Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
4. mar 2013

@wera.g haa , je vás viac čo čakajú 😀 😀 😀 😀 to nie len kvôli tebe , neboj 😀 😀 😀 ono nemozem ist bo to pojdu na obed a na dlho , prišla by som domov ako zbitý pes unavena a isto by som uz nevládala robiť , preto nemôžem ísť 😝 a mam aj tortičku zajtra piecť , tak neboj 😀 😀 uz som nasla foto len ich musim dat dokopy a vytriedit

mysiatkoo
4. mar 2013

@lussy23 dakujem... na otazku ale odpoved nemam...ved len v decembri som prisla na to,ze sa to da a bavi ma to, tak skusam...

wera.g
4. mar 2013

@pristela 😀 😀 😀 fujha, už som sa zľakla, by som mala výčitky 😅 a čože za tortička ťa zajtra čaká? jeeeeej supééér, ty si zlatinko, moc mi s tým pomôžeš, moc moc ˇdakujem 🙂

njonja
4. mar 2013

@pristela, srdienko, som ti posielala tu adresu na vlnu (uz druhu, lebo ta jedna bola draha) , uz asi dobre pred dvoma mesiacmi..nedostala si moju spravu na FB? Ma to az teraz napadlo, ze si neodpovedala... 😲

tinamk
4. mar 2013

@pristela dakujeem urcite pomoze. moja velmi dobra kamaratka chce pre malu k narodeninam tak sa na to uz pripravujem.. a ten tvoj konisko🙂 je uuplne super... snad sa aj mne tak podari.. si ho robila z mmf? mne sa v poslednej dobe nedari nejak ju zarobit.. neviem ci to bola zla varka cukrikov.. dnes som nakupila 13 balikov v lidli tak snad to bolo vsetko len tym..

pristela
4. mar 2013

@njonja ejha asi nie , musim mrk , mozno si mi niekde zapadla 😅

@wera.g no neviem ci ti to pomoze ani v akej velkosti to sem hodi 😅 výstuž -špajdle boli vlastne len v tych troch hlavnych "paličkách " 😀 čo tvoria akoby trojuholnik na prvej fotke, prosto stred biku , a este v kolesach bol stočeny drôtik, ostatne pak drzalo ked to stvrdlo samé, len "volant " som dolamala pri skladani 🙄 tak ten pak bol drotik obaleny hmotou nakoniec 😅 tie veci na prvom obrazku boli robene den vopred aby boli riadne tvrde , pak poskladat a zas nechat den vytvrdnut , a pedále, sedanka, flaše a volant som modelovala už až na torte , diely som spajala hmota + voda a na dĺžku mal bike 14cm , tak neviem či pomože , myslela som ze to drzat nebude ale normal to bolo pevne a držalo 😕

pristela
4. mar 2013

@tinamk jo aj ja som mala zle várky cukrikov 😝 doteraz mam par balikov z nich doma a ked mam odvahu miesam ich po malom s lidlackymi nech to nevyhodim ☹ pri modelovani koňa želam pevne nervy, mna stal snad rok zivota 😠 a torta tusin do 3kg 😀 modelovany bol z mmf 😉 veci kde ma byt viac hmoty iné ani nepouzivam po skusenosti zo smartflexom , on totiž dnu nevyschne, nestvrdne a potom tie postavicky stale pracuju, sadaju a pukaju 😖 ked viem ze si chcu odlozit davam mmf a ked viem ze to hned zjedia a nestiha to popukať a sadnúť davam smart 😀

tinamk
4. mar 2013

@pristela ja uz som si aj objednala take male vedierko toho smartflexu mandloveho aby som po tych mojich nervackych skusenostiach mala pre istotu doma - inak je chutny. ale lacnejsie na torte podla mna vychadza ten mmf a tiez mi ho kazdy chvali ako im chutil.. sice sa tak neda nafarbit syto kolkokrat ako by som chcela a vela krat vyhodim co mi to vela farby pokazi.. no ale co uz.. 🙂)) a dakujem za postup.. aj rady.. ty mi vzdy pomozes🙂)))

