Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
5. mar 2012

@mia1111 já bych tu barvu asi zpět nedala, kdyžtak jsi nechej někde zvlášť a použij co nejdřív, ať si nezničíš celou ampulku.

reruna
5. mar 2012

@lusil2005 když jsi dělala ten košík, tak jsi otlačila ten patchwork do pruhu hmoty a nalepila kolem dokola a vršek pak zvlášť?

reruna
5. mar 2012

@mia1111 už bych tu barvu zpátky nedávala...schovej ji zvlášť...

mia1111
5. mar 2012

@jakelina, @reruna dík babulky 🙂

mia1111
5. mar 2012

@vecernicci - ja že aké vajíčka sa tu stále spomínajú, tak som zalistovala pár strán naspäť a ústa sa mi ešte nezavreli od údivu - neskutočne náááááááááádherné, to zdobenie - klobúk dole moja zlatá, kráááása, ja normálne nemám slov 😵 😵 😵 😵 😵

daducha
5. mar 2012

@makinka2 no ja by som vyrezala tortovu oblatku a potiahla hmotou.Usetris hmotu stres z toho ze to dost nevytuhne a bude padat 😉

reruna
5. mar 2012

vytváření té silikonové formy je teda zajímavé - jak dělají na primě ty knoflíky - super!

reruna
5. mar 2012

wau, tak dort o váze 75 kg jste ještě nepekly že?

daducha
5. mar 2012

Tak baby je to v ri.i 😒 .Ze sa dnes rano zobudim a 38,5 ☹ .Od dnes viem co je to original chripka.Az teraz som bola schopna vyliezt z postele,musim deturencom stravu v MS zaplatit a Vas pokukat 😀 .Chudak manzel ma s chripkou aj zapal priedusiek,uz je na ATB,mladsi ktory bol u nasich ze to nechyti, dnes prisiel zo skôlky ze 38,3 .Starsi je uz nastastie OK,len zase nikto sa s nim nevladze hrat,tak ma to mrzi,tak vzdy komu zaberie Paralen sa mu trosku venuje.Co bude z mladsieho netusim, po davke Nurofenu zazracne ozil a momentalne je bez teploty ,tak som zvedava.K tomu nechcem torty rusit na vikend,jedna az do Brátislavy cestuje 😉 ,ja dufam ze do stredy som OK.
Inak k tym vajickam,dnes mi jedna pani volala tortu na 31.3. a ze ci mi ostava cena.Popravde sa mi zasoby vajec po 13 centov minuli teraz,tak som zvedava ci zazijem sok v obchode.Len kedy sa tam ja doplazim 😝 .Budem musiet maminku vyslat 🙂
Tak utekam ja spät do postele, citim ze teplota mi opät stupa.Dobru noc vsetkym

katy1979
5. mar 2012

baby ja vas nestiham citat vsak tolko nepiste mate predsa piect.
tak aspon na fb vidim co za krasy ste vytvorili.
mne moja vlastna sestra dala zapeklitu ulohu. zevraj elektricku gitaru.
a primu pozeram tiez

katy1979
5. mar 2012

@pristela ja som pockala kym stary zaspi na gauci a konecne som to mohla prepnut na primu 😀

reruna
5. mar 2012

@katy1979 dneska se mi ten díl líbí mnohem více, než minule, děljí pěkné dorty, ale obrovskééééééé a dokonce vypadají i jedle🙂 dokonce i mramorák dělali🙂

lusil2005
5. mar 2012

@reruna chlapec sa uz neozval, chvalabohu. uvedomila som si ze by som to nemala ani kde chladit, 6 toriet naraz...

anibas
5. mar 2012

tak dnes to bola fantastická časť - aj som sa niečo nové naučila 🙂 🙂 🙂 🙂

lusil2005
5. mar 2012

@reruna jj presne tak, najprv otlacila na pruh, a potom dala na tortu.

anibas
5. mar 2012

@lusil2005 a tá cukrárka hovorila, že 2 dni roboty pre 4 ľudí 😨 😨 😨 😨

mia1111
5. mar 2012

baby, ja vám taaaaaaaaaaaaaaak závidím tú primu ☹ ☹ ☹

reruna
5. mar 2012

@anibas no takové obrovské dorty....

mia1111
5. mar 2012

@lusil2005 čo otlačili na pruh?

katy1979
5. mar 2012

@reruna mne sa tiez minule niektore veci nepacili a stale nechapem ako to mozu jest. babovka pomazana maslom. hmm nevidela som to od zaciatku uz to pol hodinu bezalo kym som to prepla.

@lusil2005 povedala si mu cenu tak z toho odpadol 😀 tak mozno pocital ze mu to urobis tak za 50eur.

ked sme pri tych cenach ja pytam 10eur za kilo ked tu citam ceny ze 8eur 😕 ako to robite vsak ja niekedy ani pri tych 10 nezarobim

anibas
5. mar 2012

@daducha to je zlé moja - to do stredy len s vyplazeným jazykom sa vyzdravieš ☹ ☹ ☹ ☹

mia1111
5. mar 2012

@daducha - prajem skoré uzdravenie, poctivo vyležať, nech sa Ti to nevráti ...

reruna
5. mar 2012

daducha brzo se uzdrav!

@katy1979 dneska tam měli ale dokonce mramorový korpus a čokoládový krém, nebo nějaký citronový a vanilkový krém, ale mají to podle mě takové dost suché... no každý tam nadšeně tvrdí jak to je nadýchané a dobré 😅

a cena 2500 dolarů za ten veliký dort - hmmmmmm

lusil2005
5. mar 2012

@mia1111 patchwork kosikovy

@anibas no ved cele to bolo divne. ked som to este planovala zobrat, chcela som poprosit jednu z vas - tu z BA ze by som ju "najala" na tu pracu 😀 este keby vonku mrzlo, ok. ale takto - to nepojde...

lusil2005
5. mar 2012

@daducha moc moc silno drzim palce!!!!

mia1111
5. mar 2012

@lusil2005 - to patrilo asi @reruna 😉 , však?

anibas
5. mar 2012

@reruna a ešte v polovici bol polystyrén 😀 😀 😀 aby bola guľa guľatá 😕 😕 😕 a naše futbalové lopty ????

mia1111
5. mar 2012

@lusil2005 - jááááááááááj, to asi bolo pre mňa - už mi to zaplo 😅

reruna
5. mar 2012

@anibas ten polystyrén mě taky dostal...ale zase oni na to potřebovali ještě dát další patra a to by korpus asi neunesl.....kopačák už nic dalšího nenese....

vlada111
5. mar 2012

@vecernicci že pokusy, nádherné sú a dúfam, že na nich konečne aj niečo zarobíš 😉