Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
15. feb 2013

@mamina1978 podľa mňa je pribinák dosť hustý, na konci nepridávaj smotanu-jogurt, ale skús po troche primiešavať tej marmelády 😉

nika222
15. feb 2013

@mamina1978 podla mna kludne môžes ved pribinak je dosť tuhy a ked to bude riedke tak tam daj este trochu Ole. 😉

mamina1978
15. feb 2013

@eliska22 a @nika222 Dakujeeeeeeeem mooooooc, dievcata moje sladucke, tak ked ste sa perfektne zhodli na odpovedi, malo by to byt ok. 🙂 Skusim teda. Dufam, ze sa mi ta poschodovka nerozleti 😉 😀 😀

mamina1978
15. feb 2013

A pridavam vam este foto,, mojej slanej valentinske torticky´´ v reze. Tak s tym toastom bola teraz moja druha slana torta ovela vyraznejsia v reze a aj chutnejsia , ako moja prva s chlebom
Odteraz, ked uz musi byt torta slana, tak ,, len s toastom´´ 😉 🙂

patka6
15. feb 2013

No tak som si nakoniec vcera kupila smartflex velvet pomarancovu, dufam ze bude dobra 🙂 Mozem ju skladovat pri izbovej teplote vsak? No a ked ju otvorim potom ked pojdem robit z nej, tak ju musim zas zabalit a zavriet a šupnut aj do chladnicky ci netreba? Ci po otvoreni to treba hned vsetko spotrebovat? vdaka 🙂

patka6
15. feb 2013

@luciahromadkova no par farieb som si vcera kupila tak uvidim co z toho vytvorim :D a tie postavicky potom treba dat aj do chladnicky ?

nika222
15. feb 2013

@patka6 mozes ju mat pri izbovej teplote a aj po otvoreni ale treba ju dobre zabalit aby neobschla a spotrebovat do datumu spotreby na obale 🙂 a postavicky netreba mat v chladnicke, staci na linke prikrite aby sa na ne neprašilo.

ajka82
15. feb 2013

dnesna, chceli presne podla obrazka, este ze to bol moj 😅 neviete preco chcu ludia niekedy tortu presne podla vzoru? vtedy ma to az tak nebavi 🤐

dadka212
15. feb 2013

ahojte, tak tu je tá moja pre 3 oslávenkyne, každá patrí do inej generácie....no tak som sa nechala inšpirovať @vlada111 tak hádam sa im bude páčiť, mala byť jednoduchá....

dada2007
15. feb 2013

@ajka82 treba povedať že 1OO%tné kopie nerobíš..........ak to je známy-poviem, že nie som kopírka a nie vždy sa dá zamiešať rovnaká farba, rovnako vymodelovať atd..............ak to je menej známy, poviem, že sa budem snažiť ale bohužial nie vždy to ide.....napr. nemám také vykrajovačky na kvietky a pod. a zááááároven sa jedným dychom spýtam, že teda dám iné kvietky a či tam môžem dať niečo zo svojej fantázie-------a už to je 😀 😀

dada2007
15. feb 2013

@mamina1978 a toust si opiekla? či ?

dada2007
15. feb 2013

@dadka212 super si to vymyslela, s tou tortičkou 😵 😵

dadka212
15. feb 2013

@dada2007 dakujem 🙂 no som celý týždeň rozmýšlala čo urobím, veď čo sa hodí pre 1, 25 a 85 ročné dámy 😝 a toto je také neutrálne asi, dúfam 😀

ajka82
15. feb 2013

@dada2007 ono sa tazko vyhovara, ze nemam take, ked som to robila ja 😀 ale tak kvety a tie chrobaciky su tam aspon inak...zaklad traktor a ovce zostali 😝

lawli
15. feb 2013

@dadka212 úplne úžasna je 😵 😵 😵

eliska22
15. feb 2013

@dadka212 pekná, pekná 🙂

dadka212
15. feb 2013

@lawli
@eliska22 dakujem 😵 😵

blcha
15. feb 2013

@eliska22 tak to drzim palce aby sa ti pekne podarila @zuzana92101dakujem nabuduce uz bude urcite lepsia 😉 @pristela joj a veru take stretko by som si dala nech vidimako treboa robit tu krivu tortu a nielen tu ale aj vsetko kazdy rok chodime na konikove sretko s marcovkami a teraz by som isla aj s vami to by bolo super teda ak by sme isli ze cele rodiny lebo moj muz zatial nase deti sam nezvlada 😀 😀 😀 😀

mizulienka
15. feb 2013

@dadka212 Dani uplne nadherna je.

adrika202
15. feb 2013

mal to byť červený trakturek z rozpravky,ale je to nejaky hybrid traktorova formula..no hold 3D dopravne prostriedky nie je moja parketa a so zapalom pridušiek už duplom nie... :/

dadka212
15. feb 2013

@mizulienka dakujem Luci 😵

sisix
15. feb 2013

@patka6 pomeranc je vyborny

patka6
15. feb 2013

@sisix no aj ten predavac mi povedal ze je taky štavnaty 🙂 tak som zvedava 🙂 lebo idem robit ovocnu tortu tak myslim ze to k tomu bude dobre 🙂

sisix
15. feb 2013

jj, syn ho ma radeji nez mandle. A jeste touzi po citronu. 😀

andy03
15. feb 2013

babenky profesionaaaaaaalky som zatial len taka amaterka - zaciatocnicka ktora pecie pre rodinku a znamych 😀 😀 😀 😀 😀 a kamaratka ma poprosia ci by som jej na svadbicku neupliekla tortu a chcela by tu tortu ovocnu, bez akejkolvek maslovej plnky..jeden korpus bude coko a druhy citron..poradte nejake plnky, lebo pravdupovediac som vzdy len masielko pouzivala..bojim sa toho ci ked to bude dvoj poschodova torticka nejako nevytlacilo tu plnku alebo co..normalne mi dosla fantazia..asi to riesit zelatinou alebo tak nejako...doma pre rodinku by som si na to trufla bez problemov ale cudziemu ....to asi potrebujem nejaku pomooooooooooc

sisix
15. feb 2013

@andy03 dej na spod pribinacek a vystuz brckem. NAhoru jel jehci krem, treba slehackovy.

andy03
15. feb 2013

@sisix a nani to treba niecim ten krem stuzit?zelatina alebo tak? ja sa toho najviac bojim ze to pod tou vahou vytecie

benjik
15. feb 2013
kleopatris
15. feb 2013

Babulky, chcem malemu na narodky Micky mausa Ten Club House alebo ako sa to vola 🙂 ale len taky mensi na gulatu tortu. Z coho mam urobit tu nozicku aby to tu gulu udrzalo? A tu gulu mozem urobit z tej miesanej hmoty s burizonmi ? Mate prosim vas recept na tu zmes? Dakujem velmi pekne 😵

pristela
15. feb 2013

@ajka82 kraasna ! no ja im vravim na kopie , že ich nerobím , lebo , že potom su s tym problemy a tie cukrarky sa na to hnevaju a nesmie sa to 😀 😀 😀 nuz ale ked chcu presnu kopiu moju tak poviem, že žial niesom tak šikovná a neviem urobiť svoju kópiu 😀 😀 😀 a ani nechcem 😝