Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
8. apr 2012

@pristela krásna tortičky
@katulkaaaaaa fiha, vy budete mať doma hostinu-. toľko zákuskov napečených🙂

lussy23
8. apr 2012

ozaj baby, a krásne sviatky

lusil2005
9. apr 2012

Zienky? prosim vas kto tu daval ten recept na karamelovy cheescake? mne sa niekde stratil, a chcem ho dnes urobit ☹ nemate ho niektora ulozeny?

vejula
9. apr 2012

čavte kočky, tak teda vdaka za rady na marcipan a s maminou sme sa trochu potrapili a tu je vysledok. Na prvy krat to celkom ujde 🙂

mia1111
9. apr 2012

@lusil2005 - k tomu receptu ešte, ak budeš dávať len 500g mascarpone, daj aj menej čokolády, teraz čítam recept, v origináli je 600g mascarpone a 300g čokolády, tak ak uberieš jedno, uber aj druhé 😉 . Robila som ho už trikrát, posledne som nedávala som karamelky, lebo som nemala a vôbec to nevadilo 😉 . Bol perfektný 😉 . Tak nech sa podarí 😉

lusil2005
9. apr 2012

@vecernicci
@mia1111 dakujem vam moc moc krasne!!!!!!!!!!! idem na to 😉

eliska22
9. apr 2012

@njonja čo dodať proste nádhera prenádherná 😵 😵 😵 😵 😵

eliska22
9. apr 2012

@pristela nádhera, ten fialový kvet ja na drôtikoch?

njonja
9. apr 2012

@vejula je perfektny a nie len na prvykrat🙂

njonja
9. apr 2012

@vlada111 a vies, ze som si to aj myslela? Ja som robila do tej archy tiez take mini ovecky a mi to liezlo na nervy to gulkovanie. Takze pri slimakoch by ma porazilo🙂 vsetko sulkat a stacat a este pekne nalepit! Woooow!!! vysli stopercentne!
Vybrali si ju zakaznici ci to bola tvoja volba?

vejula
9. apr 2012

@njonja jeeej dakujem za pochvalu 😵 a aj všetkym ktory klikli na moj odkaz 🙂

zuzana124
9. apr 2012

@njonja ešte že sedím, ináč by som spadla na zadok 🙂 torta je náááááááááádherná a do detailov prepracovaná 🙂 klobúk dole dievča 🙂 🙂

njonja
9. apr 2012

@zuzana124 zuzuli dakujem🙂 myslim, ze by ste to zvladli vsetky, co ste tu na fore🙂 pri tom, ako ste vsetky zrucne🙂

daducha
9. apr 2012

@njonja nádhernééééé 😵 😵 😵 .Mna by piclo tolko zvieratiek modelovat 😀 😀

daducha
9. apr 2012

Babulky chcem sa opytat.Z casovych dôvodov som stredajsiu tortu potrebovala plnit uz dnes,no prelozili to az na stvrtok. Karamelovy krem mi urcite vydrzi ( robila som z paleneho cukru,masla a pudingu ),no neviem ci môzem mat v chladnicke uvareny Zlaty klas s mliekom ,tvaroh pridam az v stredu.Alebo uvarit v stredu novy Zlaty klas?
Dakujeeem

janula.h
9. apr 2012

@njonja ježíííííííííííííš kráááááááááásna juuuuuuj tak túto by som ja nerozkrájala 🙂))

vlada111
9. apr 2012

@njonja ovečku chceli, je to NICI ovečka, ale tá je chlpatá. Nepáčilo sa mi to chlpaté z lisu na cesnak, tak som si na seba ušila bič a začala som slimáčikovať. No a skoro do druhej rána som sedela len nad ovcou 😝 Ale ty si sa teda tiež namakala, ja som robila naposledy viacej postavičiek na Pingu tortu, a veru mala som toho plné zuby.

