Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
9. máj 2012

@alicc já myslím ze dvou šlehaček a všeho po dvou. Možná poradí jiná kočka jinak, ale mělo by to být tak akurát.

katy1979
9. máj 2012

@alicc z dvoch slahaciek staci a pol kila tvarohu. cukor podla chuti a nakoniec prisypat creme ole 1-2 a popripade kyslu smotanu

aduskatt
9. máj 2012

@jakelina ja ked sopm robila taketo mnozstvo, dvakrat som naplnila tortu a este sme sa zbytkom kremu prejedli traja🙂...robievam teraz uz len jednu slahacku, jednu smotanu a 500g tvarohu🙂

janula.h
9. máj 2012

@pristela a ber foťák a odfoť otvorené ústa ľudí keď zbadajú veldielo 😉

jakelina
9. máj 2012

@aduskatt 😀 😀 ale zase jste se mohli najíst. 😀 😀 😀

jakelina
9. máj 2012

Holky nemůžu nikde najít ty pondělní dorty?? Nenašla jste některá, buď blbě hledám nebo to tam není. Nemáte někdo odkaz z Uložto.cz????? Děkujííííííííííí nebo i v angličtině odněkud jinud stažené???

heni79
9. máj 2012

@pristela
Prečo nie? Iste to bude vyzerať super, ty dokážeš každú výzvu ľavou zadnou premeniť na úspech, a to budeš mať také promo, že nebudeš už vôbec stíhať. Budeš najímať pomocné sily. 😀 Sa hlásim za kuchtíka. Budem sa od teba horlivo učiť. 😀 😀 😀

Inak, mne minule kamoška zabila, že by chcela vidieť, ako poťahujem tortu (povedala to s bázňou, aby nevznikol mylný dojem). Táááááák sa mi ruky roztriasli pri tej predstave. 😀
Teraz, keď som robila tortu krstnému, mi sestra čumela na ruky. No potiahla som to na tretí pokus. 😅 Ale to tú malú časť, tá tmavá čoko MMF (zas príliš kvalitná čokoláda, vysoký podiel kakaa a vysušená hmota) sa mi zas nejako nepodarila.

aduskatt
9. máj 2012

@jakelina no to hej.a robila som dve, tak sme sa prejedli jahodoveho aj bananoveho🙂) aspon mal krpec ovocie🙂

jakelina
9. máj 2012

@aduskatt já asi dávám hodně krému nebo co, mně to do takového dortu vejde skoro všechno 😀 😀 😀

aduskatt
9. máj 2012

@jakelina mozno mam bulharsky meter na forme🙂)

eliska22
9. máj 2012

@janula.h ja mám podobný problém v pondelok zavolali, že chcú na sobotu tortu, tak som povedala, že mám dve a pri malej nestíham, tak len nejakú jednoduchú a ona, že jasné a nakoniec začala že vymodelovať poľovníka a poľovníčku, stromčeky, a ten poľovník by mohol mieriť na srnku a zvieratká kadejaké a sa jej teda pýtam, že do akej ceny, že tak 30 eur 😀 😀 😀

vlada111
9. máj 2012

@pristela no to bude galimatiáš 😀 Ale celé mi to príde ako na Prima Love, keď donesú tie torty. Hm, len tých 5000 dolárov nesedí ☹

pristela
9. máj 2012

@janula.h no ja neviem ci zrovna z tohto bude veldielo ☹ fotit tam asi nebudem , by mi to bolo take blbe, ale oni foto budu robit isto, tak pak poslu

@heni79 😀 😀 😀 😀 andelička, co si dne polievala korpusy rumom ? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

katy1979
9. máj 2012

@eliska22 a co si tej tete povedala? ja mam teraz nejaky divny mesiac. kazdy chce do 30 eur tortu. co s tou sumou vsetci maju

katy1979
9. máj 2012

@pristela oblecies si na seba aj biele cukrarske oblecenie na hlavu si das ciapku a do klopy rad zlatej varesky? 😀

pristela
9. máj 2012

@katy1979 mne chce kazdy 2kilovu, ze aby som mala menej roboty 😀 😀 😀 a jasne ze ide leto tak zacinaju pytat "polievane" cokoladou 😀 😀 😀

