Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
24. apr 2011

@vinka ty si poklad 😵 si ma zachránila pomohlo vymiešať nad parou 😵 ďakujem ešte raz moc moc moc 🙂

jakelina
24. apr 2011

Všem přeju krásné velikonoce strávené s rodinou v klidu a pohodě. 😉

jajuuus
24. apr 2011

@jakelina aj tebe a tvojej rodinke 😉

lussy23
24. apr 2011

@reruna @dada78 @mrka2 @andriss23 @gabika11 @katulkaaaaaa - krásne torty, dievčatá a prajem príjemné prežitie sviatkov

vinka
24. apr 2011

@dadka212 hej viem,že som poklad len kopať a kopať 😀 😀 😀 😀 nie len čítam koňa.Tu to raz niekto písal a ja sama som to už robila a vyšlo to 😉

gabika11
24. apr 2011

@lussy23 dakujem, ale s vami sa to neda porovnat, ale myslim, ze kazda z nas, co pecie a zdobi tortu, tak to robi od srdca, takze v kazdej torte je aj kus z nas 😉
A tiez Vam vsetkym prajem prijemne velkonocne sviatky 😉

bzucinka2
24. apr 2011

prekrasne torticky sikulky ste 🙂

jakelina
24. apr 2011

Moje perníčky co jsem dnes nachystla na velikonoční stůl pro návštěvu. Snědly se všechny a už nejsou ani ty pečené misky 😀 😀 Tak musely chutnat.

benjik
24. apr 2011

Ahojky, po delší době vám sem přidávám svoje poslední výtvory. Hello Kitty je první můj malovaný perník pro dcerku na koledu ( ještě se mám hodně co učit) a ovce je klasický piškotový korpus s karamelovým krémem pro nás na velikonoce.
Všem vám přeju krásné prožití velikonočních svátků a at vám to dobře peče.

zuzana124
24. apr 2011

Ahojte šikulky, dlhšie som tu nebola, všetky tortičky veľmi chválim
@dm1 tá svadobná s tými žabkami je nádherná, tie postavičky sa ti veľmi vydarili

Ja pridávam svoje tohto týždňové tortičky (tento vláčik je plastový)

mrka2
24. apr 2011

@lussy23 dakujem, krasne sviatky aj tebe a aj ostatnym dievcatam 😉

misa1982
24. apr 2011

Vesele Velikonoce vsem i kdyz tady moc nechodim ale jste hodne vzdy poradite!Dekuji 😵 😵

zlatat
24. apr 2011

Ahojte,

jééj aké krásne tortičky pribudli, holky vy fakt neleníte a pečiete a pečiete ... 😅

Ja som teraz robila len jednu aj to slanú pre nás na zajtrajší Veľkonočný stôl

Týmto vám prajem krásne Veľkonočné sviatky, plné porozumenia, pohody, veľa vody aby ste boli stále mladé a krásne 😀 😀

My tu máme riadnu búrku - hrmí, blízka sa o 106 a deti sa boja ako čert kríža 😀

zuzana124
24. apr 2011

@zlatat krásna slaná tortička, hneď by som si z nej dala 😉

jakelina
24. apr 2011

@benjik
@zuzana124
@zlatat krásné, mňam mňam

reruna
24. apr 2011

@jakelina ty perníčky jsou úplně perfektní, obdivuju tu trpělivost, já ji na to zdobení nemám...a prý se snědly i misky 😀 😀
@benjik náhodou je ta kitty perník moc pěkná! a ovečka taky!
@zuzana124 všechny se moc povedly!
@zlatat krásná je ta slaná! fakt super
tak já jsem ještě dneska dělala jahodové poháry s tvarohovým krémem a vyzkoušela jsem konečně tu struktur folii na čokoládovou polevu, dělá se s tím fakt dobře a je to efektní

zlatka10
24. apr 2011

@zlatat tak touto si si ma úplne získala, konečne niečo slané, ja som už presladená až-až, dnes som nemohla ani jesť, z toho pečenia stále len misky, varešky a zvyšky vyjedám... mňam, táto je super! Krásne sviatky a oddych celej rodinke prajem 🙂

alicc
24. apr 2011

ahojte,
aj ja vam zelam krasne velkonocne sviatky 😉
@zlatat krasna slana torta, obdivujem ta 🙂

zlatka10
24. apr 2011

všetkým vám šikovniciam od a po z (nebudem menovať, aby som žiadnu z vás nevynechala, čo by ma mrzelo) ďakujem za inšpirácie, nápady, krásne fotky, odkazy na stránky, lebo bez vás by sa mi nepodarili tortičky, ktoré sú krásne aj vďaka vám. Prajem krásne Veľkonočné sviatky! 🙂

ikula2
24. apr 2011

@jajuuus iba teraz kukam na tu tortu s rybarom 😕 😲 😲 ja odpadnem uuuuuuzasna a ta postavicka no klobuk dole pred tebou, prosim to to si ako dlho zdobila 😲

ikula2
24. apr 2011

@reruna mnamka tie pohare a ta coko to si robila dvojfarebnu?

