Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
30. júl 2011

@vejinka uvaríš 300ml mlieka so zlatým klasom a vanilkovým cukrom na hustú kašu nechaš vychladnúť, po vychladnutí si zmiešaš polovicu masla s jedným tvarohom (ja dávam jemný hrudkovitý) a práškovým cukrom podla chuti, pridáš to do vychladnutého pudingu a poriadne vymyxuješ...

bzucinka2
30. júl 2011

@mia1111 tak urobis 3-poschodovu pre kazdeho jednu 🙂
@petusko ja som ho kupila omylom a hned som aj ten krem urobila po dohode so zakaznickou 😉
@ikula2 ja som ich uz videla aj v bille 😉
@broucek2 ja som teraz robila 1 tvaroh´+1 kysla smotana+1 vanilkovy cukor+100 g cukru+1 jemna zelatina a bol super, tak myslim, ze mieto smotany mozes dat jogurt a bude to super a cenu podla vahy ako berieme vsetky pokial je to cudzi a ak je to kamarat tak mu spusti z ceny 🙂
@mrka2 super, tatko Janko je najlesi 😀
@mrka2 v bille je este v akcii a u nas k nim maju aj receptare 😉
@gabika11 uzasne, to si tie male huslicky robila rucne??? 😨

vejinka
30. júl 2011

@dadka212 dakujem pekne tym potom mozem aj ponatierat ci radsej len maslo s cukrom?

dadka212
30. júl 2011

@vejinka http://www.tortyodmamy.sk/hasicske-auto-s-rebrikom

potri iba maslo s cukrom inak sa ti bude poťah topiť a zlezie ti dolu alebo sa roztečie na torte

jakelina
30. júl 2011

@mizulienka krásná, budou určitě nadšení. 😉

dadka212
30. júl 2011

@mizulienka krásne sú 🙂 a miešala si to na túto tortu tú čokohmotu so SFV?

bzucinka2
30. júl 2011

@idris super, aj ja mam robit na koniec augusta nejaky bubon podla obrazku 🙂
@yamahafazer sexy a jedna bradavka je tmavsia, ci to len tak odfotilo? 🙂
@zlatat tak sme si sedeli na vedeni vcera dve 😀 😀 😀
@weirdo netusm, ae podla mnasa jej nic nestane, aspon zakuskom sa nic nestalo 😉
@mizulienka paradna, tie auticka ako skutocne 🙂

vejinka
30. júl 2011

@dadka212 uf je to nadhera len skoda ze z predu nieje fotka ale na take nieco si veru netrufam aj ked to vyzera neskutocne jednoducho.uvidim co to nakoniec bude.

dadka212
30. júl 2011

@vejinka vpredu je len biely obdlžnik akože okno a možno stierače 🙂 rebrík nemusíš takto robiť stačí klasický 😉 nie je to velmi zložité 🙂 jedna z najlahších 3D tortičiek

mizulienka
30. júl 2011

@dadka212 este nie, lebo nevysiel mi krem, skusala som ten od lusil, ale vobec mi nechce stuhnut slahacka, ale vobec, je ako voda...skuala som tu pilos, tak neviem, ci to je slahackou? 😕
dala som to este do chladnicky a skusim potom....
neviem, ako to potom upotrebim, je mi luto vyhoditl to...nevies, aky krem by som z toho mohla urobit?
je tam biela cokolada roztopena v slahacke...

dakujem vam vsetkym za lajky 🙂)

monika_123
30. júl 2011

@mizulienka toto sa aj mne stalo minule ked som chcela robit ten parizsky s bielou cok. vooooooobec to nehustlo,ako voda presne

dadka212
30. júl 2011

@mizulienka to mi ani nehovor, akurát idem skúšať ten krém na zajtra...šlahačkou to asi nebude mne sa krásne podaril krém ale z varovej čokolády, skôr si myslím, že je to čokoládou alebo si možno ten krém "prešlahala" mne sa to stáva často 😝
ja som chcela vyskúšať aj tento recept: 250 ml šľahačky., 200 g bielej čokolády., vanilínový cukor., 6 žĺtkov., 100 g práškového cukru., 300 g masla
Šľahačku a vanilínový cukor zohrejeme, aby sa cukor rozpustil, potom pridáme bielu čokoládu a miešame, kým sa neroztopí. Žĺtky s cukrom vyšľaháme na hustý krém, a keď je dostatočne spenený, pomaly prilievame zohriatu šľahačku s vanilínovým cukrom a čokoládou. Celý krém ďalej šľaháme až do zhustnutia nad parou. Hotový hustý krém prelisujeme cez sitko a necháme vychladnúť. Maslo šľaháme kuchynským hnetačom veľkou rýchlosťou asi 15 minút, kým nie je biele a spenené. Vychladnutý šľahačkový krém s čokoládou postupne pridávame do masla počas šľahania.