@vlada111 hej, hej aj , mne presne 😅 ale to vymysla zenich, ja som bola najskor nestastna, ze som to vzala, vsak komoske 😅 , ale teraz sa normalne tešííím 😀 bude to akoby som robila detsku tortu, len mam obavu z tej stolovej hory ☹ bo na foto je ju blbo vidiet ☹aale nejak bude 😝 😅 len, aby som tu vahu trafila 😕

pristela
9. máj 2012

@katy1979 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 šišina 😀 😀 😀 😀 😀 ked odisla ma napadlo, ze ako sa ja dostanem do zámku!!! a ako to 15kilove odnesiem!! 😕 to bude este len sranda, po tych tocitych schodoch 😀 😀 😀 😀

majulienka27
9. máj 2012

ahojte žienky, potrebovala by som poradiť, nie som veľmi zdatná pekárka, ale chystám sa synčekovi k 1. narod. upiecť tortičku, chcela by som robiť poťah z mliečneho marcipánu a navrch tie kocky s jeho menom, rada by som vedela či je na tie kocky nejaká forma, alebo to len rukami tak pekne vytvarujete, ďakujem

peroli
9. máj 2012

tady máte jen na kouknutí jeden extra dort.. ale ten už je VYŠŠÍ LIGA to by nezvládla asi ani
@pristela @jakelina @dm1 @vecernicci @alenv @dadka212 atd atd atd.. 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
9. máj 2012

@eliska22 vtipna teta🙂

lucy222
9. máj 2012

@xxx.klarka ten s tema vcelama mi prijde jako fajn napad - jaky mas prosim korpus? A napln? Dekuji 😉

katy1979
9. máj 2012

@peroli nejlepsi dort na leto. uz teraz mi sliny tecu

@pristela videla si to video bossa ked im spadlo take veldielo zo schodov? ak nie odporucam pozriet aby si sa poucila z ich chýb.

no a tu vetu ze vsak staci aj malicku ked nestihate no akí su zlatí

dm1
9. máj 2012

@peroli 😀 mnaaam ale ten by som si veru teraz dala

dm1
9. máj 2012

@majulienka27 to sa len tvaruje. ale minule som akurat rozmyslala ze by som asi supla nachvilu marcos do mrazaka a potom nakrajala rovne kocky a je hotoov

peroli
9. máj 2012

@katy1979 @dm1 spolkněte slinu, na tenhle nemáte.. to by jste nedovedly 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

peroli
9. máj 2012

nebo co tohleto? 😉 😀 😀
a už radši mizím nebo ještě dostanu jednu za provokaci 😀 😀 😀

katy1979
9. máj 2012

@peroli ta rubikova kocka je zaujimavy napad a aj zrealizovatelny. na letne zurky ako stvoreny.
neboj fackat ta nikto nebude len bacha na klavesnicu nie je vodovzdorna a budeme mat vylestenejsie monitory 😉

moncicatko19
9. máj 2012

no a tu je moj pokus c 2. osobna katastrofa ...tak som bola nastvana ako pes na ten marcipan stale sa mi to trha ☹ 😠 😢

mima595
9. máj 2012

ahojte, ja len prispejem svojim 3 poslednymi tortami

daducha
9. máj 2012

babyyyy pomooooc,mna tak nebavia torty typu ovladacka, notebook,gormiti 😝 😝 😝 .A to vsetko v jeden tyzden.A zase kriva a neukecala som na maslovy krem 😠 ,to bude ina sranda a ze 4.posch 😝 .Tak dobru noc 😉 ,idem snivat o gormitovi 😀