reruna
24. apr 2011

@ikula2 ano nejdřív jsem dala bílou čokoládovou polevu a pak tmavou

ikula2
24. apr 2011

@reruna prosim ta to ale nie je cokotransfer, to je folia a da sa pouzit viac krat alebo je to tiez jedenkrat ako cokotransfer

reruna
24. apr 2011

@ikula2 ne to není čokotransfer, to je struktur folie a dá se to používat opakovaně a dá se to i na marcipán otlačit, je to tohle http://www.cukrarskepotreby.cz/cze/produkt.html...
jen na to natřeš čokládu a necháš ztuhnout a pak to sloupneš

jakelina
24. apr 2011

@reruna četla jsem si to, že může být čokoláda teplá maximálně 17 stupňů. Jak to děláš???

jajuuus
24. apr 2011

@ikula2 ďakujem 😉 no potrápila som sa s tým trošku... rybára a všetky ostatné "ozdoby" som robila cca 5 hodín 😀 no a kým som si urobila MMF (s tou poťahujem tortu, ozdoby robím so smartflexu), potiahla tortu, spravila jazierko a nainštalovala všetky ozdoby, tak to ďalšie cca 3 hodiny 😀 celkom som sa vybavkala... mohla som si aj viac pýtať za ňu... za toľkú robotu 😀

daducha
25. apr 2011

Ahojte,
tak cerstvo v posteli stuuudenou vodou oliata pridavam svoje 2 posledne torticky.
Chcem pochvalit vsetky ostatne torticky co ste popridavali,su uzasne .. 😵 😵 😵
@zlatat ta slana vyzera fantasticky
@jakelina krasne, do tohto sa zatial nepustam ... 😝 ,keby ma aj to chytilo ,tak by som nestihala ani zit 😝

Ozaj chcem sa Vas opytat na nazor. Oslovili ma z jednej cukrarne aby som patrila medzi ich dodavatelov tôrt.Popravde povadane, velmi sa mi do toho nechce,takto som si ja sebe panom a potom uz by som musela piect aj keby sa mi zrovna nechcelo 😒 .Rozmyslam ze sa aspon porozpravame o podmienkach, no viac menej to asi odmietnem.Alebo nenastupit po MD do prace a venovat sa iba tortam? Co by ste robili? Na rozhodnutie mam tak mesiac casu a netusim ako dalej ☹
Dakujem

pass
25. apr 2011

@jakelina @benjik @zlatat @reruna @daducha a ostatné baby - nádherné !!! 😵

dada78
25. apr 2011

@reruna nádhera 😵 😵 😵 dala by sa tá štruktúr folia použiť aj na marcipán - vyvaľkať na tom vzor ? je to veľmi pekné 😉
@daducha krááásne tortičky 😵 veru si šikulka, zlaté ručičky máš, kľudne by si sa tým mohla živiť 😉 a ponuku by som zvážila, či sa Ti to finančne bude vyplácať a určite by som si dohodla nejaké pravidlá, napr. koľko max za týždeň 😎
@zlatat mňááám 😝 😝 😝 😝 😝 😝
@zuzana124 @benjik krááása 😉 😉 😉
@jakelina my sme s Maťkom veru tiež pojedli medovníčky, nemali sme také krásne ako Ty alebo @dm ale zato veľmi chutné, odkedy som skúsila recept od @dadka212 iné ani nepečiem 😉
https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/recepty-...

vlada111
25. apr 2011

@daducha podľa mňa si daj pozor, aby nečakali od teba nízku cenu za kvalitné domáce korpusy a maslové plnky, pričom vieš akú kvalitu ponúkajú cukrárne. Oni tiež musia mať na tvojich tortách zisk, aby to nebolo na úkor tvojho zárobku. Opýtaj sa ich koľko tort do týždňa budeš robiť a koľko ti dajú províziu. Ľahko si zrátaš koľko teraz zarobíš za mesiac alebo týždeň a koľko cez nich v pomere k počtu urobených tort.