Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daducha
11. júl 2011

@lusil2005 ja to tak robim bezne a je to super,odporucam.Ovela lepsie ako ciste maslo s cukrom 😉

desmodka
11. júl 2011

moja prva, snad budu pribudat aj dalsie 😅

daducha
11. júl 2011

babulky, dakujem velmi pekne za vsetky pochvaly, velmi si to vazim a veeelmi ma to tesi 😵
@zlatat velmi, velmi drzim palceky nech sa zadari a vsetko dobre dopadne,no a ked bude dievcatko 😵 tak ti to pekne doplni dom plny chlapov 😉 .Dievcatko by som aj ja hned brala, len manzel uz velmi nechce 😒

ikula2
11. júl 2011

Dievcata poprosim radu 5kg torta kruh sa viac hodi do 28cm formy ci 30cm formy, vyzdoba tam bude jednoduch len dietatko v kosiku v strede.

vlada111
11. júl 2011

@gabika11 ďakujem za radu, určo skúsim 🙂

lusil2005
11. júl 2011

@cigaretka5 ale tu nejde o vypocet ceny suroviny * 300%. tu ide o vypocet suroviny + hodiny nad tym stravene * hodinova sadzba.

lusil2005
11. júl 2011

@ikula2 ja by som dala 30. z 26 cm formy mavam tak okolo troch kil...

lusil2005
11. júl 2011

@zlatat aj ja velmi velmi velmi silno drzim palce!!!!!

broucek2
11. júl 2011

@ikula2 dala bych do 30
@zlatat určitě to příště dobře dopadne, budu držet palečky

Holky, co vy na to? Sice to není originál, ale za tu cenu uvažuji o objednávce http://cgi.ebay.com/20-pcs-Sugarcraft-Cutter-Pl...

katy1979
11. júl 2011

@cigaretka5 joj na torty od mamy sa tolkokrat riesili ceny a co sa baby boja vypytat viac. myslim ze vacsina z nas ak ma 10-15eur zisk na jednu tortu tak to je vela. ja ked si to velakrat vypocitam a zapocitam k surovinam naklady na elektrinu tak zistim ze moj zisk bol nulovy ci ak vyskrtam zakladne veci tak mozno par eur. Co to je 10eur za niekolko hodin prace? teraz za toho kona som si vypytala o nieco viac.
co som pozerala cukrarne beru tak 18eur za kilo torty. baby tak vacsinou 10eur za kilo.
jednoducho ta baba bud fakt robi bez zisku alebo ma tak lacne suroviny. ak mala ta torticka cca 2,5kg tak za 20sa tó realne da urobit. ja napr. tie krtkove ci kittynu to bolo vsetko za 30eur a vaha do tych 4kg.

Ale tak napr. jeden priklad. kamoska sa mi ozvala ci upeciem tortu ich skolkarom na rozlucku. potom zasa ze riaditelka povedala ze netreba. nakoniec si dali urobit u nas v meste v jednej nemenovanej cukrarni ze za 1kg malu torticku platili 20eur. tak ked riaditelke povedala ze za prsia velke ako svet platila u mna 50eur tak bola radsej ticho.
Tiez peciem pre zabavu ci je to pre mna unik a forma relaxu z kazdodených starosti ale tak ako sa baby zhodli tato robota nebude nikdy zaplatena.
myslim ze za 10eur za niekolkohodin prace by nikto rano ani z postele nevstal a nieto aby za to isiel do prace. a urobit tortu netrva hodinu ci dve.
ja platim u kadernika aj 100eur. a preco? lebo som strachopud ist niekam inam a hlavne viem ze mu mozem plno doverovat a nekladie mi otazky typu ako to urobime. sadnem a za dve hodiny vstanem bez zbytocnych otazok. cenim si jeho pracu

broucek2
11. júl 2011

@katy1979 kamarádka si jednou počítala, kolik je její hodinová sazba a vyšlo jí to 20,-, takže dortami bych se živit určitě nechtěla

lukika
11. júl 2011

@gabika11 a ty ho odkiaľ máš otáznik lebo mne sa páči ten tvoj vzor so zlatým a našla som ho iba v to jednom e-shope prosím pošleš mi nejaký link ako sa to robí strašne sa mi páčila tá tvoja torta s trubičkami

mizulienka
12. júl 2011

@jakelina objednavala si ten roll decor icing? tam bolo, ze sa nerosi v chladnicke? fuuha taku by aj mne trebalo 🙂

