Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
11. feb 2013

@pipka torta je super 🙂 len ja neviem pochopiť čo vidia deti na šašoch a klaunoch, lebo mne pripadajú strašidelní 😕 a keď vidím toho čo sedí na lavičke pri mcDonalde tak ten mi pripadá ako vrah 😨 🤐

florentina
11. feb 2013

@vlada111 jsem si to tak myslela, ale je teda obdivuhodné, jak tobě se to podařilo rovnoměrně! Klobouk dolů a děkuji za odpověď

florentina
11. feb 2013

@muffinka8 já to mám taky tak odmalička a spečetilo to pár praštěných hororů s klaunem jako hlavní postavou...

vlada111
11. feb 2013

@mia1111 jaj moja, veľmi si ma potešila tvojou reakciou. No veru priznám sa, že staršiu mi zobrala mamina, aby som mohla tortu vyzdobiť. Prkotinky som si robila dopredu, keď deti spali. A kedy nás potešíš nejakou tvojou tortičkou?

mamina1978
11. feb 2013

@florentina Tato technika sa vola ,, Billowing ´´ Mne sa to tiez velmi paci 😵 😵 ,no ide tam strasne vela hmoty 😕
A bud sa to da urobit tak ako radi @vlada111, 😵 😵 ( tento sposob som nepoznala )
alebo takto .........kuki postupy 😉 🙂
http://thejoyofcake.shutterfly.com/tutorials/4

http://cakesdecor.com/Justbakedcakes/blog/14

Video postup 😉

https://www.youtube.com/watch?v=wV26z4UaEpI
mamina1978
11. feb 2013

@vlada111 Wauuuuu........................ No tak ta tvoja je dokonalaaaaaaaaa, nadhernaaaaaaa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
11. feb 2013

@muffinka8 já si to modleluji v ruce, jenom jak potřebuji položit, tak to dávám na lžičku a nebo dám do sáčku vatu a na to. Ono s to zaboří a neoploští 😉

muffinka8
11. feb 2013
mia1111
11. feb 2013

@vlada111 - moja, tak to veru netuším... odmietam kámošky jednu za druhou, lebo malý mal od októbra už 3x zápal priedušiek, teploty takmer 40-ky, tak si veru netrúfam sľúbiť tortičku a potom to na poslednú chvíľu odrieknuť. A keď je náhodou zdravý, zasa som stále v práci, tak sa vtedy veru teším na "kľudný" víkend s rodinou 😉 . Ale hneď ako sa drobec trošku stabilizuje, tak musím už aj ja dačo upiecť, keď vidím tie nádherné dielka, tak sa mi žiada tvoriť... 😉 😵

florentina
11. feb 2013

@mamina1978 děkuji zlatko, ty jsi opravdová studnice informací 😉, obdivuji kolik postupů a obrázků máš vždy někde v zásobě 😉 !

zuzana92101
11. feb 2013

@daducha no kraaasa, radost pozerat 😉 🙂 🙂

zuzana92101
11. feb 2013

baby, potrebujem poradit...jeden zakaznik si objednal k 2 tortam aj zltkove rezy...cely plech...tak som to prijala, ked uz urobil taku objednavku. Len sa chcem spytat...kolko by ste si pytali za tie rezy? Nemam ani potuchy. Islo tam 250g orechov, 5 vajec...no klasika. Poradteeeeeeeee, dakujeeeem.

pipka
11. feb 2013

@muffinka8 no ten Mc donaldovy je taky ..ale normalne saso je predsa smiesny 😎 😎 😎 akoze ono to pochadza z toho, ze robi sasoviny a nasim deckam do skolky chodi kazdy rok saso maros a on je fakt ze smiesny 😀 😀 stale s nimi robi take zabavne hry a sutaze a ma take hefty, ze aj my ako ucitelky sa na nom rehoceme 😅 😀 😀

pipka
11. feb 2013

a veeelmi dakujem za lajky 😵 😵 😵 moooc ma to tesi a motivuje na dalsiu pracu 😎 😉

pipka
11. feb 2013

som ho akurat ukazala hanke a ta sa tu vytesuje ako opica z chvosta, ze ako ju zajtra donesie do skolky...no ako malo staci decku k radosti 😀 😀 😀

muffinka8
11. feb 2013

@pipka 😀 😀 no niektorý ľudia sa ani prezliekať nemusia aby robili šašoviny 😀 😀

dada2007
11. feb 2013

@muffinka8 žena možno máš koulorofóbiu-je to panický strach z klaunooooov 😅 😅 😅

pipka
11. feb 2013

@vlada111 tak ak ja idem dopredu, tak ty potom co??? sak ta krstinova je ze woooooow 😕 😕 😕 😕 😕 😵 😵 😵 😵 😵 😵 prenaaaadhernaaaaaaa 😵
ten spodok ruzovy si ako robila 😕 ten je uuuzasny 😉

dada2007
11. feb 2013

@vlada111 kráááááááááásna prekráááááááááásna...... 😵 😵 😵

zuzana92101
11. feb 2013

@mizulienka neviem, ci uz ti niekto potapetoval a tym postupom....ale ja mam ulozene toto, hadam pomoze 😉

vecernicci
11. feb 2013

@maca_p to je namalovaný povrchu, je základ zelenošedý a navrch udělaný "maskáč" hnědou barvou a houbičkou na nádobí 😀

dadka212
11. feb 2013

@vlada111 prekrááááásna tortička si sa vyhrala 😵

1zaza
11. feb 2013

@patka6 presne túto chcú odo mňa a už teraz mám z toho nervy, radšej by som robila 5 kvetinových tôrt

muffinka8
11. feb 2013

@dada2007 he he 🙂 všetko možné, neviem prečo sa ich bojím. Ja mám všelijaké fóbie, fábie 😀 a najnovšie ma tiež prepadajú čudné pocity pri pohľade na jednu "vec" a to mi už viac naháňa strach ako nejaký klaun 😕

lucula73
11. feb 2013

@pipka prosím ťa,to je aký milka krem?mňam 🙂 .
a ďakujjem dodatočne za odpove´d na tú tmavohnedú,o dva týždne ju idem vyskúšať 😉

janula.h
11. feb 2013

@florentina waaw to si ma potešila veľmiii 🙂

janula.h
11. feb 2013

@mrka2 super bude mi cťou 🙂 ďakujeem

anibas
11. feb 2013

@vlada111 @pipka @daducha krááááásne tortičky 😵 😵 😵

jaja555
11. feb 2013

@ve2 krásnučká tortička, šikulka ... no a čo sa chuti týka , tak chuťovo úžasná , lahodná ... mňam 🙂 🙂 🙂 . A Nelke ešte raz želám všetko len to najlepšie a najkrajšie , babuľka malá 🙂 😉 🙂