Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
15. jún 2012

@malinovka333 ovocny krem nerobievam teba ak nemyslis vlastne hocaky krem a na nom ovocie 😝 tak preto neradim 😉

xxx.klarka
15. jún 2012

Tak tady jsou moje díla - jsou jen 22cm průměrově. 🙂
Ten tátovi - světlý korpus, čokoládový krém, potah k2
Alence - tmavý korpus, pudinkový krém + třešňová marmeláda, potah k2

dm1
15. jún 2012

zienky v poslednej dobe sa uz viackrat stalo ze sa niekto nahneval ze nedostal odpoved na nieco co sa pytal.... skuste pochopit ze pytat sa nieco koncom tyzdna a cez vikend je najhorsie lebo vtedy mame cas tak akurat pozriet nove fotky ked mame par volnych minut alebo pozreit si to co potrebujeme my... Casto sa mi aj stane ze zbadam dotaz ale nemam zrovna v tej chvili cas odpisat /teda ak viem poradit/ a hovorim si ze potom... Ak ste nedostali odpoved staci polozit otazku znova a najlespie je potom ju skusit adresovat aj nejakej kocke ktora vidite ze tu je lebo momentalne prispieva
Dakujem za pochopenie 😵

jakelina
15. jún 2012

@dm1 mluvíš mi z duše 😉

mamina1978
15. jún 2012

@lamps Ty si tu rozprudila riadnu margaretkovu epidemiu ...... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😀 😀 😀 😀 😀
Aj ja som ju uz dostala a neodolala som tie kvietky si vyskusat aj ja.......
No a tu je vysledok .....velke aj male margaretky ........ 😉 🙂

blcha
15. jún 2012

ahojte dievcence krasne fotecky pridavate ja sem tam torticku upeciem ale fotky sem radsej nepridavam na vase krasne sa nechytam
ale chcela som sa spytat ci by ste nemohli hodit fotecku neakej torty krsniatko bude mat prve svate prijimanie a chcem nieco upiect len neviem ze co by bolo vhodne

dadka212
15. jún 2012

@malinovka333 akože sorry ale fakt ak ti nikto neodpovie, tak skús znova a nie hneď sa tu odúvať, mimochodom pomaly každý deň tu dávame niekomu recepty a stále dokola tie isté, miesto čakania, keď vidíš že ti nikto neodpisuje (lebo štvrtok,piatok, sobota väčšina robí torty) si stačí prečítať pár strán....ja tiež najprv hladám, potom sa pýtam a ovocných krémov je vela ja neviem čo konkrétne myslíš....

dadka212
15. jún 2012

@blcha no neviem čo konkrétne zvládaš? je tých toriet vela, či si trúfaš na knižku s ružencom, alebo kalich, alebo len nejakého anjelika???
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=torty+na+ps...

aduskatt
15. jún 2012

@mamina1978 aj ja budem nejake margaretky skusat🙂.fakt tusim epidemia🙂

simasa
15. jún 2012

@dm1 Danka, suhlasim, ale ja sa obavam, ze to pises celkom zbytocne. Aj tak sa zasa najdu baby, ktore sem "nakuknu" a budu chciet rychlo poradit bez toho, aby si precitali aspon nejaku tu stranu dozadu. Takze k Tvojmu prispevku sa ani nedostanu... Inak niekedy mi to pripada, akoby zeny tu boli povinne radit - a pritom je to len dobra vola (vôľa - pre istotu aj s diakritikou 😀 ).

reruna
15. jún 2012

@yamahafazer nádhera 🙂
@malinovka333 kdyby ses zeptala v pondělí, tak bys tu nejspíš měla minimálně 10 odpovědí....ale pátek je pátek, zajímavé, že poslední dobou je tu takových naštvaných odpovědí každý týden v pátek aspoň jedna, přitom stačí se jen znovu zeptat nebo prolistovat pár stránek dozadu, je tu každý den spousta a spousta receptů....
já dělám ovocný tvarohovosmetanový - rozmixované jahody (asi 300ml) , 1 ušlehaná šlehačka, 1 jemný tvaroh ve vaničce, 1 creme olé vanilkový pudink bez vaření jen ten prášek a cukr dle chuti smíchat dohromady
nebo jogurtový - 1 velký ovocný jogurt, 1 ušlehaná šlehačka, cukr dle chuti a 1 želatinový ztužovač za studena připravený podle návodu

aduskatt
15. jún 2012

@simasa ale tak keby to boli extratajne recepty, nepoviem, ale v tejto teme je ich plno, na tortyodmamy aj dvakrat tolko aj s radami ako opravit pokazeny krem..proste kto chce, najde, ked my zrovna nemame cas, tak miesto pisania oduteho odkazu stacilo precitat par stranok a nie nas tu osocovat....ja som dva dni v kuse robila na jednej torte, dokoncila som ju vcera vecer a fakt ma vie nastvat, ked sa tu ktosi dokaze odut, ze nedostane v sekunde recept na superbombastickonajsamlepsi ovocny krem na svete a myslim, ze podobne odkazy asi dvihaju zo stolicky viacere....no co uz🙂

blcha
15. jún 2012

@dadka212 dik no aspon pokukam nieco na inspiraciu ja len take jednoduchsie urobim snad sa mi podari este to tu precitam najst neaku plnku a aj cesto lebo neviem co mam spravit vzdy peciem take rovnake tak neaku zmenu by to chcelo 😉

jakelina
15. jún 2012

@simasa souhlasím s každým slovem, taky jsem nejdřív četla od první strany, zkoušela sama hledat na internetu a až když jsem si s něčím nevěděla rady, tak jsem se ptala tady. Teď se fakt snažím a vždycky když vím a mám čas, tak na otázku odpovím, ale když sem někdo nakoukne jednou a pak začne takhle vyskakovat, tak to mi teda vadí.

