Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

elienka
10. apr 2013

@zuzana92101 zamiešam sa aj ja do diskusie, pani vysvetli, že ak chce tie torty ako výslužku, doporučuješ jej maslový krém (robím z maizeny, vajíčok a potom maslo s cukrom), ja by som sa toho mascarpone bála. keď si predstavím, že tie tortičky budeš vyrábať, ptom sa budú ešte prevážať, bohviekoľko ich oni budú mať v aute, než sa dostanú po chladničku, potom ich budú rozdávať, a bohviekoľko ich tí ľudia budú mať v aute a kadetade, než sa dostanú po chladničku. takže stále sa oteplia, ochladia, oteplia, ochladia. a to neohovorím o tom, že možno budú prejedení zo svadby, tak sa ku tortičke dostanú tak v pondelok, utorok ( ja sama mám rada zákusky až tak pondelok, utorok ku kávičke, vtedy sú vzácnejšie), nikto ti nezaručí, že to určite zjedia v nedelu.
ešte nad tým pribinákom by som uvažovala, ja som doma jedla mal možno už týždeň, ale je pravda, že tieto tortičky som robila doma ja a stále to bolo v chladničke - žiadne výkyvy teplôt.
ak bude trvať na tom mascarpone, tak jej zdôrazni, ako to majú skladovať, ako to stále musí byť v chladničke, teraz sa má otepliť, aj auto bude viac vyhriate, možno si to sama rozmyslí

zuzana92101
10. apr 2013

@lucula73 a mohla by som ta poprosit o ten receptik? ked nie sem, aspon do IP? moooc by si mi pomohla, nech mam varianty, co je naj. DAKUJEEEM

sisix
10. apr 2013

@aduskatt super dik

zuzana92101
10. apr 2013

@lucula73 najviac sa mi paci, ze pani je ochotna dat tolko penazi za vysluzky, ale je jej vela dat 25e za podlozky pod torty...chce to dat len do krabicky 20x20, cipovy papier a tortu

zuzana92101
10. apr 2013

@pristela veru, ked dam stvorcove, tak to je ovela jednoduchsie, co sa pecenia tyka. zanetka, mozno blba otazka, ale z coho by si robila tie priecinky v chladnicke? ja mam 2 chladnicky, jednu len na torty a druhu klasika nasu v kuchyni, tam to nepomestim, muz by mi doniesol este jednu od otca, tak to uz by boli 3, realnejsie trosku. Ale tie priecinky, to je super napad...

pristela
10. apr 2013

@zuzana92101 ked to chce uz v piatok ona, tak rozhodne nie mascarpone a ani pribinak, presne ako @elienka píše, nevies kto a ako bude skladovat atd.

mamina1978
10. apr 2013

Dievcata poprosiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim tapetku na Micky torticku poschodovu 😉 😉 s vela postavickami..... 🙂 Moj syn bude mat 1. maja styri roky a prosi si taku. 😝 No moje inspiracie v compe su na Micky torty dost ubohe 😒 @pristela poprosim aj teba , ty mas urcite nejake pekne v zasobe 😵 😵 😵 😵

tamianati
10. apr 2013

Dievcata, v com to upiect? v miske??? dakujem

pristela
10. apr 2013

@zuzana92101 taky ten sololit sa to vola ? ja mam doma toho kopec , byva to najviac vzadu na skrinach taka tenka doska atd, to sa da vymysliet hoci čo

@mamina1978 ha 😀 😀 poschodia, farby si pomen ... : viac nemám , mne nejak mickey nikto nechce ☹

pipka
10. apr 2013

@tamianati v 20 cm nerezovej z IKEA 😉

obcansr
10. apr 2013

@lucula73 dakujem moc 🙂

dm1
10. apr 2013

@tamianati podla mna to budes mat v miske moc nizke ked tak miska + forma okruhla klasika na to ale asi by som urobila 2 korpusy okruhle a zrezala to

tamianati
10. apr 2013

@dm1 môžem aj tak - v okruhlej a potom zrežem ... 🙂 dakujééém

levandulka3
10. apr 2013

@mysiatkoo dakujem 😉

muffinka8
10. apr 2013

@tamianati stačí miska + korpus. Ak máš teda recepty čo pekne narastú, lebo ešte si k tomu aj plnku prirátaj, bude to stačiť.

lucula73
10. apr 2013

@zuzana92101 Zuzka,preletela som temu č.2,ale nenašla som ho tam,som v robote,ten recpet mám doma......ale zhruba......2 vanilkové pudingy,250ml šľahačky,300ml mlieka,2 vanilkové cukry,uvaríš v tej šľahačke a mlieku tie pudingy......potom po odstavení dáš do toho 2 biele čokolády,miešaním sa v tom teplom pudingu rozpustia.a po vychladnutí vmiešaš 2 maslá.-....................jedno čo si nepamatám,že koľko cukru,to pozriem doma 🙂
Ja dávam aj polku masla k tým pudingom,do teplého a potom už len 1,5 masla vymiešam s cukrom a pridávam tú hmotu......len musíš mať rovnaké teploty,aby sa ti to nezrazilo 🙂

mamina1978
10. apr 2013

@pristela dakujem 😵 😵 , su tam pekne ksichtiky a akcne situacie postaviciek , tak uz nieco pospajam........ 😉

pristela
10. apr 2013

@muffinka8
@pipka
baby a prečo jej radite misku ? 😕 😕 ved v nej si upecie oblý tvar ako na futbalku a co bude robit s tym gulatym vrchom ? vsak ta krhlicka nema vrch obly ale rovny, to by musela zbytocne zrezavat vela , bo ta miska ma aj boky oble,a co s tym potom ?

