Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
6. sep 2011

@adka_praha aj ja to mavam cez noc v ladnicke v pohode 😉

zuzana124
6. sep 2011

baby potrebujem poradiť, čo myslíte ako sú tie ruže zafarbené, sú tieňované nejakou zelenou práškovou farbou, alebo marcipán je zafarbený zelenou gelovkou, mám totižto požiadavku na takúto farbu ruží a neviem si s tým rady. 🙂

vlada111
6. sep 2011

@dm1 ja to nechápem ako to tak rýchlo robíš. Ja idem teraz robiť nejaké kvety, ale kým to vytenším a vypodložím, aby to stálo ako potrebujem to mi trvá večnosť.

dm1
6. sep 2011

@zuzana124 podla mna je to hmota ofarbena a este tie stredne lupene su o odtien tmavsou farbou ako tie posledne. teda aspon mi to tak pripada

vlada111
6. sep 2011

@zuzana124 súhlasím s @dm1

zuzana124
6. sep 2011

@dm1@vlada111 ďakujem baby veľmi pekne za rýchlu odpoveď 🙂

dm1
6. sep 2011

@vlada111 no rychlo sak ja som ich vcera zacala robit v noci a robila som do pol 2 rano zaklad na ruze 😝 . Kuzel na sparatku a na kazdy zatial cca. 9 lupenov najmensej velkosti. Vsetky stensujem samozrejme. Dnes ked to zatvrdlo pokracovala som vacsimi lupenmi zase po 5 a este budem davat na niektore dalsie. Takze tiez veru makacka akurat so mmm hovorila aka je ruza pracna ked sa vsetko stensuje a jedna je z viac ako 15 lupenov 😝

dm1
6. sep 2011

@ikula2 ja mam tieto http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/am0023-pe.... Sice mam aj tie klasicke plastove preklapacie ale nepouzivam ich

vlada111
6. sep 2011

@dm1 šak to, ja to stenšovanie neznášam. Ja robím teraz také kvety, že ich stenšujem špáratkom a už som z toho na nervy. Robím ich na svadobnú a sú ciklamenovo ružové. Som zvedavá čo z toho vykúzlim 😀

mariann2
6. sep 2011

@zuzana124 ďakujem

mizulienka
7. sep 2011

@dm1 dakujem Dani, samotne drotikovanie som uz skusala podla gabikanav, to somakoze zvladla 😕 ale ja netusim ako sa robi potom to davanie do samotnej kytice ako to upevnit, ako to ukladat, ako do toho zapojit este aj listyh 😕

mizulienka
7. sep 2011

baby neviete maju aj v lidlu nejaku bielu cokoladu, ktoru mozem pouzit do kremu?

mia1111
7. sep 2011

baby, dík. Jasné, že to otočím tým pásikom smerom k torte, teraz už mi ten minipásik nevadí, ale kým som prišla na to, ako docieliť, aby bol len taký mini, to mi trvalo 😅 . Mne predtým vyšiel ten pásik polcentimetrový a tým pádom mi to od torty tak odstávalo, no nebolo to vôbec pekné. Práveže sa mi viac páči tá tvoja forma, čo máš Ty @dm1, alebo @anibas - myslím, že máte rovnaké, lebo aj keď nie sú úplne celé tie vaše korálky, ale aspoň sa zrejme ľahšie vyberajú a nemajú žiadny pásik, ani mini 😀. Táto moja forma je strašne pevná, musím vynaložiť fakt riadnu silu, kým ju roztvorím a to ju naraz ani neroztvorím, vždy len jeden koniec, takže sa mi to v strede utrhne a zopár guličiek aj zdeformuje. Takže je to oveľa pracnejšie. Ale som rada, že som aspoň na toto prišla 😉 Predtým to fakt vyzeralo hrozne 😅

petusko
7. sep 2011

ahoje baby, prosim vas, ako urobim velku ruzu? ja som asi nemozna alebo co, ja viem robit iba malicke a velmi by som chcela take velke ☹ Aj ked ich robim ako male, len z vacsich kruhov, vyzera to hrozne, nepouzitelne. Nemate nejaky dobry navod?

daducha
7. sep 2011

Dobre ranko,
jaj baby,tak ked opadol stres z "tečucej" torty, mam dalsi a oooovela väcsi.nas skôlkarsky hrdiny dva dni v pohode a dnes uz plakal rano doma.No a ten zalostivy plac ked som odchadzala bol strasny.Ja dnes asi nic neurobim,este ze pivonky na svadobnu mam hotove 😝.Moj zaludok dostava zabrat,kym sa maly adaptuje budem mat 40 kil aj s topankami,neviem jest ked mam stres ☹ .A bojujem s dratikovanim a prehravam 😠 .Ale raz vyhram 😉

@anibas krasna, uz som ju obdivovala v sutazi 😉 .

