Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

b.janka
14. máj 2012

baby mňa asi picne... minule som muža poslala na nákup... okrem iného mal kúpiť múku pohronský ruskov... hladkú,hrubú a polohrubú... teraz to vybaľujem z tašky (nemala som miesto v poličke) a zistím že kúpil namiesto hladkej múky celozrnnú jemnú výberovú... a je jej asi 5 kg... radšej som to ani nepočítala... a namiesto hrubej múky krupicu hrubú... veď tie obaly sú aj inej farby... mňa roztrhne od jedu 😠 ... a teraz mi prosím poraďte čo s tou múkou... vôbec som nepiekla a ani nejedla koláč z celozrnnej múky

dm1
14. máj 2012

@katmou napr. tu ju maju http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/extra-cie.... je drahsia ale je to zase vacsie balenie ako klasicke wiltonky a farbi lepsie

abriela
14. máj 2012

@dm1 @mizulienka
Pisete o pocte vajicok. Ja robim falosnu piskotu z TOM z 3 vajec a aj teraz pri aute - piekla som v 26cm okruhlej forme, prekrajovala na 3x som mala problem, ze mam dost hrube cesta. No smola na tensie ich uz asi prekrojit nedokazem 😒 .
Ak by osm piekla z 6 vajec, tak mi cesto utecie z formy 😀

dm1
14. máj 2012

@b.janka no pekne 😝 ach ti chlapi 😀 . Jedine skusit upiect chleba celozrny. mas pekarnicku? a krupica hruba? to teda vobec netusim 🤐 . Uvar mu na veceru kasu a nech si to pekne je ked si to kupil 😀

dm1
14. máj 2012

@abriela z 3 vajicok ja by som mala v 26tke len jeden trosku vyssi plat 😲

dm1
14. máj 2012

@janula.h ma precenujes akosik 😀 . Ja neviem malovat veru 😔 . Stencils sa mi veeeelmi paci len malokde ho aj mozem dat kedze vacsinou robim detske torty.... alebo si rovno povedia co tam ma byt

adka_praha
14. máj 2012

ahojte... mam taku vtipnu objednavku na koniec juna- kuna 3D... nemate niekto nejaky postup, alebo nieco? 😨

mima595
14. máj 2012

@b.janka - ja bezne robim muffiny z celozrnej muky, aj napr. do halusiek bryndzovych davam..proste davam pomer pol na pol..pol hrubej, alebo polohrubej a pol celozrnej...
aj bublaninu som už robila z celozrnnej...
a si spominam, že aj zaprazku..neboj, spotrebujes.......

jakelina
14. máj 2012

@katmou na netu je v každém obchodě s cukrářskými potřebami, kup si tu extra černou.

jakelina
14. máj 2012

@abriela já jsem tu falešnou piškotu zkoušela a mně to vůbec nechutnalo. 😝 Bylo to jak nějaká bublanina

janulkamartinko
14. máj 2012

@dadka212 50 ks...

@bzucinka2 beriem za kus 0,33

jakelina
14. máj 2012

@katmou ještě mě napadlo, pokud toho nechceš barvit velký kus, tak se dá obarvit živočišným uhlím 😉

mizulienka
14. máj 2012

@zdenallicka ja ked som robila teraz na tu gitaru a notebook, tak som kazde cesto miesala zvlast, robila som 3 platy na gitaru, 1 na drziak a znova 3 platy na kufrik na notebook a dalsi na notebook, uz sa mi z tohohlava motala 😕 😉

peroli
14. máj 2012

@mia114 já minule viděla kdesi takovej fígl jak na křivou dortu... že na normální rovnou dortu resp rovnej povrch dáš jen takovej stoupající oblouček, a nemusíš to vykrajovat... rozumíš mi jak to myslím? 😅 😕

katy1979
14. máj 2012

@mizulienka ja v rafiku peciem tiez naraz. ja volim radsej vyssie ako nizsie cesto. radsej zrezem akoby som mala piect este jeden plat. takze radsej hodim o vajce navyse. ale do 30x30 som robila z 8

