit dve torty dnes... boze, ja som modelovala super maria 😀 😀 😀 😀 Ale chlapci prisli na to co to je 😅 neznasam modelovanie 😕 Zajtra si tu vylozim nohy a docitam tu stovku stran co ste stihli popisat, pokocham sa nad vasimi tortickami a ako vzdy minimalne polovicu z nich si ulozim pre inspiraciu 😉 Inak aj vam sa stava, ze si ulozite plno torticiek pre inspiraciu a ked mate robit tortu, tak ani za svet neviete najst tu ktoru hladate? A to mam este urobenych milion osobitnych suborov s roznymi nazvami na temy torty 😀