Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mysiatkoo
3. feb 2013

baby nejaky tip na BEZLEPKOVY korpus by sa nenasiel?

dm1
3. feb 2013

@pipka juuj no pekne som na vas myslela a vam takto lialo 😝 ale verim ze ste si to uzili aj tak a tesim sa na fotose

mamina1978
3. feb 2013

Moja torticka pre Fatmu k jej Kebap imbisu k 1 vyrociu . Najprv sa mi tato tema moc nepozdavala, nechcelo sa mi do toho, no potom som si vymyslela pointu a uz to islo ako po masle. A aby som sa vyhla nedorozumeniam, tak to priesvitne je chladiaci box. 😉 🙂 Moj najstarsi totiz zahlasil........ ,, mami a ty preco modelujes sprchu ? 😅 😝 Tak som rychlo dorobila snehove vlockyyyyy ................ 😀 😀 😀 😀 😀 😀
Bledy korpus coko - pribinacik, valinkovy pribinacik s mandarinkami, coko-pribinaci 😉

mamina1978
3. feb 2013

Baby......... a idem vas docitat a popozerat torticky, co tu pribudli, joj tesim sa vzdy po vikende 😵 😵 😵

dm1
3. feb 2013

@anibas dik som pozerala u nas maju ine a len litrove 😝

mamina1978
3. feb 2013

@lamps Wauuuu................... ta je nadhernaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵

lokalistin
3. feb 2013

@mamina1978 zdeni krasna tie cili papricky su perfektne aj cesnak aj kebaba mäsko no proste vsetko velmi sa mi paci

mamina1978
3. feb 2013

@zuzana92101 Nadherna romanticka torticka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
3. feb 2013

@lokalistin jeeej dakujem , to potesi 😵 😵 😵 😵 😵

pipka
3. feb 2013

@dm1 si pokladik..ale sak vies ze my dve s pristelkou si vystacime v akomkolvek pocasi 😀 😀 😀 nam slzy od smiechu tiekli ani z busu sme nemuseli vystupit 😀 😀 😅
nas nejake na houby pocasie predsa nemoze rozhadzat 😝 😀 😀
jednu vam sem hodim....hadam sa so mnou nerozvedie 😅 😅 ze aka fesanda ...aj napriek pocasiu 😅

lokalistin
3. feb 2013

@mamina1978 fakt obdivujem ja na to modelovanie vobec nie som

mamina1978
3. feb 2013

@lokalistin a ja zase na kvety asi nie som 😝 ja radsej modelujem figurky ako tvarovat kvety . No a o 2 tyzdne mam tu dvojposchodku pestru s veeela kvetinkami. 😝 Tak sa bojim ako to pojde......... 😅 no naucit by som sa to velmi chcela. A dufam , ze moji chlapy konecne budu vsetci zdravi, lebo na tie kvety potrebujem vela casu..... 😅

mrka2
3. feb 2013

@dm1 ja robim jogurtovu vylucne zo zivocisnej, normalnej 33 percentnej slahacky a nikdy mi netiekla,len tam musis dat stuzovat za studena Dr.Oetker. mne ta rastlinna slahacka nechuti, pride mi strasne umela 😝

dm1
3. feb 2013

@mrka2 no ved aj mne 😝. len cakam ze to ten jogurt prerazi 😝. A ten stuzovac sa dava pred slahanim ci ako ja take vobec nepoznam a to peciem veru uz celkom dlho 😕

jenie123
3. feb 2013

@mamina1978 ta je uzasna.. 🙂))

mrka2
3. feb 2013

no ja robim tak,ze si vyslaham 1 slahacku, sapnem do nej 3 jogurty z Jednoty smotanove (uz ake chces - ja davam vacsinou vanilkove) a potom si podla navodu urobis ten stuzovac http://www.oetker.sk/oetker_sk/html/default/deb... a ja to normalne s mixerom este premixujem potom vsetko spolu,necham to trosku v chladnicke zatuhnut a az tak plnim,lebo to trosku trva,kym to stuhne,aby ti to netieklo. je to super plnka, velmi dobra 🙂

@dm1

dm1
3. feb 2013

@mrka2 a to davas 3 jogurty len na 250ml slahacku? lebo anibas dava az do 500l 3 jogurty 😝

mrka2
3. feb 2013

@dm1 no len rastlinna ti to drzi pekne po kope a na ten stuzovac tam musis mat tusim 700 ml tekutin,viac nie,lebo ti to asi nestuhne (ja som dala niekedy aj 4 a nic sa nestalo),tak preto.

mamina1978
3. feb 2013

@p69majka peknucka ......🙂

mamina1978
3. feb 2013

@jenie123 dakujeeeem 😵 😵 😵

broucek2
3. feb 2013

ahoj, zase jsem 1 dortík udělala - pro kamarádku

ve2
3. feb 2013

Ahojte 🙂 Idem piecť 3 tortičku ..... na 1.narodeniny pre moju dcérku, poprosím nejaké inšpirácie :D ... nemám vela pomôcok na modelovanie ,takže niečo jednoduché ......možno niečo s kvietkami ..... 😀 Ďakujeeeem 😵

ve2
3. feb 2013

A ešte aj nejaký super korpus s plnkou 🙂 .....prvé dve som robila :mramorový korpus a pribináčikovú plnku s malinami ,tak by som rada vyskúšala niečo nové .....niečo s čím nebýva problém (hlavne čo sa týka plnky ) Ešte raz vdaka 🙂

dm1
3. feb 2013

@ve2 a co by to asi malo byt? co nieco taketo ako som robila ja teraz na rocik tam nepotrebujes na macka nejake pomocky da sa aj bez nich https://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/photo.p...

alebo taketo nieco - inspiracie z netu

ve2
3. feb 2013

dm1 ďakujem 🙂 ......tie kvietkovano-motýlikové su pekné ,no na postavičky sa necítim :(

ve2
3. feb 2013

http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho... sem sa chystám kupiť nejaké farby .....ktoré pekne zafarbia ? Máte niekto skúsenosť ?Ďakujem 🙂

broucek2
3. feb 2013

@ve2 mám uložené tyto dětské (kromě jiných).
Případně se podívej do mého fotoalba, Zpočátku jsem taky moc pomůcek neměla.

ve2
4. feb 2013

broucek2 ďakujem, tá 6ta od konca je krásna 🙂 hm ....len neviem aké farby sa mi podaria kupiť a namiešať 😝 .....a tie zajkové líčka sa ako robia ???