daducha
7. sep 2011

@petusko no ja ked robim velke pivonky,tak na etapy.Gulicku a prvych 5 listkov napr. vecer a necham schnut.Potom prvych cca 15-18 listkov nechvam tak dve-tri hodiny schnut v malej umelohmotnej lyzicke a az potom priliepam k zakladu.No a posledne listky dolepujem ked je to cel predtym suche.Tiez necham preschnut na lyzickach a dolepujem.Potom to cele posadim do kompotovej misky a podlozim potravinovou foliou ako potrebujem aby to cele vytvrdlo.Zatial sa mi neosvedcilo nechat to schnut napr cely den,lebo potom sa mi to zle priliepa a take polosuche este viem trosku tvarovat.

luci79
7. sep 2011

@zuzana124 bola som tam pozriet, maju 700g, 1400g a aj 7kilove balenie...., ale 7kg je za 43.3, na nete je lacnejsie...som myslela, ze usetrim na postovnom, ale asi sa mi este viac oplati kupit cez net aj s postovnym ☹ ...dilema 😀

petusko
7. sep 2011

@daducha chcem ruze, mam dnes na to cely den, tak snad sa nieco podari 😝 a mozno vyskusam aj pivonku, ak budem mat cas. Dakujem za radu 😉

a skolkar si zvykne, moj chodi uz treti rok a vcera tiez pustil vraj slzy, aj ked on mi tvrdi, ze plakal, lebo ho iny chlapec udrel . Tak neviem, co sa tam dialo. Drzim palce, nech si rychlo zvyknete obaja 😉

anibas
7. sep 2011

@zuzana124 zelená torta na oplátke a vystužené slamkami 😉
tieňované ruže: začínaš tmavšou hmotou cca 2-3 lupienky a postupne pridávaš bielu hmotu do zafarbenej a zase cca 2-3 lupienky a takto pokračuješ

ajuliaa
7. sep 2011

@petusko na velkou ruzi musis udelat vetsi zaklad (kapku). A pak postupne zvetsovat velikost okvetnich listku.

anibas
7. sep 2011

@petusko musíš mať veľký kužeľ a aj lupene 😉 a bude kráásna

anibas
7. sep 2011

@ajuliaa tak si rýchlejšia a mám otázku ? Julia cakes . cz je tvoja ????

zzzzuzka
7. sep 2011

Ahojte,
s pecenim len zacinam a tak sa kade-tade obzeram ci nie je nejaky kurz pre zaciatocnikov v peceni/zdobeni. Bohuzial neuspesne. Ale podarilo sa mi natrafit na jednu zienku, ktora by bola ochotna kurz zorganizovat, ak by sa nas nazberalo 10.
V kurze by bolo potahovanie, zakladne techniky zdobenia, vyroba jednoduchych ozdob, prip. hocico ine co si povieme - je ochotna cely kurz prisposobit podla nasich zelani 😉
Ja som z BA ale kurz by sa mohol konat aj niekde v okoli - podla toho odkial bude vacsina z nas.
Mala by niektora z vas zaujem? Ak ano, piste mi prosim internou postou.
Dakujeeem a dufam, ze sa nas najde 10

zuzana124
7. sep 2011

@anibas ďakujem veľmi si mi pomohla 🙂

luci79
7. sep 2011

baby,
niekde som 'zapotrosila' jednu stranku... je to ruska stranka aj s postupmi na vyrobu torty ...neviete mi niektora hodit link na nu?
dakujem...

eliska22
7. sep 2011

tak kočky prúúúúúúúser 😠 😠 😠 samozrejme, že mi tie ľalie neschnú a pochybujem, že ešte uschnú 😠 keď ich vyberiem z pohára - kde ich suším, tak sa mi celé rozpleštia a vôbec nedržia ☹ ☹ ☹
takže asi plán B a môžem ísť na ruže - ešte že im je jedno, aké kvety tam dám 😝
a ešte jedna rada, chcem si kúpiť perleť asi z t fornaxu - aby mi to do piatku prišlo, len vôbec netuším akú ??? viete poradiť??? idem robiť marhuľkové ruže a biele kvietky a chcem len jemnú perleť a vôbec neviem ktorú kúpiť 😒

ajuliaa
7. sep 2011

@anibas ano

dm1
7. sep 2011

@mizulienka ja som zatial robila len take male kyticky vzdy tie drobne kvietky k sebe. Prilozila som kde mi pasovalo a zacala obtacat paskou a tak stale dokola . Rovnako listky a potom som to spolu spojila zase paskou ako mi vyhovovalo

daducha
7. sep 2011

@petusko aj ruze tak robim, myslim postup 😉

@ajuliaa chcela by som opytat, nemosli by ste urobit kurz aky bol v BA niekde na vychode ? Velmi rada by som prisla, no BA je daleko.
Dakujem