gabika11
30. júl 2011

@bzucinka2 diky, ano tie na ktorych su pismenka ano, ale kedze som vyrezavala nozom, velmi pekne nie su, ale co uz... 😉

mizulienka
30. júl 2011

@dadka212 uz je to v pohode, znovu som ju zohriala, nechala vonku vychladnut, dala do chladnicky na 3 hodky a vyslahala a uz to islo, baby ten krem je neskutocny, fakt nebicko v ustach 🙂

lusil2005
30. júl 2011

@reruna nieeee ja nehovorim ze mi nechuti! je dobra, fakt. len napriklad ta mascarpone mi chuti viac 😅

dadka212
30. júl 2011

@mizulienka super tak idem na to...to je s tým mascarpone, že? ja idem robiť polovičnú dávku, polovicu urobím parížsky a polovicu ten biely parížsky s mascarponne 🙂 poťah bude čokohmota, som zvedavá či sa podarí ako chcem 🙂

lusil2005
30. júl 2011

@mizulienka uff, ja som ju robila uz tri krat a zatial sa vzdy podarila. robila som ju aj z rajo slahacky, aj z pilos slahacky - tej 33 %-nej. aj si ju nechala zovriet tu slahacku? a ako dlho si ju mala v chladnicke? a dala si aj stuzovace?

lusil2005
30. júl 2011

@mizulienka uff, az teraz citam ze sa podarilo. tak som rada!!! 😅

dadka212
30. júl 2011

@lusil2005 akú čokoládu dávaš? ja mám milku bielu

lusil2005
30. júl 2011

@dadka212 jj aj ja som davala bielu milku.

dadka212
30. júl 2011

@lusil2005 super dík, tak hádam sa mi to podarí 🙂

mrka2
30. júl 2011

dakujem vam vsetkym!

@reruna no to vies, ked sa mi nic nechce,tak potom sa tak vyhrazam,ze s tym seknem,ale asi nieee, zatial... 😀 uvidim,co budem hovorit o tyzden po futbalke 😝

lusil2005
30. júl 2011

inac uz jem asi stvrty kusok z tej torticky, a cim dalej tym mi viac chuti! 😀 😀 😀

bzucinka2
30. júl 2011

baby to do tej uvarenej slahacky s cokoladou pridavate mascarpone? 🙂

mrka2
30. júl 2011

@katulkaaaaaa uz mas tu slzu? som zvedava,ale isto bude super.
a straaasne sa tesim na torticky @dm1 😀 😀 😀

katulkaaaaaa
30. júl 2011

@mrka2 😀 😀 😀 prave som ju dorobila,je zlepena z mmf co mi pozostaval,ale je len pre nas na zajtrajsie meniny,tak tak 😝

lusil2005
30. júl 2011

@katulkaaaaaa jeeeej ta je krasna! tak nech mate take vesele meninky aku budete mat veselu torticku 😉

@bzucinka2 ano, ked vyslahas slahacky, pridas mascarpone a ovocie. baby davali maliny, ja som davala frutafill lesnu zmes.

daducha
30. júl 2011

@dadka212 ja som robila mascarpone krem 2x a ovela lepsie mi to stuhlo s bielou Orion.Milka mi robila sarapatu,tuk sa vyzrazaval na povrchu.Takze uz ho robim iba s Orionkou 😉

daducha
30. júl 2011

A tu je moja tohtotyzdnova tortaren 😉 .TAska bola na 60-ku celozivotnemu vodarovi podla fotky jeho tasky,krstinove obe na zelanie

zuziq
30. júl 2011

@daducha ta taska je ako naozajstna 😨