Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
12. feb 2013

@dada2007 suhlasim, ze polovicna davka staci... 🙂

zuzana92101
12. feb 2013

@jakelina perfektne sa ti podarili, fakt super!
Ja musim robit laliu, ale tak sa mi nechce, lebo minule sa mi nepodarila, tocili sa mi lupienky na drotiku, vyhodila som ju potom aj do kosa. A este pani to chce vsetko do hneda...ziadnu inu farbu ee, len hneda a kremova...aj listky hnede... 😖

dada2007
12. feb 2013

@jakelina
@bzucinka2 díky kočkyyyyy

bzucinka2
12. feb 2013

babulky co uz pracujete, kolko toriet stihate popri praci a detoch za tyzden urobit? Musim nastupit uz do prace, skor o polroka ako som mala v umysle, ale tak potrebuju ma surne, tak musim ist ☹

dm1
12. feb 2013

@lucula73 tak to je super sprava isto objednam aj ja. a da sa platit v eur ci ako to byva?

dm1
12. feb 2013

@dadka212 no na teba som hned myslela lebo ty smartflex objednavas na vedra a kopu ze tebe nerobi problem nad 80 EUR objednat 🙂

skoda ze ja tu nemam niekoho s kym by som mohla spolu kupit ale teoreticky kocky ked pojdeme do LUDANIC tak by sme mohli hromadnu objednavku spravit a rozdelit si to ze? pripadne ak chce niekto jednu vec napr. keby sa mi pacil nejaky stencils ci drobnost mohla by som s niektorou objednat zeby mi to potom poslala pripadne postou? 🙂

dm1
12. feb 2013

@bzucinka2 no aj jednu - dve viac uz je o hubu jedine ak male. Ale aj tak v noci takze spanku menej a nie kazdy tyzden

dada2007
12. feb 2013

@dm1 mica, kludne..............môžeš aj s nami......a v Ludaniciach ti to dám 😉

dm1
12. feb 2013

@dada2007 ja potrebujem potom an 1.6 veeela smartflexu tak to isto objednam potom 😎

dm1
12. feb 2013

baby akoze manzel odovzdaval tortu teraz poobede lebo som bola z prace na akcii a ze vobec ziadna reakcia ze tu su peniaze na a dajte mi to do krabice ze taka divna pani to bola... normalne neviem co si mysliet chcela coko ze jednoduchsiu s krajkou zlatou este sme sa bavili ze jednu ruzu tam dam a mala presne to coko, krajka zlata a ruza tak teraz som v pomykove ci sa pacila ci nie 😕

dada2007
12. feb 2013

@dm1 ja si normál objednávam/kupujem tu na SK skoro každý druhý tt jeden 7kg kýbel.....niekedy aj každý týžden....a niekedy mi vydrží 3tt(jasné, podla objednávok) Takže uvažujem, že si vždy budem objednávať po 3 vedierka a pohodička....

dm1
12. feb 2013

@dada2007 tak to hej ja stale vacsinou potahujem MMF a modelujem so smartu ale rpi velkych svadobnych sa mi s MMF nechce natahovat takze toho tolko normalne neminiem. ale pozeram ze stencili nemaju nejake pekne

mysiatkoo
12. feb 2013

dodatocne dakujem za pacitka... ani som netusila, ze to tak povzbudi 😉

lucula73
12. feb 2013

@dada2007 tak mi odpísali,že zľava je už upravená na stránke a platiť sa dá aj prevodom aj na mieste pri prevzatí zásielky 😉

lucula73
12. feb 2013

@dm1 dá sa platiť pri prevzatí aj prevodom.
inak som to prerátala,tak za 5,17 eur za kg smartflexu........to sa fakt oplatí vziať tri kýble raz za čas a máš to za super cenu 😉

anibas
12. feb 2013

@bzucinka2 ja nestíham nič - chodím domov len vyprať a vyspať sa 😉 😉

dadka212
12. feb 2013

ja si asi objednám vždy naraz ale 8 vedier a mám mesiac pokoj 😅 teraz nemám prašule tak objednám len 3-4 😝 ale aj tak ušetrííím vela, to je úplne super 🙂

dada2007
12. feb 2013

@dadka212 ved to, keby boli prašule, objednám mrte......ale tak......čo už...............

@dm1 dúfam, že pošlú vedrá s normál zárukou spotreby 😉

dm1
12. feb 2013

@dadka212 ved to tebe staci robit aj mensie objednavky po 3 vedra naco viac ked aj tak mas postovne zadara zbytocne platit naraz veeela eur. Len este na tu spotrebu som zvedava

lucula73
12. feb 2013

@bzucinka2 ja chodím do práce dva týždne.......som robila iba jednu teraz od budúceho týždna do konca marca každý víkend dve,......ale ako to postíham,netuším 😝 .viac ale ani náhodou.........záleží aj od toho,kedy prídeš domov a podobne 😉

surinka
12. feb 2013

Nádherné dorty! Nestačím koukat. Hledám dortík pro svojí holčičku k narozeninám a tak jsem se dostala až sem. Pečete některá na zakázku v Praze? Je to fakt krása, nemůžu se odtrhnout od počítače. Smekám.. jste všechny strašně šikovné!

dm1
12. feb 2013

kocky nemate inspiracku na nieco nenarocne mozno s jednym kvetom vacsim mensiu tak 3 torticku pre zenu na 40-tku?

dada2007
12. feb 2013

@dm1 možno pomôže......pozerám, že nemám nič moc inšpiračky 😝 teda mám, ale samé moc kvetové, moc poschodové, a neivem čo 😀

aduskatt
12. feb 2013

@dm1 nieco som nasla

timotejkabrejkova
12. feb 2013

Dievčata ako pripevníte na tortu stuhu, špendlíkom alebo ju tam niejak prilepíte a čo tá brošňa ako tam drží??? Ďakujem za všetky rady.

eliska22
12. feb 2013

@pristela díky 😵

dadka212
12. feb 2013

@zuzana92101 keď robíš kvietky na drôtikoch tak si drôtik na konci zahni do slučky potom sa ti nebude krútiť, mne to tu tiež poradili a funguje to 😉 takto pozri v tomto postupe http://tortysnov.sk/fotopostup/hortenzie-na-dro...

mahu74
12. feb 2013

Ahojte, cukrárky-šikulky. Mohli by ste mi prosím niektorá poradiť, ako sa farbí poťah z MMF (resp. marcipán) s gélovými farbami? Skúsila som svoju 1. poťahovanú tortu z MMF a u detí mala úspech. Akurát farba bola nevýrazná, lebo som roztopila len samotné cukríky, tak by som to chcela vylepšiť. A čo je lepšie- práškové (tam tiež nepoznám postup) alebo gélové? Čítala som tu, že viaceré pracujete s tými gélovými - som v tomto začiatočníčka, ale rada by som sa priučila... ďakujem veľmi pekne za každú radu.

timotejkabrejkova
12. feb 2013

@dadka212 Ja objednam 1,4 kg a má pokoj na pol roka 😀

dadka212
12. feb 2013

@dm1 síce ano, ale tak ja mám radšej zásobu ako čakať či príde načas 😝 no uvidíme 14-teho objednám aby mi to neprišlo do konca týždňa náhodou, lebo už som objednala z tortomanie tak musím čakať na prašule z toriet 😅