Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

smisek24
14. feb 2013

@dm1 jéé co je cera?

dm1
14. feb 2013

@smisek24 100% ztuzeny pokrmovy tuk

nelly75
14. feb 2013

@dm1 tá je nááádherná precízna, klobúk dole si umelkyňa 🙂 🙂 🙂 🙂

blcha
14. feb 2013

ahojte @dm1 nadherna torta ty si fakt sikula 😉

viera6
14. feb 2013

baby ...prosím o nejaké inšpirácie pre ženu zdravotnú sestru na 40......dakujem

patka6
14. feb 2013

@luciahromadkova vdaka za rady , asi sa predsa len nedam este na taku tortu, ale len nieco jednoduchsie, nejake kvietky 🙂 a ozaj tie kvietky si mam spravit dopredu uz? aj postavicku nejaku? a k tym gelovym farbam, to staci len kvapnut a zapracovat do hmoty? A tak isto aj praskove? vdaka 🙂

dm1
14. feb 2013

@patka6 noo to s tymi farbami co hovoria ze staci kvapnut je hovadina 😝. Ono ked chces sytu farbu musis tam dat daleko viac farby o cervenej a ciernej ani nehovorim 😝

patka6
14. feb 2013

@dm1 no ale asi treba skusat od menej aby som to neprešvihla co? :D a vsade sa pise nieco o alkohole pri tortach, ten sa prosim ta pouziva na co ? dakujem 🙂

jakelina
14. feb 2013

@dm1 úúúúúúúúúúúúúúúúžasná čoko 😉

muffinka8
14. feb 2013

@dm1 torta aj ruža sú také krásne, že sa mi ani nechce veriť, že to je skutočné a dokonca z čokolády 😕 ale krása 😵 😵 😵
a myslím, že tá pani v živote ani len palacinku neupiekla, keď takto reagovala, lebo veď s čoko je ešte väčšia babračka ako s hmotou, veď všetky tie detaily a bezchybný vrch, neskutočné 🙂

pristela
14. feb 2013

@muffinka8 ludia nevedia ze z coko je viac roboty , mne objednavali coko zo slovami, že aby ma nezaťažovali a mala som to rychlejsie a jednoduchsie, bo čože uz len moze byt tazke na tom poliat tortu čoko 😀 😀 😀

@dm1 neboj , pani mala spravnu reakciu!!! Onemela úžasom a musela to ist rychlo predýchať domov 😀 😀 a pochybujem , že od teba este nejaku coko tortu bude objednavat bo tuto si vystavia doma na policku a na kazdej oslave ju zas vytiahnu 😵 😵 😵

dm1
14. feb 2013

@patka6 jasne ved zalezi aj ake mnozstvo hmoty farbis ;). ja uz viem ze ked farbim ciernu a cervenu tak davam hodneeeeee farby aby mi to zafarbilo ved na to prides ked budes skusat. Co sa tyka alkoholu tak ten sa moze pouzit ked malujes farbami na marcipan aj praskovymi aj gelovymi na zriedenie farby alkohol sa vypari

dm1
14. feb 2013

kocky vy ste zlate hned viete potesit a zdvihnut naladu 😵

inak mam jeden postreh po tejto torte - ta krajka magic decor sa horsie robi ako klasika sugarveil forma lebo sa to horsie uhladzuje a dava prec ta prebytocna hmota. zostavali mi miestami tie okienka jemne vyplnene priesvitnou hmotou tak ked som to dala na tortu este som to sparatkom od tial vyberala a zahladzovala pod krajku 😝

pristela
14. feb 2013

@daducha 😕 ani nesranduj, že sa lubi zraziť !!!!! budem sa ja radsej drzat vreleho odporucania od inych na tuto tvoju plnku 😀 😀 😀 bo do poschodky sice nieje problem dat pravy parížak, bežne davam , ale toto ide tým co mi roztopili velku svadobnu tiez trojposchodku , tak uz sa ich bojím 😀 😀 😀 kde a na ako dlho ju postavia 😝

nika1985
14. feb 2013

@jenie123 9tt a ty? aj ty sa setri treba trosku aj oddychovat 😉

zuzana92101
14. feb 2013

@mizulienka pokial tam nejde aj maslo, alebo mascarpone, tak si myslim, ze ee

jakelina
14. feb 2013

@nika1985 gratulace k těhulkování 😉

zuzana92101
14. feb 2013

@dm1 booozinku, tak toto je naadhera! prosim ta, to si ako kuzlila, ze to mas take naadherne ciste a hladke. ja mam robit tiez coko, ale takuto spravim len v mojom sne 😀. Ako si robila tie boky? To si vyliala coko do silikonky a nechala uplne zatuhnut? No fakt, sanku zdviham zo zeme 😝

zuzana92101
14. feb 2013

@dm1 joj, to aj ja sa s tym stretavam, ze cakam, ze aspon nieco povedia a nic...len daju peniaze a dovi dopo. Mm sa ma spyta, no co, boli spokojni? A ja ani neviem povedat.
Ale som si ista, ze tvojej zakaznicke tiez chcela sanka vypadnut (ako aj mne), tak radsej neotvarala usta...vies, to by bol trapas, kebyze tam niekde chrup musi po zemi zbierat. :-P Torticka je uuuzasna, na nej sa ani nema co nepacit. 😉

dadka212
14. feb 2013

@dm1 jéééjda torta je úúúúžasná 😵 máš novú krajku?

dadka212
14. feb 2013

babyyy prosím inšpiráciu na tortu, nejakú peknú jemnú pre 1, 25 a 85 ročné oslávenkyne....chcú spoločnú tortu a ja neviem čo urobiť 😝

dadka212
14. feb 2013

@dm1 aha tak čítam, že máš 😀 😅

eliska22
14. feb 2013

kočky máte išnpiračky na krivú guľatú pre 15 ročnú takú veselú 🙂

ve2
14. feb 2013

@dm1 Tá čoko je úúúúžasnáááááá 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

macka381
14. feb 2013

Ahojte, chcem sa opýtať na jednu vec ohľadom farbenia marcipánu. Idem robiť marcipán zo sušeného mlieka a chcem si urobiť tmavé ružičky. Tak ma zaujíma, či je možné dať do macipánu kakao a výsledok bude tmavé ruže, alebo tam treba pridať riadne farbivo? Vopred ďakujem za rady 🙂

jakelina
14. feb 2013

@macka381 ty chceš hnědé růže??

dm1
14. feb 2013

@dadka212 jj mam novu este v decembri som kupovala len nebola prilezitost skusit ju

kacka1234
14. feb 2013

Baby potrebujem pomoc! Mam robit tortu pre asi 10 mesacne dievcatko a 36 rocneho chlapa, ktory je vasnivy cyklista spolocnu okruhlu mate nejake napady, inspiracie??? emoticon DAKUJEEMMM emoticon ma to byt pre kamosku nemam rada taketo glase najradsej by som urobila dve