@lusil2005 to maju aj RDI special? uz si aj skusala ako sa s tym teraz v tych horucavach robi?

mizulienka
12. júl 2011

@lusil2005 ja robim s tymi odrezkami a podla mne je to super, a sa mi zda, ze torta je vzdy aj rovnejsia, predsa je to taka hustejsia konzistencia.

gabika11
12. júl 2011

@lukika ja som to kupila v malom obchodiku v Ke na alvinczyho ulici, opis postupu a diskusia k tejto teme je tu http://www.tortyodmamy.sk/content/chocotransfer-3 pre inspiraciu tato http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=19113&ord... je krasna,
tu je aj video

https://www.youtube.com/watch?v=n1uhHZObNh8
tica
12. júl 2011

fu baby tak včera tu bolo niejako husto 😅 no ak sa ľuďom zdá že robíme torty draho a nechcu zaplatiť toľko za tortu tak nech si ju ani neobjednavaju a nech si urobia sami doma 😉 mne sa tiež už stalo že pani si u mňa objednala tortu a potom ju zrušila použila rozne vyhovorky ale prosto jej išlo o to len že mam draho a že si myslela že najde niečo lacnejšie no nakoniec sa vrátila ku mne a objednavku si obnovila 😉 beriem to každy dnes pozera na peniaze kde ho to víde lacnejšie ... ja osobne by som toľko za toru nikdy nezaplatila a preoto som sa pustila do pečenia a ku podivu ma to začalo aj bavyť 😀
inak krásne torty pribudli len chválim všetky šikovnice
@estterka čokoladove pudingy 😉
@broucek2 prosim ťa koľko to víde na eura? ja by som si tiež s tamať chcela poobjednavať ale bohužial cudzie jazyky su moja slaba stranka už od zakladky takže budem musieť ostať verna asi len slovenskym stárnkam s cukrarenskymi pomockami

zlatat
12. júl 2011

@ikula2 ja by som dala 28 ... ja mávam z 24-ky 3,5 - 4 kg torty závisí to od množstva ozdôb a od toho, či ide do torty aj ovocie
@daducha
@lusil2005 ďakujem holky. Vo štvrtok idem na hematológiu - či náhodou nie je problém tam. Som strašne zvedavá, aké budem mať výsledky.

Ináč aj moja kamoška potiera vrch torty s krémom a odrezkami a má nádherne rovné torty ... tento týždeň to skúsim aj ja na okrúhlych.

zlatat
12. júl 2011

@tica je to presne tak ako píšeš ... ak sa niekomu nepáčia ceny, tak nech ide do Tesca pre ten humus a bude to mať lacno. To je to, že na Slovensku si ľudia nevedia vážiť ručnú prácu a to, že dávame do toriet kvalitné suroviny.
NO na druhej strane je to aj o platoch - ani ja by som nedala 40 € za tortu, aj preto som sa na to dala - hoci druhý a omnoho vážnejší dôvod bol, že mi nikto nevedel upiecť bezlepkové a nemliečne torty a mne bolo môjho syneka strašne ľúto, keď sa na nás pozeral ako sa my napchávame tortou a on ju nemohol.
NO a prišla som na to, že ma to strašne baví a konečne sa na RD môžem nejako realizovať

zlatat
12. júl 2011

@gabika11 krásna, aj ja som nedávno prvýkrát robila s čokotransferom a bombovo to vyzerá - konečne bola moja čokoládová torta pekne rovná na bokoch 😀 😀 😀 😀 a každý si myslel, že som ten vzor maľovala štetcom 😀 😀 😀 😀

jakelina
12. júl 2011

@mizulienka ano objednala, už mi dnes přišel.
Speciální hmota pro potahování cukrářských výrobků. S Roll Decorem Icing se dobře pracuje, protože je plastický, snadno se rozvaluje a při potahování nepraská. Snese i vlhké prostředí lednice, z výrobku neslézá. Díky své sněhobílé barvě se hodí i na svatební dorty. Přibarvením docílíme krásných sytých barev.
Tady to tam píšou.