lifinka
9. apr 2012

ahojky holky, tak co přežily jste dopolední murskut? Sobotní dort první slaný pro manžela k narozkám🙂

vera_vila
9. apr 2012

Holky, moc vás prosím, máte některá recept na pribiňáčkový krém? Já si to vždycky zapomněla opsat... Jestli pošlete do IP nebo sem, hned si to stáhnu... Děkuji vám moc předem...

vlada111
9. apr 2012

@vera_vila myslím, že to bol tento, dávala ho sem aj @pristela
Tvarohový s krémom olé – 2 slahacky vyslahat pridat jemny tvaroh 500g , nie hrudkovity!!! pridat vanilkovy cukor +praskovy podla chuti, vymiesat dokopy a pak nasypat do toho 2pudingy bez varenia crem ole, a ja som este dala kyslu smotanu, bo to bolo straaasne tuhe, s tou smotankou mi to chutilo este viac

vera_vila
9. apr 2012

@vlada111 Děkuji... Hned si píšu... Nevím, jestli tu právě ještě nebyl nějaký jiný...

bambula1307
9. apr 2012

@daducha ja si myslim, ze by bolo lepsie uvarit si cerstvy puding. 😉
@njonja joooj ta archa je nadrehrnaaaaaaaa cumiiim jak puk 😀 😀 😀 😀 rucicky bozkavam 😎

anibas
9. apr 2012

Pekný a mokrý Pondelok vám prajem !! 😀 😀 😀 😀
Ako ste sviatkovali ?? Vidím, že pracovne pri tortičkách 😅 😅 😅
My sme 2 dni bojovali s laryngitídou, konečne tejto noci Filip spal kľudne a ja tiež 🤐 🤐 🤐
Pridám svoju jednu tortičku, na ktorú som absolútne nemala náladu a duševné rozpoloženie ☹ ☹ 😒 😒
Minitortičky boli pre olievačov a šibačov 😀 😀

macicka84
9. apr 2012

@njonja Nadherna 😵 😵 😵

jakelina
9. apr 2012

@njonja ta loď je úžasná, moc se ti povedla 😉

jakelina
9. apr 2012

@anibas krása a malému ať už je dobře, zdravím ho a přeju uzdravení. 😉

reruna
9. apr 2012

@njonja kráááááásná
@anibas ať se Filípek brzo uzdraví... dortíky jsou super!
@vlada111 ta mašle vypadá úplně jako látková, to je neuvěřitelné - ty tečky jsi dělala bílkovou polevou?
@vera_vila dělala jsem pribináčkový krém včera, přesně jak psala vlada, dej tam určitě ještě tu zakysanku nebo jogurt, já jsem neměla a bylo to strašně tuhé
Tady jsou ty řezy s pribináčkovým krémem, dole je kakaový korpus, potřené je to ještě borůvkovým džemem a nahoře čokotransfer
Kdyby chtěl někdo recept na ten kakaový korpus :
2 žloutky utřeme se 6 dkg změklého másla a 20 dkg mletého cukru, pak přidáme 30 dkg polohrubé mouky, 4 lžíce kakaa, 1 prdopeč a 1 hrnek mléka, umícháme a opatrně přidáme tuhý sníh ze 2 bílků. Já jsem to pekla na plechu na 170 st asi 15-20 minut. Je moc dobrý a nejde do něj moc vajec, dělala jsem do formy 26 cm, je to na jedno prokrojení...tak spíš do menší formy

njonja
9. apr 2012

@vlada111 ale sa ti dokonale podarla!!!! ja tie postavicky robim rada a celkom to uz aj rychlo ide. Mne zase nejdu moc tie kvety☹

njonja
9. apr 2012

@reruna ja asi robim zle ten pribinacikovy krem, al eja ho mam vzdy riedky 😕 . Ako ho presne robis ty? A nechavas ho dlhsie odstat, kym ho das na cesto?
Dakujem za like🙂