pipka
4. mar 2013

@maya30 tak to som nevidela...ja uz som videla len koniec 😅 😝 ked ich jedla

wera.g
4. mar 2013

jeeeeeeej ty si zlatííííčko, ďakujem moc moc moc !! 🙂 idem ja hneď na to, v stredu na obed majú prísť po tortu - myslíš, že ak spravím z smf flower, stihne riadne vyschnúť? @pristela

pristela
4. mar 2013

@wera.g jasne vyschne, neboj su to tenke veci 😉

@tinamk ak chces syte tak skus pridavat tu bielu čoko , mne to hodne pomáhalo 😉

aduskatt
4. mar 2013

Babenky, ak by niektora chcela keramicke domace fondue pre 4 osoby, pisnite mi do IP. Cena bude cca 9 EUR

sticker
5. mar 2013

@elamaslakova Ďakujem 🙂 Vykrajovátka mám, aj tie pomôcky, aby sa pekne vlnili... len drôtiky nemám ☹ A keďže nie som naozaj v pečení moc zdatná a pečiem len tak pre rodinku, chcem skúšať zatiaľ len tak...bez drôtikov.... 🙂

sticker
5. mar 2013

@wera.g Až mi srdce zaplesalo keď som videla tvoju tortičku 😅 Ja sa tak teším na jar a tá tvoja tortička mi ju pripomenula, nádhera 😵

sticker
5. mar 2013

@lamps Keby si bližšie tak Ti aj hneď pošlem objednávku na kvietkovú 😅 😀

mizulienka
5. mar 2013

Baby, potrebujem poradit, mam oval stredny, idem davat mascarpone plnku, myslite, ze bude mat po naplneni a potiahnuti okolo tych 4,5kg?

mizulienka
5. mar 2013

@katkak23 to som bola na kvetinovom kurze v Bratislave.

@lamps dakujem 😉 no mne sa take krasne usta nikdy nepodarili, skusala som ich tak urobit ale nejak mi to nejde ☹

wera.g
5. mar 2013

jeeeeej ďakujem ti moc za krásne slová, tiež sa moc teším na jar, už nech je tu 🙂) @sticker

dajna11
5. mar 2013

@1zaza krásne,a ten tank,moj mužík by jasal nad tými detailami aký je prepracovaný 😀

mimcak
5. mar 2013

nmáte nejaké inšpir. so stonožkou na vrchu torty?

mimcak
5. mar 2013

@pristela prosím ťa ty si robila 3D mcquina a mal také pekné modré oči ,tie oči si mu malovala? Alebo lepila modra hmota a potom čiernu?

vlada111
5. mar 2013

@nika1985 ďakujeeeem za receptík

elamaslakova
5. mar 2013

@mizulienka Asi nie , bude mať asi menej 3,5 -4kg

vlada111
5. mar 2013

@njonja nádhera, ste mali krásnu párty s krásnou tortou

pristela
5. mar 2013

@mimcak nalepena modra poťahovka, domalovana čierna zrenička a cele pak este štetcom vytieňovane 😉

pipka
5. mar 2013

@mimcak ja mam len tieto

mimcak
5. mar 2013

@pipka Ďakujem mám robiť okrúhlu a na vrchu nejakú farebnú stonožku.

mimcak
5. mar 2013

@pristela no tak to nato som zvedavá ako to ja urobím 😒

mimcak
5. mar 2013

@pipka Ako by ste robili tie bruška stonožke? Ja som rozmýšľala narobiť gulky s punčoviny a obaliť hmotou,alebo iný typ?

dadka212
5. mar 2013

@mimcak mne sa zdá, že je to punčovina....ale ak by nemali byť moc velké tie guličky, tak by som urobila z hmoty...ja neznášam poťahovať minitorty