jakelina
15. jún 2012

@blcha prolistuj pár stráne zpět, je tam spousta fotek, já jsem žádný takový nedělala, tak nemůžu poradit.

reruna
15. jún 2012

@jakelina přesně tak, my se tady snažíme, radíme, spoustu času tu strávíme, přitom to všechno jde dohledat.... a pak nějaký dotaz zapadne a hned se dotyčná strašně rozčiluje....to mě teda štve

mamina1978
15. jún 2012

BABY, ja som si az teraz vsimla, ze mam menej lupienkov ako vy........a to akoze neni gerbera vykrajovacka s vzdy rovnakym poctom lupenov ?????ß 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

jakelina
15. jún 2012

@mamina1978 taky jsem si říkala, že máš nějaké řídké ty lupeny 😀 😀 😀

blcha
15. jún 2012

tu je moja torticka asi tretia co som robila aj s potahom 😀 😀 snaha bola

mamina1978
15. jún 2012

@jakelina tak ale aspon trosku sa podoba, dufam 😝 😝 😝 😝 a potom ake kvety sa robia s tymito vykrajovackami ?????

reruna
15. jún 2012

@mamina1978 a jaké máš vykrajovačky, já mám dvoje na gerbery - jedny bez pístu, ty jsou řidší a jedny s pístem a naznačovačem a ty jsou hustější
@blcha jé, pěkny dortík i holčička🙂

anjelicek26
15. jún 2012

Babule ostala mi len zlata (pol kila) a biela (kilo) potahovka a nemam cas kupit do vikendu dalsiu, kreativne napady na dvojposchodovu NIE ZLOZITU tortu? Potrebujem spravit v nedelu, aby drahy zobral v pondelok do prace, maju taky zvyk.. Gelovky mam dost, tu bielu mozem ofarbit, ale s tou zlatou moc nic nevymyslim...

dadka212
15. jún 2012

@mamina1978 😀 no veru ja mám viac....

mamina1978
15. jún 2012

no super......................... ja vytesena, ze ako lahko to ide, teraz aby som zhanala nove s vela lupenmi a este k tomu prave prisiel moj 10 rocny syn zo skoly a vravi ,, jeeej aky pekny plesnivec`` 🙄 🙄 🙄 🙄 no ide ma porazit 😝

aduskatt
15. jún 2012

@anjelicek26 ja som vcera s takym mnozstvom akurat tak tak potiahla dvojku stvorec , spodok 30x30 a vrch 22x22

daducha
15. jún 2012

Ahojte, pridavam svoje najnovsie a utekam robit 2 zvieratka na ktore som zabudla 😝 .K anjelikovi mala byt aj torta,ale museli presunut termin,tam ja uz nemôzem piect tak beru iba jeho 😉

anjelicek26
15. jún 2012

@aduskatt - ja som chcela dolu 28 a hore 22 cca.... okruhlu... mam este 100g zabalenej kriklavo zelenej a 100g svetlunko fialovej ako som prave kukla. Len ja neviem, co s tou zlatou, je taka - pieskova skor, aku farbu s tym skombinovat, ci radsej nenechat bielu/zlatu,, teda nefarbit... idem prehrabat net, co najdem...

pristela
15. jún 2012

Holky aj ja budem mat vculeky margaretkovu torticku 😀 😀 😀 😀 len este stale neviem aku ☹ tak mozno nakoniec ich tam ani nedam 😀 😀 😀

A baby ja som tuto diskusiu citala uuuuuuplne celu od zaciatku!!! a to naozaj mám prácu, mam malo casu , mam deti, mam muza , psa, pavukov , mravce, roznu inu háved a lesnú zver po záhrade 😠 , obrovsky pracovny pozemok 😝 , prosto nemam cas iba na to sediet stale za pc a citat, ale ked som chcela zacat piect a nepytat sa niekoho kazdu sekundu na nieco tak som prosto musela čítať 😅 aj babulky som sa tak ucila, ze som precitala najskor milion diskusii ako na to 😅 a ujo Google je fantastický, ten má čas poradiť vždy a vždy aj odpovie-teda aspon mne vzdy odpovedá 😀 😀 😀 😀

mamina1978
15. jún 2012

@daducha Wauuuuuu ....... naaaadherne torty..... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

aduskatt
15. jún 2012

@anjelicek26 ja by som k tej zlatej nedavala asi farebnu.............skor bielozlatu kombinaciu nejaku jednoduchu