Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
22. feb 2013

@aduskatt ten střed jsi malovala??Já bych ho asi udělala celý z hnědé hmoty, ale dort je nádherný. 😉
@maya30 suprové jsou

aduskatt
22. feb 2013

@jakelina ostalo mi zltej hmoty a bala som sa, ze ked pridam dalsiufarbu, tak sa mi rozsype, radsej som to namalovala kakaom...aspon to prevonalo chladnicku🙂)
a dakujem

dadka212
22. feb 2013

ahojte moje včerajsie

jakelina
22. feb 2013

@aduskatt a kdybys přidala kakao??

jakelina
22. feb 2013

@dadka212 krásné a ten divočák jak živý. Ty je pozoruješ někde v lese ne?? 😀 😀 😀

aduskatt
22. feb 2013

@jakelina to hmotu vysusi a rozpadne sa......aspon ja mam taku skusenost........ keby som sa nebala, toez by som to radsej robila tak, ako si povedala, ale uz nejdem do toho sahat, by som musela robit cely stred nanovo zafarbit hneou bielu hmotu a vymenit, asi aj kvet by som si tym znicila☹ musim nabuduce zafarbit menej zltej, aby mi neostalo

luciahromadkova
22. feb 2013

jaj dievcata moje 2 dni nocne, @aduskatt tie 2 ruzove ranunculusy nic moc 😀, uz mam zacatý na 3., tak dufam ze bude krajsi, ale aj tak sa tesim 😵 ...ved hadam sa dopracujem aj ku krajsim a podarenejsim kvietkom
prosim kto chce/ma cas poradit /aj neskor po vikende/ ako dalej na moje kvietky a co zlepsit moc sa potesim a vopred za to dakujem 😉

lucinka83
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dadka212
22. feb 2013

@jakelina dakujem 😀 noooo ešte nie ale v nedelu sa sťahujeme tak dúfam, že sa tam nebudú motať 😅

sticker
22. feb 2013

@luciahromadkova Že nič moc 😅 😝 Podľa mňa sú nádherné 🙂 Ja sa veru s mojimi ľavými rukami k takým nikdy nedopracujem 😝 🙄 😀

luciahromadkova
22. feb 2013

@sticker dopracujes len treba skusit 😉

jakelina
22. feb 2013

@dadka212 tak to máš opožděný dárek k narozeninám to stěhování ne?, Pak pošli fotečky nového bydlení, já to ráda zkoumám, hlavně kuchyně 😀 😀 😀

aduskatt
22. feb 2013

@luciahromadkova peknucke su🙂 a krasna ruzova sa ti podarila

sticker
22. feb 2013

@luciahromadkova Veď hej, len ja som bojko 😀 Snažím sa poctivo čítať, zapisovať čo tu píšete snáď sa na mňa dačo nalepí 🙂

dadka212
22. feb 2013

@jakelina no ešte to nie je úplne dokončené takže fotky až neskôr, ale už sa neviem dočkať 😅 poschodie je úplne zlé, kúpelka sa pokašlala, kúrenie, takže budeme musieť v lete prerábať 😅 och sme to šťastní ludia 😝 ešteže máme zdravé detičky 😵

pralinka25
22. feb 2013

@luciahromadkova noooo mne sa tie tvoje kvietky pacia. hoci tiez neisom kvietkovy odbornik. ale si zober ze to asi nikto zo zakaznikov 😀
a ranunculus mas peknucky si ma inspirovala tiez k vyskusaniu. na akom drotiku ho prosim ta mas?

sticker
22. feb 2013

@luciahromadkova Prosím ťa, máš nejakú obľúbenú stránku, podľa ktorej skúšaš robiť kvietky? Chcela som dačo "vygoogliť" no nejde mi ujo google 😒

zuzana92101
22. feb 2013

@jakelina perfektna lopta, ako ju robis, teda myslim, mas na to vykrajovacku? lebo je to az super dokonale 😉 😉

zuzana92101
22. feb 2013

@maya30 opice su suprove a svadobka naadhera, ukladam si ju 😉

jakelina
22. feb 2013

@zuzana92101 vyřežu z hmoty ty černé a bílé dílky normálně plastovým nožíkem na marcipán podle papírové šablony a pak lepím na dort. Já vždy potáhnu úplně tenkou potahovkou bílou a na to to lepím, aby mi někde nelezl krém. Každý ten dílek objedu kolem dokola kolečkem se zoubky, aby to mělo ty švy.

zuzana92101
22. feb 2013

@jakelina krasna praca, vobec nie je vidiet, ze su vykrajovane, mas asi pekelnu trpezlivost 😉

zuzana92101
22. feb 2013

@luciahromadkova kvietky su krasne, aj farby...mozes byt so sebou velmi spokojna.

uz mi je to trapne, ako tu stale vychvalujem, ale fakt ste sikulky, babulky 😀

jakelina
22. feb 2013

@zuzana92101 podle mě to sková fotka, ale já jsem celkem puntičkář. Očišťuju ty otřepy dýl než to vykrajuju. 😀 😀 😀

zuzana92101
22. feb 2013

Babulky, ten zilkovac na listky je predany, tak este mam tu krajku v ponuke 😉.

mates22
22. feb 2013

Holky, pls, nedělala jste některá, nebo nemáte uloženou inspiraci na dort s goofym (od mickeyho), ideálně ale v mušketýrském, furt nějak váhám, pár nápadů mám ale nějak nevím, nic mi nepřijde úplně super.

bambula1307
22. feb 2013

@maya30 tyyy ta je kraaasna 😀

luciahromadkova
22. feb 2013

@sticker nemam iba som si pozrela nejake postupy na torty od mamy, torty snov, a nieco tu v teme https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipa..., po vikende ti mozem vlozit nejake linky 😉 len mi to prosim pripomen

bambula1307
22. feb 2013

@dadka212 kraasne ukladaaam 😉

bambula1307
22. feb 2013

@zuzana92101 super krasna tankistickaaa 😎 😀