@tamianati ja robila kvetinac to je to iste len otocene naopak , upec normalne v kruhovej forme, teda v dvoch, jednu budes mat nizke a potom zrež šikmo, alebo ak mas viac velkosti foriem upec v jednej vacsej a druhej mensej

muffinka8
10. apr 2013

@pristela no mne sa zdá ten vrch oblý, preto tá miska 😕 ale možno je to len optický klam 😀

zuzana92101
10. apr 2013

@lucula73 dakujem ti, ved ked budes doma, potom to staci 😉, si velmi mila, dakujem este raz

mysiatkoo
10. apr 2013

@zuzana92101 tak kalkulacku do ruky a dobre rataj! 😉

mamina1978
10. apr 2013

@zuzana92101 Ohladne tych 65 torticiek to je teda mnozstvo 😝 😝 Obdivujem ta, ked sa na to das .... 😵 😵 😵 😵
No tiez si myslim, ze ty si sikulka, tak tie stvorcove plnene maslovym kremom by si zvladla , teda s pomocou tvojho mm..... 😉 😀 Uz sa tesim na foto, to bude urcite nadhera 😵 😵 😵 😵 Drzim palceky a prajem pevne nervy 😉 🙂

pristela
10. apr 2013

@muffinka8 jj, chapem , podla mna ale je to len opticky klam , inak by nebolo vidiet ten lem hore,bol by za tou gulatou vypuklinou/ z misky/ ktory ma dookola, len pod motylikom a kvetmi ho nieje vidiet, ved ani klasika krhla nieje hore do obluku

muffinka8
10. apr 2013

@pristela ťažko povedať, aký to má vlastne tvar.

pristela
10. apr 2013

@muffinka8 no podla mna to je cista geometria a prosto šikmý válec alebo zrezaný kužel len odfotený zhora-perspektíva je des a hrôza fotiť nieto ešte kresliť , ale ked sa ta krhla rozkresli tak je to jasne - inak chuďa žieňa 😀 😀 sme ju dotočili 😀 😀 😀

jakelina
10. apr 2013

@pristela ty jsi matematik jak hrom 😀 😀 😀

pristela
10. apr 2013

@jakelina ale prt 😀 😀 😀 😀 len som dostala tolko pätiek a štvoriek z kreslenia perspektívy až to bolo do plaču, celá trieda sme vtedy neznášali pol roka školy 😀 😀 😀 to do nas hustili kazdý den ☹ každy den sme kreslili to iste panelaky, kužele, gule, kocky 😝 a to este ako užasne sa kreslí kocka v priestore 😀 😀 😀 a stolička, ho hoooo , som rada že to už nemusím 😀 😀

lokalistin
10. apr 2013

@zuzana92101 a pani chce tie vysluzky rozdavat v piatok?kedze chce torty uz v piatok?pretoze ak v sobotu to akoze kde ich chce skladovat ona?no ja ked mam dve torty uz nervacim,nie este 65. stvorcove by si mala lepsie koli peceniu a plneniu,drzim päste

dadka212
10. apr 2013

@zuzana92101 ja by som takú objednávku nezobrala....sa to nezdá je toho moooooc a to ani do chladničky nevopcháš aj keď máš 2, by si musela mať tú vitrínu na colu 😝 a to je roboty a roboty...už len to dakujeme napísať na 65toriet sa nezdá ale to trvá teda dlho aspoň mne 😅 jedine ako @pristela radí, že nahovoriť na štvorcové aj tak je toho moc...sa zbesníš si vezmi kolko trvá urobiť jednu tortu a nie 65 to je skoro to isté či je malá či velká trvá to v podstate rovnako dlho aj keď sú jednoduché 😝

zuzana92101
10. apr 2013

@mamina1978
@mysiatkoo
@jakelina
@lucula73
@pristela
Tak, volala som s pani, dohodla som sa na maslovom vanilkovom kreme, ale tie maliny tam chce mat aj cez mrtvoly 😀 a navrhla som jej, ze spravim jej 1/2 a druhu bude dobre, ak da spravit niekomu inemu...ze to je vela pre jedneho cloveka a suhlasila!!! Jupii, takze mam robit 30ks, co uz mi pride ze uuuuf. Este musim ten krem nejaky mnam najst, lebo ja ked som robila zo zlateho klasu, vzdy sa mi tam nejake zrazeninky spravili, aj ked som mala rovnaku teplotu...ale z toho, ako ten klas stuhol, no nebolo to hladucke. Potom tu niekto radil, ze treba este do tepleho pudingu dat roztopit maslo...tak skusim asi aj tak.
No ale budem musiet robit okruhle... 😝 😝 😝 😝