anjelicek26
12. júl 2011

Prave hladam na nete take male kliestiky (?) ktorymi sa robi na okruhlej torte hore taky pekny vlnovkovy lem.... nemate fotku, ako to vyzera? Ako sa to vola? V anglictine by to bolo uplne najuzasnejsie. Ale ked tak prelozim. Len momentalne fakt neviem, pod cim to mam hladat.

reruna
12. júl 2011

@mizulienka našla jsem radu, jak předejít orosení potahovky v chladu - dát na dort kornout - čepici - z hedvábného papíru, prý je to zaručené, ten papír pak vtáhne tu vlhkost do sebe.
@jakelina jsem zvědavá, jak budeš s RDi spokojená, já jsem byla moc, oproti mmf - akorát na ozdob teda je mmf lepší, ale jak jsem vyzkoušela WI nebo smartflex, tak RDI už ne, akorát je teda levnější, ale nechutnalo mi a je lepivé.....a ozdoby z něj nedrží dobře

reruna
12. júl 2011

@cigaretka5 jsem ráda, že dort jsi za tu cenu dostala pěkný a dobrý. Ale víš, jak jsi psala, že nevíš, kolik stojí suroviny atd. tady ale nejde jen o suroviny, sama dobře víš, že když si je nakoupíš, tak se z nich ten dort sám neudělá 😅 ta paní si asi své práce neváží, když pracuje jen za cenu surovin ( a to teda nepočítám energie, opotřebování spotřebičů, nákup pomůcek, barviček atd. ), a to je škoda, protože její práce je opravdu pěkná. U nás každý řemeslník bere za 1 h práce v přepočtu asi 10 euro - a to je čistě jen práce a jeho čas, ne součástky atd. Při pečení dortu stráví každá určitě více, než tu hodinu - tak o jakém okrádání tady mluvíš? Moje kadeřnice na malém městě si vezmě za 30 minut práce 350,-Kč.
A abys zase nepsala něco o potrefené huse - já na zakázku nepeču, ale tady se mi nedalo neozvat 🙂

lusil2005
12. júl 2011

@mizulienka ja som zvyknuta na mmf, cize mne je aj ta specialka makka. urcite je maksia ako PDT special. a vraj je belsie. podla mna to bude na chladnejsie pocasie uplne super.

lusil2005
12. júl 2011

inac zienky, toto nieje len o peceni... vsetky rucne prace sa daju len velmi tazko zaplatit. malokto si uvedomuje kolko energie a lasky ide do vyrobku ktory je tvoreny rucne a so srdcom... ja som to zistila pri siti babik. babiku som robila tak dva dni, a vzdy ked som isla okolo nej, som ju pohladkala, pomojkala... proste si k tomu clovek normalne vytvori puto. ale nemozem si za to vypytat ani 5 eur za hodinu prace, lebo by to bolo nezaplatitelne... proste som to brala tak ze aspon ze sa mi zaplati material 😀 😀 😀

anjelicek26
12. júl 2011

@tica - jej dakujem, len teraz zistit, ako sa to vola u nas 😕

zlatat
12. júl 2011

@lukika ja som čokotransfer kúpila na stránke www.formicky.sk ... kukni na moje posledné torty, tá hnedá s ružovou pivónkou je tiež čokoládová a po bokoch je čokotransfer

jakelina
12. júl 2011

@reruna no uvidím, teď nemám žádný dort, ale budu to míchat s MMF a tak to snad bude dobré. 😉 Chci to hlavně kvůli barvení, já se vždycky natrápím, když dělám barevnou potahovku a nejde mi to zabarvit. Hlavně kvůli tomu, chci zkusit nějakou hmotu kupovanou. Jako správný lakomec, jsem začala u té nejlevnější 😀 😀 😀

lusil2005
12. júl 2011

Heh baby, teraz mi pisala jedna zienka, ze krasne torticky robim, a ci sa daju aj objednat, a ze velkost by nechala na mna ale ze by sa chcela zmestit do 20 eur za tortu... 😅 a to chcela cokoladovu babke na 80-ku 😕