peroli
14. máj 2012

@alenv už asi nepotřebuješ, co? 😉 😀

znamia
14. máj 2012

ahojte baby,
obdivujem vasu pracu a velmi ma motivuje 🙂
chcela by som vas poprosit o typ na farby pre tuto tortu. ja som ziadnu potahovanu tortu este nerobila, ale chcela by som to skusit. pre moju dcerku by som chcela urobit nieco taketo, ale netusim ake farby a odkial si ich obstarat. chcela by som skusit mmf, raz som to uz skusila, ale moc mi to neslo. mam to radsej skusit z niecoho ineho ako zaciatocnicka?
mohli by ste mi poradit, prosim? vdaka! 😅

katmou
14. máj 2012

@jakelina super děkuji, stačí mi kousek, vyzkouším uhlí 😀

vecernicci
14. máj 2012

holky prosím o inspiraci, za 14 dní mám dělat patrový vodácký dortík, mají tam být loďky a rákosí, nemáte něco uloženého? Že já musím mít vždycky něco extra 😀 😀

daducha
14. máj 2012

Ahojte, konecne som sa dostala k poslaniu minulotyzdnovych torticiek.Prvy a posledny krat tento pocet, uz iba max. 5 na tyzden 😀 a leto veeeeelmi vlazne 😵 .Tie technicke ma vôbec nebavili, na ovladacke mal byt aj gormit,ten notebook ma strasne mrzel, ja truba som burizonovu hmotu potiahla z tej hrbolatej strany,tak som sa hanbila im tu tortu dat,nastastie z nej pani bola aj tak nadsena a vôbec to neriesila,no mnme aj tak bolo hlupo ☹ .Ta so stvrolistkom bola na zelanie kombinacia niekolkych mojich tôrt.Bola pre pani ktora ma onko diagnozu a ide na operaciu.Je to taka chaos torta,no takto ju chcela a pri tej krivej uz viem co je ist spat o pol 5 rano 😀 ,ked vtacky spievaju 😀 😀 a spat 2 hodiny 😝

daducha
14. máj 2012

@peroli to je skvely napad, lebo pri tych krivych je kopa odpadu 😵 😵 😵 a takto sa daju aj jednoducho odhadnut rovnake vysky poschodi .Dakujeeeeeeeeem 😵 ,na mna sa tie krive akosi lepia 😝 ,to mi pomôze

katy1979
14. máj 2012

@daducha to za jeden tyzden si ich upiekla 9? A to kedy stihas? Deti zavesene v prievane na klinci?

bambula1307
14. máj 2012

@lucula73 anooo uz som usulala na krabicku z flory, dakujem za radu, hadam to aj dam dolu, necham to aspon den nech to tuhne
😎

peroli
14. máj 2012

holky prosím o radu... WI x FORMIX x SMARTFLEX ? Kdyby jste to měli oznámkovat jak ve škole.. a co by vyhrálo? 😕

mizulienka
14. máj 2012

@peroli ja pouzivam smartflex, som max spokojna, len niekedy je tazsie ho vyvalkat, ja uz mam svaly ako rambo 😀 😀

bambula1307
14. máj 2012

@janulkamartinkoja byvam na dedine 😀 ..ale to je ozaj velmi lacno..aspon 40 by si mohla brat. Ja vzdy kukam kolko maju v tescu cenu..a samozreme musim strazit vahu. Bo ja na zelanie vykrajam z plecha 50, 60 ale aj 70 ks..ale cenu stale len za 50 pytam 😎

daducha
14. máj 2012

@katy1979 bolo to postupne od pondelka do nedele a vsetko robim ked su v skôlke alebo vecer ked spia.Ked su doma venujem sa iba im,moje pecenie sa ich nijako nedotyka 😉

peroli
14. máj 2012

@daducha super!!! 😵 hlavně když šlo pochopit jak jsem to myslela.. 😅 já mám někdy vyjadřování maďara 😀 😀

ale kdyby tomu přece jen někdo nerozuměl tak ten oblouček má vypadat třeba jako tahle čelenka, jen samozřejmě tlustší a na koncích musí být úplně nizoučká aby navazovala na povrch dortu...
tohle už snad bude srozumitelnější 😅 třeba to někomu vážně pomůže.. 🙂

daducha
14. máj 2012

@peroli ja pouzivam Smartflex,kym nebol, tak WI,ale oproti Smartflexu je ovela poddajnejsi.Lepsie sa mi robi so Sm.Ten posledny nepoznam