Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajuliaa
27. júl 2011

@mizulienka objednavala jsem krabice na poschodove dorty (jsou ruzne, maji vysku 20-25 cm). Myslim si ze by dort mel byt zabaleny s hygienickych duvodu.

katy1979
27. júl 2011

@mia1111 vsak je to krasne nikto sa ti tu nema preco smiat.

katy1979
27. júl 2011

@ajuliaa hod link to prvykrat pocujem ze take existuje

lamps
27. júl 2011

@mia1111 a prečo by sme sa smiali, nie je ani najmenší dôvod. Ružička a aj macko sú veľmi vydarení 😅 😅 😅

mia1111
27. júl 2011

@katy1979 - ďakujem... keď mne tieto moje prvé minidielka pripadajú smiešne, oproti všetkým vašim krásnym ozdôbkam a tortám 😅

lusil2005
27. júl 2011

@katy1979 ja som tiez este ziadnu knizku nedostala na mial ☹

mia1111
27. júl 2011

@lamps - ďakujem 😵

katy1979
27. júl 2011

@mia1111 smiesne? a na to si ako prisla. vsak vyzeraju velmi dobre

mia1111
27. júl 2011

@katy1979 😅 😅 😅 To som celá ja 😅 😅 😅

dm1
27. júl 2011

@lusil2005 dakujem! a ano tie krajky su tiez stencils skoda ze ich nemali ked som ja objednavala ☹ . Dost sa to tam ale meni ja sa bojim ze ked teraz neobjednam potom uz nebudu....

a ja som dostala zatial jednu knizku na mail s tymi deckymi tortickami od Alana Dunna este nie

dm1
27. júl 2011

@daria77 jasne ja ho robim iba z MMF

dm1
27. júl 2011

@mizulienka ja nedavam do krabice lebo ako lusil pisala je to uplne jedno ci je alebo nie je v krabici dolezite je ako ju drzia. Ja som zase toho nazoru ze kolkokrat sa moze torta poskodit prave ked sa vybera z krabice ked je tak akurat aby sa nehybala. Ale co sa tyka prepravy v kufri ja zase mozem len odporucit teda vtedy dam do krabice a zaprem niecim aby to nebehalo po kufri ale mne sa tak osvedcilo ked my sami na dlhsie vezeme lebo na rukach si to clovek naklana a hentak je to stale na rovine a keby sa trosku posunula tak je v krabici a nic sa nestane. Aj tie velke tazke si davaju do kufra ved kto by drzal 10a viac kilov na rukach v aute to by skor tomu ublizili veru

mia1111
27. júl 2011

@dm1 - že tortička zo zbytkov - veď je neskutočne nádherná 😵 😵 😵 . Máš úžasný cit pre detaily... 😉

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 anoooo ten pocit poznam!!! 😀 😀 😀 ale ono to tak ako na potvoru fakt byva, ze dlho po niecom poskulujem, vaham, a ked sa rozhodnem ze idem kupit, tak je to fuc!

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 dani ty na aku hrubku valkas MMF ked ides potahovat?

katy1979
27. júl 2011

no my davame krabicu na predne sedadlo a to posunieme dopredu pokial to krabica pusti takze sa ani nehne. zatial sa nikto nestazoval ze nedoviezol tortu v celku.

mizulienka
27. júl 2011

dakujem dievcata...na piatok mam 2 torty a kamoska mi pisala, ze posiela len muza, tak som si nevedela predstavit, ze ako to sam chudak odnesie, ked bude aj soferovat 😝
ale tak, ked v krabici v kufri to znesie, to by mohlo byt super, zajtra pozriem nejake v obchode. dakujem za nazory baby 🙂

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 no tie velike by som asi aj ja dala do kufra, to len draheho som tyrala s tou polovnickou ked ju hodinu a pol drzal na rukach 😀
ale ked to niekto drzi v rukach, lepsie pruzi. v kufri to chyti otras z kazdeho hrbolu na ceste 🤐

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 jaaaaaj cez stencils sablony sa da robit aj bielkovou polevou????? 😕

dm1
27. júl 2011

@lusil2005 ano vraj da sofi07 robila tak ale tato cera hmota je super rychla nemusis nic slahat dlho ako bielkovu polevu

dm1
27. júl 2011

mne ked prisli pre tie svadobne s orchidejkami tak zenich privolala vytah tortu v jednej ruke /8 kilovu!!!/ a tak to naklanal ze skoro orchideje o vytah roztrepal. Som aj dychat prestala. a on ze klidek sak ked uz zaplatil tak to bude naneho 😝 . No nechapacky som mala. Niektori tiez len to kufra slahli bez nicoho ani nezabezpecili nic 😲 . Ale ked povedia tak ja mavam doma krabice - prepravky co robim z toho podnosy tak im dam ale vacsina berie len tak

dm1
27. júl 2011

@lusil2005 co ja ti viem ako sa zadari 😅 . Ale vacsinou tak asi 3-4mm

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 to fakt? no budem sa to ja musiet naucit valkat na hrubsie... ja nech sa snazim jak sa snazim, vzdy mi z toho vyjde 1-2 mm a potom sa to neda riadne kliestikovat 😒

lusil2005
27. júl 2011

@dm1 hehe typicky chlap. si mu mala povedat ze sa nebojis materialnej ujmy, ale ta psychicka je niekedy horsia!!! 😀 😀 😀

dm1
27. júl 2011

@lusil2005 no to veru neokliestikujes take tenke. tak 3 mm su asi najcastejsie aj ked ono sa to takzko meria lebo ine to mam v strede ako na krajoch to sa neda presne povedat

dm1
27. júl 2011

@lusil2005 no ten chlap viezol k nam moju svokru lebo su z jedneho mesta a ta mi hovorila ze viezol aj zakusky a este jednu tortu v kufri a ked tu zastavili tak vsetky zakusky v sebe sa mu to zviezlo tak to napravali 😝 . Som zvedava ako ta torta dorazila do ciela veru 😲

daducha
27. júl 2011

@dm1 mohla by som ta poprosit o recept na cera hmotu na stencils? Ja som ho zatial skusala iba s praskovou farbou. Dakujeeem

lencza
27. júl 2011

jdu se pochlubit - tedy jestli je vůbec čím 😉 😉 .........moje poslední výtvory, je to hodně amatérské, ale pro naši potřebu dostačující.......u Kitty se mi mázla i podkladovka, jsem to nechala málo uschnout 😒 😒 😒 ségra ji chtěla pro neteř na dort a byla to rychlovka, tak to takhle dopadlo - prý dort si udělám sama, ale marcipán už neudělám 😲 😲 😲

reruna
28. júl 2011

@lencza ta postavička jse super

katulkaaaaaa
28. júl 2011

@mia1111 nadhernw na to ze je to prve mas talent 😉
baby aj chcem knizku prosiiiim katka.staskova@gmail.com dakujem 😵